محسن کیایی زاده ۱۳۶۰ - تهران است.محسن کیایی بازیگر و نویسنده اهل ایران است.محسن کیایی برادر مصطفی کیایی کارگردان سینما است.
 

ازدواج 

محسن کیایی در سال 1385 با سهیلا امیرحسینی ازدواج کرده و حاصل این ازدواج یک دختر به نام رز کیایی میباشد. سهیلا امیر حسینی هم یک هنرمند است و در عرصه عکاسی و کار گریم فعالت میکند.

محسن کیایی

 

ماجرای ازدواج محسن کیایی

وی در سن 21 سالگی با سهیلا امیرحسینی در تئاتر آشنا گردید و در سن 24 سالگی عقد و ازدواج کردند. وی می گوید اگر در جوانی ازدواج نکرده بودم با شرایط الان خیلی سخت بود ازدواج کنیم .به گفته خودش با هم رابطه خیلی دوستانه ای دارند.

محسن کیایی

 

گفتنی است محسن کیایی علاوه بر کار بازیگری، نویسنده هم هست و از سال 1388 تا کنون به صورت حرفه ای فعالیت های هنری داشته است. محسن می گوید که در کنار برادرم مصطفی به سراغ کار دستیار کارگردانی رفته و در فیلم های کوتاه و تبلیغاتی که برادرم می ساخت، همراهش بودم.

 

محسن کیایی

این بازیگر جوان ایرانی از طریق آکادمیک به عرصه هنری در زمینه بازیگری وارد شده است. محسن کیایی دانش آموخته رشته بازیگری از دانشگاه آزاد است. او در دوران تحصیل با برخی از هنرمندان از جمله سامان دارابی و فرناز رهنما در دانشگاه هنر و معماری هم دوره بوده است.

 

فعالیت در سینما

کیایی فعالیت هنری اش را با ایفای نقش در سریالی برای کودکان به نام رویای گلی و سریال ایپزودی شاهین می خواند از سال 1397 آغاز کرد. ورود این بازیگر به عرصه سینما با بازی در فیلم «بعد از ظهر سگی» به کارگردانی برادرش مصطفی کیایی در سال 1388 بوده است.

 

ورود به تلویزیون

محسن کیایی در سال 1390 با بازی در سریال «راه در رو» به کارگردانی سعید آقاخانی به شهرت دست یافت. بعد از این موفقیت در همین سال، بازی او در نقش یک روحانی در سریال پرده نشین به کارگردانی بهروز شعیبی باعث افزایش محبوبیت او شد.

 

فعالیت نویسندگی محسن کیایی

محسن کیایی علاوه بر بازیگری نویسندگی هم میکند، فیلمنامه سریال مهمانان ویژه به کارگردانی جواد رضویان که چندی پیش از شبکه تهران پخش گردید توسط وی نوشته شده است.

 

شهرت محسن کیایی

اولین باری که احساس کردم مردم نوع دیگری به من نگاه می کنند بعد از پخش مجموعه راه دررو بود دو روز اول نگاه محبت آمیز مردم، امضاء خواستن، عکس انداختن و… آن ها برایم خیلی جالب بود. اما زمانی که به اتفاق همسرم برای صرف غذا به رستورانی رفتیم، احساس کردم زیر یک ذره بین بزرگ قرار گرفته ایم و دیگر مثل سابق آزاد نیستیم و نمی توانیم حتی در خیابان پیاده روی کنیم. گفتنی است که همسر محسن کیایی هم هنرمند است و در عرصه عکاسی و گریم فعالیت هنری دارد. او گفته است که همسرم در کارهایم مشوق خوبی برای من هست و البته همکار خوبی هم هست چون بخصوص در عرصه فیلم نامه نویسی گاهی با من دست به قلم می شود.

 

علاقه به فوتبال 

این بازیگر مرد مشهور ایرانی علایق فوتبالی شدیدی دارد. او طرفدار تیم پرسپولیس است. اوقات فراغت محسن کیایی با بازی فوتبال سپری می شود و البته سینما رفتن هم گزینه بعدی او برای پر کردن اوقات فراغتش به حساب می آید.

 

محسن کیایی در عرصه فوتبال برای خودش اسطوره هایی دارد. او می گوید که اسطوره من در فوتبال داخلی احمدرضا عابدزاده است و به او علاقه زیادی دارم. اسطوره محسن در فوتبال خارجی هم بوفون است. بنا به گفته های محسن کیایی، مهدی طارمی و محسن مسلمان هم جزو دوستان او هستند.

 

گفتنی است که محسن کیایی تجربه گلر در زمینه بازی فوتبال را هم دارد و شاید به همین علت است که اطلاعات فوتبالی زیادی دارد.

 

 

محسن کیایی در سینما

1388 بعد از ظهر سگی مصطفی کیایی

1390 ضد گلوله مصطفی کیایی

1392 خط ویژه مصطفی کیایی

1393 عصر یخبندان مصطفی کیایی

1394 بارکد مصطفی کیایی

1394 نقطه کور مهدی گلستانه

1394 یک روز بخصوص همایون اسعدیان

1395 سد معبر محسن قرایی

1395 ایستگاه اتمسفر مهدی جعفری

1396 استیگمات مجیدرضا مصطفوی

1396 در وجه حامل بهمن کامیار

1396 لونه زنبور برزو نیک نژاد

1396 چهارراه استانبول مصطفی کیایی

1396 جشن دلتنگی پوریا آذربایجانی

1397 دینامیت مسعود اطیابی

1397 ماجرای نیمروز:ردخون محمدحسین مهدویان

1397 مطرب مصطفی کیایی

1398 بی صدا حلزون بهرنگ دزفولی زاده

 

 

کارهای تلویزیونی 

1390 راه در رو سعید آقاخانی

1391 مهمانان ویژه سیدجواد رضویان

1393 پرده نشین بهروز شعیبی

1393 سر به راه سعید سلطانی

1395 کشیک قلب حسین مهکام

محسن کیایی در شبکه نمایش خانگی

1397 ساخت ایران 2 برزو نیک نژاد

١٣٩٨ هم گناه مصطفی کیایی

 

نویسندگی محسن کیایی

1391 مهمانان ویژه سیدجواد رضویان نویسنده

1393 خوب بد زشت منوچهر هادی طراح فیلمنامه

1396 لونه زنبور برزو نیک نژاد نویسنده

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: