چگونه کم حرف زدن را درمان کنیم ؟

کم حرف زدن عیب بزرگی است و باعث جدا شدن و دور گشتن انسان را اطرافیان خود می شود البته برعکس این مسئله نیز صحیح است و آنهایی که پرچانه هستند و تا گوش شنوایی را پیدا می کنند مسلسل سخن می گویند نیز صحیح عمل نمی کنند و همه دوستان و اقوام سعی می کنند که نزدیک چنین کسی قرار نگیرند و گوششان را خسته نکنند.

بهرحال برای افزایش میل حرف زدن و سخن گفتن باید دانست که مرکز سخن گفتن در سمت چپ مغز در زیر استخوان Parietal(آهیانه) قرار دارد و به نام کاشف آن دکتر بروکا Broca مرکز Broca نام داده شده است یعنی مرکز بروکا مسئول و مدیر و برنامه ریز حرف زدن ما است که ضعف، سستی، خمودگی و آرامش زیاد این مرکز حرف زدن و سخن نگفتن می انجامد. وقتی در مواردی مثل سکه مغزی که این مرکز دچار خونریزی می شود با وجود اینکه تمام قسمتهای دستگاه صوتی مثل لوله نای، حنجره، طناب های صوتی، اعصاب فرمان دهنده، طنابهای صوتی حلق و زبان و لب و دندانها سالم است شخص مبتلا به سکته به علت خراب شدن مرکز گویایی نمی تواند سخن بگوید.

بعضی از خوردنیها می توانند مغز به خصوص مرکز بروکا را تحریک کنند و یک آدم حرف را تبدیل به یک انسان عادی کنند که مثل سایر مردم حرف بزند و یا حتی او را تبدیل به یک آدم پرگو نمایند.

مهمترین این خوراکیها عبارتند از : مغز پرندگان کوچک مثل مغز سار، مغز گنجشک، مغز قمری، زنجبیل، هل دارچین، قهوه، گندم شاهدانه، چای پررنگ، مغز گوسفند و پرندگان و غذاهای حاوی تیروزین زیاد مانند گوشت مرغ، گوشت ماهی، گوشت گوسفند و گاو، گوشت طیور، میگو، پنیر و ماست.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: