خارش و اختلالات پوستی

برخی از کرم های پایه ای پوست سبب مسدود کردن منافذ پوستی شده که این امر منجر به شیوع آکنه و اختلالات پوستی می گردد. بسیاری از کرم ها و پودر های برنزه کننده حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که در بروز جوش و سوزش نواحی آسیب دیده در طولانی مدت نقش دارند.سالیسیلات های یافت شده در کرم های مراقبت از پوست می تواند باعث خارش شدید پوست بخصوب در افراد با پوست های حساس شود. در آینده اگر خواستید کرم های گوناگون از جمله کرم های ضدپیری و چین و چروک را تهیه کنید در رابطه با مواد تشکیل دهنده آنها تحقیق نمایید بخصوص اینکه مصرف آنها در طولانی مدت می تواند باعث پیری زودرس پوست شود.بعلاوه فلزان سنگین و آمونیاک موجود در رنگ مو در صورت وجود خراش در پوست سر می تواند سبب آسیب دیدن فولیکول مو و ریزش آن گردد.

تغییر رنگ پوست

بسیاری از کرم پودر ها ، کرم های ضدآفتاب و تونرهای برنزه کننده می توانند سبب تغییر رنگ پوست صورت شوند بخصوص اگر محصولات از کیفیت پایینی برخوردار باشند. از جمله تغییر رنگ هایی که در سطح پوست می توان مشاهده کرد قرمزی و لکه های قهوه ای و خاکستری است.پس در انتخاب محصولات آرایشی بیشترین دقت را داشته باشید.

عفونت بالقوه چشم

استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی در اطراف چشم می تواند سبب بروز عفونت های چشمی گردد که با قرمزی ، ترشح اشک و احساس سوزش همراه خواهد بود. استفاده بیش از حد از سایه چشم علاوه بر اینه سبب زیبایی دو چندان چشم های شده ، در نواحی گوشه ای چشم می تواند با خارش و قرمزی همراه باشد. مصرف بیش از حد ریمل مژه و ابرو باعت توقف رشد آنها می گردد و همچنین این دو در جذب باکتری و پرورش آنها نقش دارند که نتیجه ی آن سوزش شدید چشم خواهد بود.

افسردگی

تعداد بسیاری از مطالعات صورت گرفته نشان می دهند که میزان مصرف لوازم آرایش با افسردگی و اختلالات خلقی در ارتباط است. افرادی که بیش از حد آرایش می کنند نسبت به کسانی که از حداقل آرایش استفاده می کنند افسرده تر و غمگین تر هستند. تریکلوزان ، پارابن و دیگر مواد شیمیایی موجود در محصولات مراقبت از پوست در بروز عدم تعادل هورمونی نقش دارند بدین صورت که احساسات منفی منجر به از دست دادن تمرکز ، اراده و نگاه خوش بینانه فرد به زندگی می شوند. به همین علت فرد سعی می کند با استفاده از محصولات آرایشی از جمله آرایش کردن بیش از حد و رنگ کردن موهای خود بطور موقت شادی را به زندگی خود بازگرداند.

سردرد

رابطه علمی ثابت شده ای میان میزان مصرف محصولات آرایشی و سردرد در افراد وجود دارد. لایه ی ضخیمی از آرایش بخصوص در ناحیه صورت و پیشانی احتمال حملات میگرنی را افزایش می دهد که حتی ممکن است با سرگیجه ، تهوع و استفراغ همراه باشد. مواد شیمیایی موجود با پوست خشن بوده و باعث تحریک سردرد و ضعف و خستگی می شوند. بنابراین همیشه سعی کنید آرایشی ملایم داشته باشید تا از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: