علی شیرکانی درباره عملیاتی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار کرد: خرسندیم که امروز با تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه صندوق، برای نخستین بار طرح همسان‌سازی مستمری، مستمری‌بگیران در این صندوق اجرایی شد.

وی افزود: با عملیاتی شدن این طرح و نیز افزایش سالانه مستمری‌ها، به طور میانگین 52 درصد به مستمری، مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی افزوده شده است.

شیرکانی با بیان اینکه مابه التفاوت مستمری بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی از ابتدای سال محاسبه و پرداخت شده است، گفت: بر مبنای همسان سازی اجرایی شده در صندوق، از این پس افرادیکه در سطح درآمدی یکسان انتخابی خود، در طی سالیان متناوب مستمری بگیر شده‌اند معادل افرادی دریافتی خواهند داشت که در سال 1399 مستمری بگیر شده‌اند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی ادامه داد: تا پیش از اجرای این طرح اگر فردی در سطح 8 در سال 1386  مستمری  دریافت می‌کرد، با افزایش‌های سالانه در سال 1399 حدود400 هزار تومان دریافتی می‌داشتند.  در حالیکه مستمری‌بگیران سطح 8 صندوق در سال 1399 ماهانه به طور میانگین 833 هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند. اما با اجرای طرح همسان‌سازی  هر دو نفر فوق حدود 833هزار تومان دریافتی خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: در این حالت افرادی که در سنوات دور در صندوق مستمری‌بگیر شده‌اند، شاهد افزایش قابل توجهی در دریافتی‌های خود هستند و طبیعتاً افرادیکه در سنوات اخیر بازنشسته شده‌اند میزان افزایش مستمری کمتری خواهند داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: