رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان‌ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص محسوب می‌شود. پس اگر از رابطه جنسی لذتی نمی‌برید، باید علت آن را شناسایی کرده و درجهت رفع آن اقدام کنید. رابطه جنسی به روش‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود اما معنایی فراتر از آمیزش جنسی دارد؛ با یادگیری روش صحیح رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را ارتقا داده و به اوج لذت برسید.

کودک حداقل تا یک سالی باید در اتاق خواب والدینش بخوابد. متخصصان توصیه می کنند برای جلوگیری از سندروم ناگهانی مرگ، کودک حداقل تا یک سالگی باید در اتاق والدین بخوابد. وقتی کودک تا یک سالی در اتاق خواب والدین، اما در یک تخت جداگانه می خوابد سر زدن به او در طول شب راحت تر و سریع تر است و ارتباط عاطفی بهتری با او برقرار می شود؛ و البته هم مادر و هم کودک احساس امنیت بیشتری دارند. در این صورت هر تنفس غیرعادی یا غلت زدن بتوسط مادر و پدر خیلی سریع حس می شود.

 

رابطه زناشویی بعد از بچه دار شدن.

اما تا یک سالگی کودک و تا وقتی در اتاق خواب پدر و مادر می خوابد رابطه زناشویی چگونه و چه زمانی باید انجام شود؟ جواب بیشتر کارشناسان این است: رابطه زناشویی به هیچ وجه نباید در حضور نوزاد یا کودک چه بیدار و چه خواب انجام شود. کارشناسان معتقدند نوزادان حافظه بسیار قوی دارند و همه تصاویر را در ذهنشان ضبط می کنند، پس بهتر است به این نکات توجه کنید:

زمان رابطه زناشویی نوزاد یا کودک زیر یک سال را در یک اتاق جداگانه بخوابانید.

بهتر است رابطه زناشویی را به زمانی موکول کنید که کودک در خانه نیست. مثلا از مادر یا خواهر خود بخواهید برای چند ساعت از او نگهداری کند.

در زمان رابطه زناشویی حتما در اتاق خواب را ببندید تا احتمال ورود سر زده کودک به اتاق وجود نداشته باشد.

اگر خانه شما فقط یک اتاق خواب دارد، وقتی کودک خواب است او را داخل هال بگذارید و در اتاق را ببندید.

اگر نگران صدا هستید، یک موسیقی ملایم پخش کنید. اینکار به ریلکس کردن شما و بالا بردن میل جنسی هم کمک می کند.

اگر کودک بالای دو سال دارید به او آموزش بدهید که قبل از باز کردن در اتاق خواب حتما در بزند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: