دقیقا مثل مدل مو ، مدل ابرو هم باید متناسب با چهره انتخاب شود و یک مدل خاص مناسب همه صورت ها نیست . برای انتخاب مناسب ترین مدل ابرو ابتدا باید به زوایای چهره خود توجه کنید و با انتخاب کمان ابروی درست ، زیبا ترین چهره ی ممکن را داشته باشید .

زمانی همه ی خانم ها به دنبال مژه هایی بلند و ریمل های جادویی برای زیباتر نشان دادن خودشان بودند ، اما امروزه تاثیر بسیار زیاد ابروها باعث شده مژه های بسیار بلند جای خود را به ابروهایی با تاکید بیشتر بدهند.

با انتخاب صحیح مدل ابرو ، کل ناحیه ی چشم قابلیت تغییر به بهترین شکل را دارد. ابروهای کامل می توانند چهره ای شاداب و سلامت را از شما به نمایش بگذارند .

برای کسانی که تجربه ی زیادی ندارند ، پایه ی فرم چهره ، نقشی اساسی در انتخاب مدل ابرو بازی می کند . در این قسمت به معرفی بهترین مدل ابرو برای فرم چهره های مختلف می پردازیم :

مربع

خطوط فک مربعی شکل دیگر زوایای صورت را هم قابل تشخیص می نماید . پس به طور کلی از زاویه دار کردن ابروها به شدت اجتناب نمایید . متخصصان آرایشی هم با این نظر موافقند که برای این نوع از چهره ، ابروها باید مرتب باشند و به شیوه ای آرایش شوند که ناحیه ی گیجگاه را برجسته تر نشان دهند و در واقع قوسی کوچک در این ناحیه کافی است، به این ترتیب استخوان های گونه هم واضح تر خواهند بود . برای دادن عمق بیشتر به کمان ابرو ، از سایه ابرو برای این ناحیه استفاده کنید .

گرد

اگر صورت گردی دارید ، بهتر است ابرو ها در قسمت بیرونی زاویه دار شوند و به این شکل در چهره تعادل برقرار می شود . زیرا چهره های گرد به کمی کمک برای مشخص شدن استخوان های صورت نیاز دارند . زاویه ای تند ، استخوان های گونه را برجسته تر می نماید و چشم ها را کشیده تر نشان می دهد .

کشیده

برای متعادل سازی چهره ی کشیده ای که اجزای آن هم حالتی کشیده دارند ، ابروها باید صاف و با دم بلند باشند تا کشیدگی چهره را تا حدی بپوشانند . اگر ابروهای اصلی شما به این شکل نیستند ، می توانید گام به گام با ایجاد تغییراتی هنگام برداشتن ابروها ، فرم آنها را تغییر دهید.

البته مراقب باشید قسمت انتهایی ابرو به سمت پایین کشیده نشود ، زیرا این کار چهره شما را غمگین نشان می دهد.

قلبی

با چهره هایی که ظرافت بیشتری در زوایا و خطوط چهره دارند ، مثل چهره های قلبی ، باید با دقت بیشتری عمل کنید. ابروهای برجسته و پهن بهترین نوع ابرو برای این چهره است ، اما مراقب باشید اغراق نکنید . با خطوط فک کوچک و تاکیدی که این نوع از چهره روی قسمت بالایی خود دارد ، ابروها باید مرتب باشند و زیاد پهن ، کشیده نشوند . البته ابروهای نازک هم هیچ وقت برای این نوع از چهره مناسب نیستند . همه چیز باید متعادل و کنترل شده باشد ، تنها در این صورت می توانید تعادل را در چهره های قلبی برقرار نمایید.

بیضی

ابروهای کلاسیک و متعادل برای این چهره ها مناسب ترین گزینه است . ابروها باید از قسمتی خارجی بینی کشیده شوند و این کار را می توانید به راحتی با یک مداد که در امتداد خط خارجی استخوان بینی و ابروها مثل یک خط کش قرار داده اید انجام دهید . کمان ابرو هم باید از یک سوم قسمت انتهایی آن آغاز شود . انتهای ابرو را تا کمی بیشتر از گوشه ی بیرونی چشم ها بکشید و ابروها را همیشه مرتب نگه دارید تا متعادل ترین چهره را داشته باشید .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: