آنچه کودک دوست ندارد

صداهای با ضربات سنگین، نورهای شدید و زننده، حرکات سریع و تند را دوست ندارد و همچنین تحت فشار بودن کودک او را آزار می دهد؛ هنگامی که شما در وضعیتی غلط و فشرده نشسته و یا خوابیده اید.

نور

گرچه کودک توسط دیواره های رحم و شکم احاطه شده است، ولی نورهای خیلی قوی، قابلیت عبور و رسیدن به او را دارند. به عنوان نمونه؛ اگر شما حمام آفتاب می گیرید، نور آفتاب قابلیت عبور و رسیدن به کودک را پیدا می کند.

چیزی که کودک از نور آفتاب می بیند، یک تابش قرمز رنگ می باشد. اما از ماه چهارم به بعد کودک قابلیت پاسخ دهی به نور را هم به دست می آورد. اگر نور خیلی شدید باشد، روی خود را برمی گرداند.

بنابراین استفاده از نور ملایم در هنگام تولد (کودک در هنگام تولد قادر است که صورت ها را از فاصله 25-20 سانتی متری یا 10-8 اینچی به خوبی ببیند) باعث ایجاد محیطی آرام برای کودک همچون محیط داخلی رحم می شود.

صدا

حس شنوایی کودک از ماه سوم به بعد به تدریج تکامل می یابد و در اواسط بارداری کودک قادر می شود تا به صداهای خارج رحم نیز پاسخ بدهد.

مایع آمینوتیک به خوبی می تواند صداها را به کودم برساند، گرچه صدایی که کودک می تواند بشنود، حالت صحبت کردن در درون آب است.

کودک همچنین قادر است تا میزان هیجام را از صدا تشخیص داده و با ریتم صدا خود را حرکت دهد. بنابراین اگر صدای شما آرام و نرم باشد، حرکات کودک نیز نرم و ملایم می شود.

صدای ضربان قلب شما صدایی همیشگی در دنیای کودک داخل رحم می باشد و می تواند اثرات خاصی بر روی کودک بگذارد.

یک مطالعه به عمل آمده نشان می دهد که وقتی برای یک کودک تازه متولد شده (نوزاد) از نوار صدای ضربان قلب مادر استفاده می شود، میزان اضافه وزن شان بیشتر می گردد و راحت تر می خوابند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: