چشم های تنگ : یکی سوم از قسمت خارجی پلک های بالایی را با خط چشم خاکستری، قهوه ای یا مشکی خط بکشید. خط را به آرامی پخش کنید. از خط چشم روشن تر برای خط داخلی چشم استفاده کنید تا چشم ها را درشت تر جلوه دهد.

چشم های ریز : از خط چشم تیره استفاده کنید و هر چه به سمت خارج پلک می روید خط را کلفت تر کنید. از یک مداد روشن (طلایی، نقره ای، سفید) استفاده کنید و زیر خط مژه ی پایینی بکشید. چشم های گود : بالای خط مژه را با یک خط چشم کم رنگ و براق خط بکشید. سپس گوشه ی خارجی مژه های پایین را با یک سایه ی نرم و خنثی (مثل خاکستری) بپوشانید. این کار موجب می شود پلک های شما سنگین به نظر نرسند.

چشم های افتاده : یک سوم خارجی پلک را خیلی نزدیک به خط مژه. خط بکشید سپس به دقت مداد را به طرف بالا و گوشه ی چشم بکشید.

کدام خط چشم ؟

نوع مایع : نیازمند تمرین بیشتری است اما دوام بیشتری دارد.

مداد : کنترل آن راحت تر است و ظاهر طبیعی تری دارد.

* نوک مداد را بین انگشتان خود بچرخانید تا حرارت دستتان رنگدانه های مدام را نرم کند و به راحتی روی پوست کشیده شود. * شما پس از کشیدن مداد تنها ده تا پانزده ثانیه برای محور و پخش کردن و بخشیدن ظاهری صاف و نرم به آن زمین دارید. * اگر می خواهید خط چشم بسیار دقیقی بکشید حدود یک ساعت قبل از استفاده مداد چشم را در بخچال قرار دهید. * مدادهای چشم حاوی سیلیکون دوام بیشتری خواهند داشت.

توجه کنید : اگر می ترسید با کشیدن خط چشم آرایشتان افراطی و زیاد جلوه کند، نوک قلم موی خط چشم را مرطوب کنید و آن را درون یک سایه ی چشم تیره بچرخانید با این قلم مو دور چشم را خط بکشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: