بیماری های منتقله از راه جنسی

در صورتی که بیماری تبخال تناسلی را در سه ماهه آخر بارداری تشخیص دهند و علائمش تا زمان زایمان باقی بماند، به واقع می تواند خطر جدی برای سلامتی کودک باشد.

بیماری تبخال تناسلی نوع دوم- که عاملش نوعی ویروس است می تواند منجر به تأخیر رشد کودک داخل رحم شود. اگر مادر علائمی نداشته باشد و تبخالی بر روی دهانه رحم و مهبل ایجاد نشده باشد، خطر آلودگی کودک به این بیماری کمتر از یک مورد در 100 مورد است.

بیماری ایدز

زنان مبتلا به ایدز که باردار می شوند در خطر انتقال بالای ویروس به کودک هم در زمان زایمان و هم در زمان شیردهی قرار دارند.

مادران جهت کاهش این خطر باید در کلینیک های خاصی تحت درمان قرار گیرند؛ جایی که به خوبی می توان کلیه شرایط این بیماری را درمان کرد.

البته همه بچه ها لزوماً آلوده به دنیا نمی آیند، اما این مورد را نیز تا مدت ها نمی توان به طور یقین ثابت کرد زیرا حدود 18 ماه طول می کشد تا آنتی بادی های مادر از بدن کودک خارج شود.

سرخجه

اگر تصمیم به باردار شدن دارید، باید قبل از آن با پزشک و یا یک تیم پزشکی در ارتباط با وجود آنتی بادی های سرخجه (سرخک آلمانی) در خونتان مشورت کنید و متقاضی انجام تست این بیماری شوید.

خیال خود را راحت نکنید از این که در گذشته واکسن سرخجه زده اید و دیگر مبتلا نخواهید شد، آنتی بادی ها با گذشت زمان اثر خود را از دست می دهند، بنابراین به کنترل نیاز دارید. اگر نسبت به این بیماری ایمنی ندارید، ایمنی با تلقیح واکسن ایجاد خواهد شد ولی بازهم باید سه ماه صبر کنید و پس از آن باردار شوید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: