عدم اضافه کردن ویتامین E و یا برداشتن آن ها از چربی ها باعث فساد زودرس آن ها خواهد شد. در داخل بدن ما نیز دقیقاً همین است. وجود ویتامین E مانع از فساد و خرابی و ضررهای حاصل از اکسیده شدن با  Ransid شدن چربی های بدن می شود. آزمایشات و پژوهش های علمی انجام شده توسط دکتر استامفر DR.STAMPHER نشان می دهد که اگر مقدار ویتامین E در خون کافی باشد، حتی با وجود بالا بودن کلسترول خون، این کلسترول نمی تواند خطرناک باشد ولی اگر سطح ویتامین E در بدن پایین باشد، کلسترول اکسیده شدن و به عنوان ریسک یا عامل برای ایجاد آرتری واسکلروز عمل می کند.

این پژوهش را گروه تحقیقاتی دیگری تحت سرپرستی دکتر گری و گروهش (DR.GRAY AT AL) تایید کردند. این پژوهش گران مشاهده کردند که در بین مریض های متعددی که سکته قلبی کرده بودند. تنها 29% آن ها با میزان کلسترول ارتباط داشته است و 71% افرادی که دچار سکته قلبی شده بودند گرفتگی عروق آن ها هیچ ارتباطی با کلسترول (حتی اگر سطح کلسترول خون طبیعی نداشتند) نداشته و عوامل دیگر در بروز سکته ها نقش داشته است.

دکتر گری در ادامه می گوید : هم چنین در بررسی فوق دیده شده است که از هر 100 نفری که مبتلا به سکته های قلبی شده بودند، 70 نفر (70%) دارای کمبود ویتامین E در خون بوده اند و همین آمار اهمیت کمبود ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان را در مقابل کلسترول در بیماران دچار تنگی عروقی نشان می دهد.

یکی دیگر از تحقیقات علمی بسیار جالب در این زمینه بنام Monika Study بوده است که از طرف سازمان بهداشت جهانی، نظارت و اجرا شده که در صفحات قبل معضلاً در مورد آن توضیح داده شده است.

پس از اعلام نتایج تحقیقات دکتر گری، سازمان بهداشت جهانی، جهت انجام بررس و تحقیقات بیشتر شروع شد. در این پروژه بزرگ 16 کشور اروپایی شرکت داشتند و نتایج آن در سال 1993 م، در مجله علمی clin.invest منتشر شد. در این تحقیق نشان داده شده است که 87% سکته ها به علت کمبود ویتامین های اکسیدان خصوصاً ویتامین E بوده است و در این بررسی نشان داده شده است که عامل اصلی سکته ها، کمبود ویتامین E بوده و کلسترول نقش اندکی در این جا داشته است.

در این جا جالب است که بدانید سکته های مغزی در کسانی که سطح ویتامین های C ، E و بتاکاروتن (سه آنتی اکسیدان مهم برای بد) خون آن ها کمتر از حد معمول بوده است. 2/4 برابر نسبت به سایر افراد بوده است و 40% آن ها ویتامین E کمتر از 12 میلی گرم در خون داشته اند. در صورتیکه می دانیم، امروزه دانشمندان متفق القول معتقدند که مصرف 100 میلی گرم روزانه ویتامین E برای هر فردی ضروری است.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: