کلسترول عامل اصلی ایجاد سکته های قلبی و تنگی عروق نمی باشد و سالیان سال به دلیل عدم اطلاع کافی از اصل و ریشه بیماری، نام کلسترول به عنوان یک ماده خطرناک شناخته شده بود. ترس از کلسترول، عاملی جهت ساخت داروهای پایین آورنده کلسترول یا چربی های خون در بازار شده و به عنوان یکی از منابع مهم سودجویی و درآمد برای کارخانه های داروسازی در طی سالیان سال بوده است این اشتباه علمی در طی سالیان سال را باید با داشتن اطلاعات علمی دقیق به روشی صحیح و نو تبدیل کنیم.

امروزه به دنبال تحقیقات و بررسی ها و زحمات بیست ساله دانشمندان، می دانیم که کلسترول زمانی می تواند به دیواره عروقی بچسبد، رسوب کرده و جمع شود که در معرض رادیکال های آزاد گیرد. رادیکال های آزاد باعث اکسیده شدن کلسترول و رسوب آن در دیواره عروقی می شوند. اکسیده شدن کلسترول توسط رادیکال های آزاد زمانی در بدن صورت می گیرد که ویتامین های آنتی اکسیدان در بدن کم باشند. پس معطل نکنید! از همین الان به جای ترس از کلسترول، به دنبال ویتامین ها برای جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول بروید.

در صورت فراهم بودن ویتامین های آنتی اکسیدان در بدن به مقدار کافی (ویتامین های C ، E)، هیچ عامل دیگری در بدن نمی تواند کلسترول و چربی های مفید در بدن را اکسیده کند و هیچ منبعی علمی تاکنون وجود ندارد که بتواند این مسئله را رد کرده و با ادعایی صحت آن داشته باشد. تحقیقات علمی زیادی با افراد بی شماری انجام شده و نشان داده است که ویتامین E دارای قدرت آنتی اکسیداسیون خیلی قوی است و فراهم بودن این ویتامین به مقدار کافی مانع از اکسیده شدن چربی ها و کلسترول می شود.

کره و سایر روغن ها در طبیعت تا زمانی که حاوی ویتامین E هستند، فاسد نشده (Ransid) و بوی مخصوص فساد روغن را نمی دهند.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: