رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان‌ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص محسوب می‌شود. پس اگر از رابطه جنسی لذتی نمی‌برید، باید علت آن را شناسایی کرده و درجهت رفع آن اقدام کنید. رابطه جنسی به روش‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود اما معنایی فراتر از آمیزش جنسی دارد؛ با یادگیری روش صحیح رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را ارتقا داده و به اوج لذت برسید.

در این نوشتار با ۲۵ حقیقت درباره رابطه جنسی آشنا خواهیم شد که احتمالا قبلا چیزی در موردشان نشنیده اید. با ما همراه باشید!

۲۵ حقیقت درباره رابطه جنسی

۲۵. مطابق با گزارش دانشگاه ایالتی نیویورک، اسپرم می تواند به مبارزه با افسردگی کمک کند. اسپرم حاوی مواد شیمیایی است که باعث بهبود خلق و خوی می شوند، مهر و محبت را افزایش می دهند و همین طور سبب خواب آلودگی می شود. این مایع در عین حال حاوی کورتیزول است که ثابت شده حس مهر و محبت را در مغز افزایش می دهد.

۲۴. پژوهشگران دانشگاه راتگرز از تصویربرداری MRI برای پیدا کردن آن چیزی که هنگام تحریک شدن به لحاظ جنسی در مغزتان اتفاق می افتد استفاده کردند. آن ها متوجه شدند که مناطق مختلف مغز در واکنش به تحریک واژن، گردن رحم، کلیتوریس و نوک پستان فعال می شود.

۲۳. ارگاسم زنان به طور متوسط بیست ثانیه طول می کشد و در واقع چهارده ثانیه طولانی تر از ارگاسم مردان است.

۲۲. در طول داشتن رابطه ی جنسی، علاوه بر دستگاه تناسلی و سینه، بینی نیز متورم می شود.

۲۱. منفی ۳۲۱ درجه ی فارنهایت دمایی است که در آن اسپرم های اهدایی در بانک اسپرم ذخیره می شوند. در این دما منی می تواند به مدت نامحدود ذخیره شود.

۲۰. بعضی از زنان هنگام به دنیا آوردن فرزند شان ارگاسم یا اوج لذت جنسی را تجربه می کنند.

۱۹. علاوه بر انسان ها، بونوبوها (یک نوع شامپاین) و دلفین ها تنها حیواناتی هستند که برای لذت رابطه ی جنسی دارند.

۱۸. حدودا به اندازه ی دو قاشق غذاخوری خون لازم است تا آلت تناسلی به نعوظ برسد.

۱۷. علی رغم این که بسیاری از آدم ها از سردرد به عنوان عذر و بهانه ای معمول برای پرهیز از داشتن رابطه ی جنسی استفاده می کنند، اما واقعیت این است ک رابطه ی جنسی می تواند سردرد را از بین ببرد زیرا شما را از تنشی که رگ های خونی مغز را محدود کرده، آزاد می کند.

۱۶. مطالعات نشان داده اند که ۸۵ درصد مردانی که در اثر حمله ی قلبی در طول رابطه رابطه ی جنسی جان خود را از دست داده اند، به همسران شان خیانت کرده بودند. هممممممم، فکر می کنم احساس عذاب وجدان کار را به این جا رسانده!

. زوج های یونانی به طور متوسط ۱۳۸ بار رابطه ی جنسی در سال دارند و به این ترتیب در بهترین قسمت از جدول لیگ جهانی رابطه ی جنسی قرار می گیرند. زوج های ژاپنی فقط سی و پنج بار در سال رابطه ی جنسی دارند، رقمی که آن ها را در جایگاه آخر این جدول قرار می دهد.

۱۴. یک مرد با طول عمر متوسط در تمام زندگی خود حدود ۱۷ لیتر اسپرم را تخلیه می کند که این میزان به طور متوسط نیم تریلیون اسپرم را تشکیل می دهد.

۱۳. هنگامی که یک مرد انزال دارد، اولین خروج منی سرعتی برابر با ۴۵ کیلومتر در ساعت دارد، و در واقع سریع تر از رکورد جهانی برای دوی سرعت ۱۰۰ متر است. در حال حاضر این رشته رکوردی برابر با ۴۴ کیلومتر در ساعت دارد.

۱۲. در زمان رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم، ضربان قلب هم برای مردان و هم برای زنان به طور متوسط ۱۴۰ ضربه در دقیقه است. حالتی که تندتپشی یا تاکی کاردی نامیده می شود.

۱۱. مریلین مونرو، معروف ترین نماد جنسی قرن بیستم، به یکی از دوستان اش اعتراف کرده بود که علی رغم داشتن سه شوهر و هزاران عاشق، هرگز ارگاسم را تجربه نکرده است.

۱۰. یک قاشق چایخوری اسپرم حاوی حدود پنج کالری است. نیم ساعت رابطه ی جنسی فعالانه و شدید به طور متوسط صد تا دویست کالری می سوزاند.

۹. ویبراتور، یکی از ابزارهای کمکی برای داشتن رابطه ی جنسی که توسط زنان استفاده می شود، در قرن نوزدهم طراحی شده بود تا با علائم اضطراب مرتبط با هیستری مبارزه کند. حتی یک نمایش نیز در مورد آن در سال ۲۰۰۹ اجرا شد به نام «در اتاق روبرویی.»

. یک تخم مرغ می تواند به تعداد جمعیت فعلی کره ی زمین تخمک در خودش جای بدهد.

۷. کره ی زمین با استفاده از مقدار اسپرمی که می توانیم در یک کپسول آسپیرین قرار بدهیم، می تواند جمعیت فعلی را داشته باشد.

۶. در فرهنگ آزتک، آوکادو به لحاظ رابطه ی جنسی به حدی پرقدرت محسوب می شد، که دختران باکره از تماس با آن محروم بودند.

۵. شکلات حاوی فنتیل آمین است، همان ماده ی شیمیایی احساس خوب که آدم ها در زمان داشتن عشق و جاذبه ی جنسی بالا تجربه می کنند.

۴. محققان بارها و بارها پنگوئن های زن را تحت نظر داشته اند که در ازای دریافت سنگریزه های که برای ساخت لانه استفاده می کنند، حاضر هستند با پنگوئن های نری که در واقع جفت آن ها نیستند، رابطه ی جنسی برقرار کنند! بله! پنگوئن های ماده در فرم جالبی از رابطه ی جنسی نامناسب درگیر می شوند.

۳. اولین تصویر شناخته شده ی مردی که از کاندوم در طول رابطه ی جنسی استفاده کرده است، روی دیوار غاری در فرانسه نقاشی شده است. این تصویر بین ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار سال پیش کشیده شده است.

۲. در یونان باستان، اصطلاح رایج برای داشتن رابطه ی جنسی دهانی «نواختن فلوت» بوده است.

۱. در طول جنگ جهانی اول اعضای سرویس اطلاعاتی مخفی (MI6) بریتانیا کشف کردند که شما می توانید از اسپرم به عنوان جوهر نامرئی استفاده کنید. آن ها پس از آن که متوجه شدن این ماده بعد از کهنه شدن بوی بسیار بدی می گیرد، به کار بردن آن را متوقف کردند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: