رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان‌ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص محسوب می‌شود. پس اگر از رابطه جنسی لذتی نمی‌برید، باید علت آن را شناسایی کرده و درجهت رفع آن اقدام کنید. رابطه جنسی به روش‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود اما معنایی فراتر از آمیزش جنسی دارد؛ با یادگیری روش صحیح رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را ارتقا داده و به اوج لذت برسید.

رابطه جنسی یکی از ابعاد ارتباطی بین زن و مرد می باشد( بعد اقتصادی،بعد عاطفی ، بعد فکری، بعدجنسی) و رابطه جنسی مساله عجیب و غریب و چندش آوری نیست که خانواده ها نسبت به آن بی توجه باشند. متاسفانه بسیاری از خانواده ها در آموزش مسئله رابطه جنسی به فرزندان خود کوتاهی می کنند. روابط جنسی هیجان انگیز و صمیمانه می توانند روابط زناشویی را زنده و کامیاب نگه دارند . شاید در یک زندگی زناشویی بلند مدت گاهی رابطه جنسی یکنواخت شود ، اما راه های بی شماری برای شعله ور کردن آتش روابط جنسی وجود دارد . با تعهد ، ارتباط و اندکی خلاقیت می توانید به داشتن یک عمر رابطه جنسی فوق العاده با هم امیدوار باشید .

- رضایت از زندگی مشترک در بعد جنسی معمولا پس از تولد کودکان رو به زوال می گذارد. همچنین برخلاف تصور عموم مردم، این تنها مادران جدید نیستند که پس از زایمان دچار کاهش میل جنسی می شوند و اغلب تصور می کنند که دیگر جذابیت کافی برای همسر خود را ندارند. طی سال اول پدران نیز تجربیات مشابهی را گزارش داده اند. سطح تستوسترون آنها حدودا یک سوم کاهش می یابد. علاوه بر این پدرانی که در زمینه مراقبت از فرزند به همسر خود کمک می کنند، یک کاهش ۲۰ درصدی دیگر را نیز تجربه خواهند کرد.

سکس مانند هر احساس غریزی دیگری با میزان بالایی از هوش هیجانی و انتشار دوپامین و اوکسی توسین در بدن همراه است که در مغز سرخوشی و لذت را هم به همراه می آورد. اما اصول و قواعد سکس که باید آنها را رعایت کنیم به دلیل بهره نبردن از این لذت نیست بلکه دلیل مهم تری به نام دور ماندن از آسیب جنسی دارد.

آسیب های جنسی از گذشته ها تا به امروز دامن گیر افراد و اجتماعاتی هستند که بدون در نظر گرفتن عواقب عملشان در برطرف کردن نیازهای جنسی شان مبادرت داشته اند.

بیماری های جنسی چگونه اند؟

بیماری های جنسی یکی از مهم ترین این آسیب ها است که در روابط جنسی غلط و اشتباه به وجود می آید و برای بیشتر آنها درمان وجود دارد. بیماری های روانی جنسی را می توان به دو دسته اختلالات جنسی و انحرافات جنسی تقسیم بندی کرد. بنابراین اطلاع داشتن از انواع بیماری های روانی جنسی بسیار مهم است. اما از بیماری های جسمی روابط جنسی می توان به: ایدز، زگیل آلت تناسلی و انواع هپاتیت اشاره کرد.

مراقبت های جنسی می تواند ما را در ارتباط جنسی به سلامت نگه دارد. این هشدار را به افرادی میدهند که با چشم پوشی از لذتی که نمیدانیم عواقب آن چیست، خودمان را در امان نگه داریم.

وقتی از قوانین رابطه جنسی حرف میزنیم، به معنای عملکرد صحیح با فرد صحیح است. افرادی که در سکس دچار تعدد روابط هستند حتی نمیتوانند تشخیص دهند چرا و چگونه دچار بیماری شده اند. رعایت اصول اخلاقی در سکس، داشتن شریک جنسی سالم و آشنایی از مواردی که باعث جلوگیری از بیماری های مقاربتی میشود، بسیار مهم است.

درمان بیماری های جنسی با آموزشهای جنسی

ترس، تهدید و دلهره تنها باعث میشود فرد اگر به صورت پنهانی رفتار جنسی را تجربه کرد، دچار اضطراب شود و به دلیل این پنهان کاری عواقب بیشتری را متحمل شود. نکته بسیار مهم این است که با آسان سازی ازدواج و پایین آوردن سن ازدواج می توان از خیای از مشکلات جنسی پیشگیری کرد.

معمولا مادران باید با دختران خود و پدران با پسران خود در مورد روابط جنسی و زمان ایجاد این رابطه صحبت کنند. اینکه فرزندان بدانند میتوانند از سطحی از لذت چشم پوشی کنند تا زمانیکه در شرایط و موقعیت و درک یک رابطه واقعی قرار گیرند که از وجود سلامت روان و جسم در آن آگاه باشند بسیار مهم است.

زیرا در بیشتر موارد نوجوانان از سر خشم یا از سر لذت پنهان کردن مسائلشان، دست به رفتارهایی میزنند که در این موارد بسیار آسیب رسان است. اگر والدین از توضیح مسائل اینچنینی شرم حضور دارند، میتواند از یک مشاور روانشناس سکس تراپ بخواهند با فرزندشان در این مورد، برای آگاهی و دور ماندن از آسیب احتمالی صحبت کند و او را در جریان قرار دهد؛ زیرا افراد آگاه احتمال خطایشان بسیار کمتر از هر فرد دیگری است که در ناآگاهی، عملی را انجام میدهد.

بار عاطفی در رابطه جنسی

پیش از دانستن اصول و قواعد سکس باید بدانیم که قطعا یکی از مهمترین تجربه های انسانی در رابطه جنسی بین دو نفر، بالا بردن بار عاطفی رابطه است. روابط جنسی که محتوای خاصی ندارند و در شروع یک رابطه شکل میگیرند، قطعا انطباقی با برقراری یک رابطه عاطفی ندارد و صرفا از سر هیجان و لذت طلبی است.

زمانی که هر دو نفری که با یکدیگر آشنا میشوند، پیش از آنکه سختی های یک رابطه را متحمل شوند و بتوانند خود را در آن رابطه مورد آزمایش قرار بدهند که آیا میتوانند با یکدیگر در هر شرایطی در سازگاری بسر برند، شروع به ایجاد رابطه جنسی و لمس یکدیگر کنند، راه شناخت را از هر دو طرف سلب میکند و به رابطه، سمت و سویی متفاوت از شناخت میدهد. بنابراین رابطه نمیتواند در مسیر شناخت، رشد و بهبود قرار گیرد.

در این موارد هر کسی پس از رابطه جنسی میتواند این احساس را تجربه کند که به او اجحاف شده است. زیرا هر نادیده گرفتنی پس از رابطه جنسی، حمل بر نخواستن و نداشتن میل عاطفی می تواند باشد. وجود بار عاطفی و مقابله با سختی ها و شناخت میتواند میل و خواسته وجودی فرد را بیشتر و قوی تر کند. فرصت دادن، صرف زمان و شناخت هیجانات هر دو طرف نیز به ایجاد بار عاطفی پیش از رابطه جنسی کمک خواهد نمود.

تفکر صحیح در مورد اصول و قواعد سکس

یکی از مفاهیم مهم اصول و قواعد سکس در این است که ما در برقراری سکس چه تفکری داشته باشیم. قاعده شخصی ما برای سکسو ایجاد رابطه جنسی چه خواهد شد؟ اگر خود را مجبور به رابطه جنسی میدانیم و آن را در شروع یک رابطه وظیفه خود میدانیم، تفکر مخربی داریم که رابطه جنسی در آن یک وسیله برای رسیدن به تخریب خود است.

اگر سکس را دلیلی برای شناخت میدانیم نیز باید به این آگاهی رسیده باشیم که سکس دلیلی برای ایجاد شناخت نمیشود و صرفا در دوره پس از شناخت واضح، میتواند در ایجاد یک رابطه خوب عمل کند. در پایان باید بدانیم که عوارض هر گونه ارتباط جنسی و سکس بدون ازدواج شرعی، مشکلات روحی، روانی و جسمی زیادی را در بلند مدت برای ما به همراه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: