همه انسانها در وجودشان کم و بیش، به خیالپردازی جنسی فکر می کنند که در واقع همان بروز احساسات و شهوت طبیعی نهفته در وجود هر انسان است. درجه ی آن بستگی به سن، جنس، قدرت تخیّل و سابقه ی رابطه جنسی هر فرد دارد.

هر کسی به نوعی در تخیّلات، در حین نزدیکی به این توّهمات و رویاها می پردازد. بعضی در رابطه جنسی یک رویه ثابت را پیش گرفته و تا آخر همانطور می مانند، و در مقابل برخی، دائماً به چگونگی و زیباتر بودن این رابطه فکر می کنند و در خیالات خود به دنبال لذّتی جدید و تنوع بیشتر در نزدیکی می پردازند. حرکات متنوع و شهوت در یک نزدیکی، نه تنها هیجان رابطه جنسی را بالا می برد، بلکه باعث برقراری صمیمیت بیشتری در زندگی زناشویی نیز می شود.

۷۵ درصد مردم از خیالات جنسی لذت می برند و تحریک می شوند. نیمی از مردها و ۲۰ درصد خانم ها حداقل روزی یکبار به رابطه جنسی فکر می کنند. پسرهای دبیرستانی روزی هفت بار و دخترهای دبیرستانی روزی چهار بار فکرهای جنسی به سرشان می زند. نیمی از این افکار علتی خارجی دارند.

۸۵ درصد پسرها و ۷۰ درصد دخترها هنگام خودارضایی خیالپردازی می کنند. این خیالات اکثرا درباره یک دوست، آشنا و یا کسی است که تازه ملاقات شده یا در یک فیلم دیده اند. اما معمولا هیچکس حتی با نزدیک ترین دوستش هم در این باره حرفی نمی زند. بعضی از این خیالات حتی برای خود فرد هم ناراحت کننده هستند. بعضی آدم ها حتی به خاطر این افکار احساس گناه می کنند. برخی دیگر نیز اصلا چنین فکرهایی نمی کنند چون فکر را با عمل برابر می دانند. البته به ندرت کسی این افکار را یک مشکل روانی تلقی می کند. گاهی این افکار مفید واقع می شوند چون اعتمادبه نفس را افزایش و تنش ها را کاهش می دهند. اکثر صاحبنظران این افکار را ناهنجار تلقی نمی کنند.

داشتن افکار جنسی لزوما به معنای میل به وقوع آنها نیست. افکار جنسی زن ها و مردها شبیه است گرچه زن ها بیشتر موقعیت های عاشقانه و مردها قسمت هایی از بدن زن ها را تصور می کنند. گاهی هم این تصورات کاملا غیرعادی هستند (مثل رابطه جنسی وسط زمین فوتبال!) . همه دوست دارند خودشان را مطلوب و مقبول تصور کنند. همه دنبال چیزهای نو هستند.

البته این افکار اغلب هیچ شباهتی به واقعیت ندارند. خانمی را می شناسم که در خیالش با یکی از هنرپیشه های معروف همبستر می شد. یکی از افکار جنسی رایج، دیدن همبستر شدن با دیگران است. یک فکر عجیب هم که رایج است، تصور تجاوز است. ۱۰ درصد زن ها خیال جنسی مورد علاقه شان رابطه جنسی به زور است. البته یادتان باشد که خیال با آرزو برابر نیست.

اگر زنی در خیالش مورد تجاوز قرار گرفتن را تصور می کند به این معنا نیست که دوست دارد مورد آزار قرار بگیرد، می خواهد جذاب باشد، خودش پاپیش نگذارد و مسئول اتفاقی که می افتد نباشد. بعضی ها بدون هیچ دلیل مشخصی، درد کشیدن را سکسی می دانند. در خیال مردان و گاهی در واقعیت، رابطه جنسی با قدرت، انکار مسئولیت و خشم همراه است. اگر افکار ناراحت کننده جنسی به شکل وسواس فکری درآیند، خطرناک بوده و نیاز به درمان دارند درغیر این صورت، مشکلی ایجاد نمی کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: