1-آیا مردان متاهل هم خودارضایی میکنند؟

خودارضایی در بین متاهلین امری متداول و رایج است ، با این وجود برای بسیاری از زوجین موضوعی چالش برانگیز است که می توان درباره آن صحبت کرد.

متخصصین سکس تراپ اظهار می کنند که خودارضایی بعد از ازدواج تا زمانی که در روابط جنسی شما با همسرتان تداخل نداشته باشد اشکال ندارد و اگر باعث نشود که از انجام وظایفتان در قبال همسرتان کوتاهی کنید، میتواند مفید نیز باشد.

برای زنان و مردان غیر معمول نیست که علاوه بر رابطه جنسی منظم با شریک جنسی ، خودارضایی میکنند. حال آیا خودارضایی افراد متاهل مفید است؟ تحقیقات نشان میدهد خودارضایی استرس را کاهش می دهد و باعث افزایش رضایت از خود می شود ، و هر دو این اثرات می توانند به یک ازدواج شادتر و رضایت بخش تر کمک کنند. این تحقیق کاملاً از عمل خودارضایی حمایت می کند و نشان می دهد که بر میل جنسی تأثیر منفی نمی گذارد بلکه باعث تحریک آن می شود.

این تحقیق همچنین اظهار میکند که خودارضایی پاسخ مناسبی برای بسیاری معضلات دیگر است زیرا همسر در صورت انجام عمل خودارضایی ، درصد خیانتش به شما تا حدودی پایین می آید. این به شما کمک می کند تا احساس خیانت را از خود دور کنید.

2-آیا خودارضایی آلت تناسلی را بزرگتر یا کوچکتر می کند؟

اندازه آلت تناسلی یک فرد عمدتا توسط ژنتیک تعیین می شود. هیچ مدرک علمی وجود ندارد که خودارضایی اثر دائمی بر اندازه آلت تناسلی مرد داشته باشد. خودارضایی منجر به نعوظ می شود که اندازه آلت را افزایش می دهد ، اما این امر موقتی است. آلت تناسلی مرد بعد از انزال به اندازه طبیعی خود برمی گردد.

3-چه میزان از افراد خودارضایی میکنند؟

یک شوخی قدیمی درباره خودارضایی وجود دارد: "80٪ از مردم خودارضایی می کنند و 20٪ دیگر نیز در مورد آن دروغ می گویند." البته این یک آمار واقعی نیست (و بعضی از افراد واقعاً هرگز خودارضایی نمی کنند). اما به این نکته می رسیم که بیشتر مردم می دانند خودارضایی امری عادی است ،حتی اگر آنها خودشان این کار را قبول نکنند!

برخی افراد از خودارضایی خجالت می کشند زیرا بسیاری آن را کثیف یا شرم آور میدانند. اما حقیقت این است که بیشتر مردان و زنان خودارضایی می کنند. افراد ترنس و تراجنسیتی خودارضایی می کنند. افراد مایل به جنس مخالف ، افراد همجنسگرا و دوجنسگرایان خودارضایی می کنند. افراد در هر سنی خودارضایی می کنند. بعضی از افراد روزانه دو بار استمناء می کنند ، و بعضی از افراد هیچ وقت خودارضایی نمی کنند.

مطالعات نشان داده است که مردان از نوجوانی تا سنین میانسالی خودارضایی می کنند که تا حدودی در این مطالعه صادق بودند. میزان خودارضایی مردان اندکی پس از سن 50 سالگی کاهش یافته. در کل افرادی که خودارضایی میکنند تا آخر عمرشان این عمل را انجام میدهند.

با این حال ، بدیهی است که برای زنان جوان مدتی طول می کشد تا خودارضایی را شروع کنند. در این مطالعه ، زنان 20 تا 39 ساله بیشترین احتمال خودارضایی را داشتند و در بین زنان 18 تا 20 و افراد بالای 40 سال میزان کمتری مشاهده شده است.

تحقیقات قبلی نشان داده است که افراد با تحصیلات بالا ، تصورات بیشتر اعمال جنسی ، تعدد بیشتری را در انجام عمل خودارضایی به دنبال دارند.

در این مطالعه ، افراد سفید پوست مشتاق ترین افراد به خودارضایی بودند. آمریکایی های آفریقایی تبار ، آسیایی آمریکایی ها و جزایر اقیانوس آرام گزارش خودارضایی کمتری را نشان دادند.

4-آیا خودارضایی بیش از حد برای بدن مضر است؟

خودارضایی بی ضرر است ، اما اگر این کار را زیاد انجام دهید ممکن است شما در ناحیه دستگاه تناسلی خود احساس درد کنید. اگر آقایان در مدت زمان کوتاهی ، به طور مکرر این کار را انجام دهند ، تورم آلت تناسلیشان را که به دلیل مایعات در بافتها ایجاد می شود ، بدست می آورند که این امر موجب نگرانی آنها میشود . تورم دستگاه تناسلی ظرف یک یا دو روز از بین می رود. با این حال ، اگر احساس می کنید نیازتان به خودارضایی در زندگی روزمره تداخل دارد ، صحبت با یک پزشک متخصص در حوزه مربوطه میتواند کمک بسیاری به شما کند.

5-آیا خودارضایی روی تعداد اسپرم تأثیر می گذارد؟

خودارضایی بر توانایی انسان در تولید اسپرم تأثیر نمی گذارد. مردان از تولید اسپرم تهی نخواهند شد ، زیرا به طور مداوم آن را تولید می کنند. پس از انزال مرد ، مدتی طول خواهد کشید تا بتواند دوباره انزال کند. این طبیعی است و به این معنا نیست که در اسپرم او مشکلی وجود دارد.

6-آیا خودارضایی باعث ناباروری در مردان می شود؟

جواب ساده است : خیر . خودارضایی به تحریک دستگاه تناسلی فرد برای برانگیختگی جنسی گفته می شود. این امر به هیچ وجه نمی تواند مانع از باروری در مردان شود. اما اگر یک زن و شوهر در حال برنامه ریزی برای بچه دار شدن هستند ، مرد ، باید تعداد دفعات خودارضایی خود را محدود کند. این امر به این دلیل است که خودارضایی در مردان منجر به انزال می شود و اگر شما خواهان داشتن فرزند هستید ، باید اسپرم های خود را برای داشتن فرزند آماده کنید و نه برای خودارضایی.

هنگامی که یک مرد تا زمان ارگاسم ، خودارضایی می کند ، به انزال منی پایان می دهد. برای مردانی که بیشتر خودارضایی می کنند ، در مقایسه با مردانی که کمتر این کار را انجام می دهند ، مایع منی کمتری در انزال خود نگه میدارند. خودارضایی اغلب باعث کاهش مقدار مایع منی در انزال می شود و باید مجدداً برای مدت زمانی معین منتظر بمانید تا ترمیم شود. علاوه بر این ، خودارضایی ممکن است شما را دچار احساس خستگی و تخلیه کند و شما ممکن است انرژی و نیاز به مقاربت را از دست بدهید.

7-مایع ای که پس از خودارضایی از آلت تناسلی خارج میشود چیست؟

مایع منی یا semen پس از ارگاسم از آلت تاسلی خارج میشود. مایع منی یک مایع داخل بدن به رنگ سفید مایل به خاکستری است که توسط غدد جنسی ترشح می شود. این مایع حامل اسپرم یا اسپرم ساز و فروکتوز و سایر آنزیم هایی است که به اسپرم برای زنده ماندن کمک می کند تا لقاح موفقیت آمیز را تسهیل کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۸۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: