چرخه ی رنگ را در نظر بگیرید. دانش رنگ بر پایه چرخه رنگ بنا شده است. مثلاً اینکه متضاد رنگ نارنجی ، آبی است و غیره در چرخه رنگ دیده می شود. جدول رنگ مو را در نظر بگیرید. رنگ طبیعی مو از شمار یک تا ده سطح بندی گردیده است به طوریکه رنگ 1 به مشکی تیره ورنگ 10 به بلوند کمرنگ اختصاص داده شده است. تغییر رنگ مو از دو راه امکان پذیر است : الف- تیره کردن (Darkening) یا دادن رنگ ب- روشن کردن (Lightening) یا برداشتن رنگ

دو نوع رنگ در مو وجود دارد :

الف- رنگ موی طبیعی که با آن متولد شده اید(پیگمنت ها Pigments)

ب- رنگ موهای مصنوعی که شما به آن اضافه کرده اید. (ملکولهای رنگ)

همه رنگ های مصنوعی از سه رنگ اولیه زرد، آبی و قرمز بوجود می آیند. این ملکولها، اندازه ملکولی متفاوتی دارند. ملکول های رنگ زرد کوچکترین ملکولهای رنگی در بین رنگهای اصلی می باشد بنابراین به اعماق محور مو نفوذ نموده و به سختی از آن خارج می گردند. از نظر بزرگی، ملکولهای رنگ قرمز در رده بعدی قرار دارند و ملکولهای آبی بزرگترین آنها می باشند. بنابراین در اولویت آخر، به محور مو نفوذ نموده و با استحکام کمتری به آن می چسبد و به همین دلیل زودتر از همه و با سهولت بیشتری از آن جدا می شوند.

از این رو بازگشت رنگ در موهای رنگ شده، بیشتر مواقع به سمت رنگ نارنجی است. دلیل آن واضع است. ملکولهای آبی سریع خارج شده و آنچه بر جای می ماند ترکیبی از ملکولهای پرتعداد رنگ زرد و تعداد نسبتاً کمی از مولکولهای رنگ قرمز است که ترکیب این دو، در نهایت ته رنگ نارنجی بر روی مو برجای می گذارد. روشن یا تیره بودن رنگ مو مساله ای است که به دانسیته رنگ (Color density) مربوط می شود نه خود رنگ.

بنابراین در ابتدا شما باید به تراز (Level) رنگ مورد دلخواه خود دست یابید و سپس رنگ مورد نظر را انتخاب نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: