آیا در دوران بیماری سرطان دچار کاهش وزن شدید؟

من حدود 69 کیلوگرم در طول درمان کاهش وزن پیدا کردم و فقط 63 کیلوگرم وزن داشتم. این کاملاً بی رحمانه بود! من انقدر لاغر و تکیده شده بودم که تحمل نشستن را نداشتم و میبایست بالش زیر خودم میگذاشتم. چون وزن زیادی را در مدت پنج و نیم هفته کم کرده بودم. خانم دانته

شما تنها کسی نیستید که وزن کم کردید و در این مورد خود را تنها احساس نکنید. چون در طول درمان، خیلی از بیماران سرطانی اشتهای خود را از دست داده و به سختی غذا میخورند.

پس میبایست در این دوران میزان کالری و پروتئین مصرفی خود را بالا ببرید. سعی کنید مقادیر کمتر غذا ولی در وعده های بیشتر مصرف کنید. میان وعده های سالم مانند سبزیجات، برش های میوه، ماست، آجیل و میوه های خشک میتواند شما را تقویت کند و انرژی مورد نیاز شما را در طی روز تامین کند.

او از خوردن امتناع میکرد. من یک تخم مرغ آب پز برش داده شده یا برش های طالبی و هندوانه را هر روز کنار تختش قرار میدادم. با کمک خلال دندان، گاز گرفتن و بلعیدن برای او راحت تر می شد. خانم اودیله (پرستار)

توصیه ها:

  • غذاها و نوشیدنی های غنی از پروتئین و کالری را انتخاب نمایید.
  • هر ساعت و یا هر دو ساعت یکبار کمی غذا بخورید. کابینت خود را از میان وعده های سالم که به سرعت و به راحتی در هر زمان در دسترس باشد، پر کنید.
  • زمان و مقدار غذا خوردن خود را تصحیح کنید و بهترین استفاده را از روزهای خوبتان ببرید.
  • تا جاییکه میتوانید ورزش کنید. پیاده روی قبل از غذا اشتها را نیز افزایش می دهد.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: