ذهن و روح عاری از استرس چگونه به سلامتی شما کمک خواهد کرد؟

روح و جسم در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر بوده و بر یکدیگر اثر می گذارند. اگر چه ممکن است تعریف درستی از روح نداشته باشیم ولی بدون شک میدانیم که آنچه از مغز ما و در احساسات ما می گذرد بر سلامت جسم ما اثر گذاشته و برعکس.

فرد بیمار معمولا نگاه تلخ و ناامیدانه تری به هستی و به خود داشته، در هنگام بیماری و درد نگرانی، بدبینی، ترس، بدخلقی، حساسیت و امثال اینها جای شادمانی و نشاط و خوش بینی می نشیند.

سلامت انسان تنها به عوامل فیزیکی وابسته نیست. برای سلامتی روح و احساس و عواطف انسان نیز نیاز به تعادل و بالانس دارد.

زندگی ساده، آرامش خیال، ارتباطات مثبت، دوست داشتن خود و دیگران، احترام به خود و به دیگران، نزدیکی بی واسطه و روزمره با طبیعت و نزدیکی به موجودات درون آن، خود را بخشی از یک هستی بزرگ و بی انتها دیدن، مهربانی و عشق ورزیدن به اجزاء دیگر حیات، زیرا که هستی ما در ارتباط تنگاتنگ با آنهاست، همه و همه از عوامل مهم و اساسی سلامت هستند.

ایمان داشته باشید که بدن قادر به پیشگیری، ترمیم و درمان است. از سرراه بدن کنار روید و برایش طبیعی ترین شرایط زندگی را فراهم آورید تا قادر شود انرژی خود را در جهتی که مفیدترین برای بقای ارگانیسم است بکار اندازد.

رابطه های بی مصرف، بی معنا و منفی از هر نوع و هر گونه که نتیجه ای جز به هدر دادن انرژی گرانبهای حیاتی دارند را دور بریزید و زندگی و وقت خود را صرف به منصه ظهور رساندن خلاقیت و توانایی های خود کنید. از دنباله روی بپرهیزید. خود باشید و به آنچه باورخودتان است فرصت ظهور دهید و همان باشید که می خواهید باشید سوای آنکه جامعه از شما چه می خواهد.

خود را بخشی بهم پیوسته از اجتماع بزرگتر متشکل از تمام ذرات هستی ببینید. در این اجتماع به هم پیوسته هرجزئی هرچند کوچک جای خود را داشته نقش خود را بازی می کند.

به طبیعت و هستی با شکوه و موجودات درون آن با تحسین بنگرید و زیبائیهای ساده و بی نظیر طبیعت را به چشم جان نظاره کنید. ساده باشید و ساده زندگی کنید. حیوانات را دوست بدارید و اگر امکانش را دارید از حیوانی خانگی نگهداری کنید.

رابطه با حیوانات دری به دنیایی بزرگ، مهربان و باورنکردنی به روی شما می گشاید و شما را با روح و هسته نهفته ی فراموش شده تان آشتی می دهد. به چشمان حیوانات نگاه کنید روح زلال هستی را در آنها جاری دیده در برابر عظمت آن سر فرود آورید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: