کودک شما چه موقع بیمار است؟

دانستن این که کودک شما چه موقع بیمار است و چه موقع باید به پزشک بروید را باید با تجربه کسب نمایید. علایم و نشانه هایی که نشانگر بیمار بودن کودکتان می باشد، عبارتند از : بی حالی، اسهال و تب، این علایم ممکن است همراه با رفتارهای غیرمعمول مثل امتناع از غذا خوردن، بی حوصله بودن و گریه بدون علت باشد. با این حال همیشه خیلی راحت نیست که بفهمیم که نوزادمان بیمار است یا خیر، در این مواقع شما باید به غریزه مادریتان اعتماد داشته باشید زیرا هیچ کس بهتر از شما نوزادتان را نمی شناسد.

علایمی که نشان دهنده بیمار بودن کودک شماست و مجبورید او را به نزد پزشک ببرید عبارتند از : شیر یا غذا نخوردن، تشنج، خواب آلودگی بیش از حد ، اختلال در تنفس، اسهال شدید ، استفراغ، تب بالا و وجود دانه های قرمز بر روی پوست.

وقتی دمای بدن بیشتر از حد طبیعی بالا برود، تب ایجاد می گردد که معمولاً بر اثر عفونت پدید می آید. اگر کودکتان تب دارد، او نیاز به نوشیدن مقدار زیادی آب سرد و نیز خوردن قطره یا شربت استامینوفن دارد.

اگر تب کودک شما خیلی بالاست، او را با دستمال خیس خنک کرده و یا پاشویه نمایید. بهترین راه برای فهمیدن میزان تب کودکتان ، استفاده از دماسنج پزشکی است. دماسنج را می توانید در زیر بغل یا در کشاله ران قرار دهید. دماسنج های نواری را می توانید بر روی پیشانی کودکتان قرار دهید. درجه حرارت طبیعی 37 درجه می باشد، اما این درجه حرارت در کودکان می تواند از 36 درجه تا 5/37 درجه متغیر باشد. اگر تب کودکتان بالای 29 درجه بود یا اینکه از حد طبیعی به مدت بیش از دو روز بالاتر بود به پزشک مراجعه نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: