با این حال که بسیاری از خانم ها وقت زیادی را صرف آرایش خود می کنند ، به پاک کردن این مواد آرایشی با روش درست دقت کافی ندارند . البته حتما بعد از مهمانی ها و جشن ها بسیار خسته تر از آن هستید که به پاک کردن آرایش خود فکر کنید ، اما این اشتباه کوچک می تواند به قیمت از دست رفتن زیبایی طبیعی شما در دراز مدت تمام شود .

پاک کننده های آرایش زیادی در بازار وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید با زحمت خیلی کم آرایش خود را پاک کنید. برخی معتقدند در این پاک کننده های مواد شیمیایی زیادی وجود دارد و بیشتر از فایده به پوست ضرر می رسانند. از طرف دیگر شاید پوست حساس شما واکنش خوبی به ترکیبات پاک کننده های آرایشی نشان ندهد. در واقع هیچ پاک کننده ی شیمیایی نمی تواند جایگاه مواد طبیعی را برای پاک کردن آرایش بگیرد. کافی است تمام این پاک کننده ها را فراموش کنید و سری به آشپزخانه ی خود بزنید و با ترکیباتی که هر روز استفاده می کنید و برای خود پاک کننده ی آرایشی بسازید که نگران ضرر های آن نباشید .

برای شروع به شما پنج روش ساده ، موثر و مفید را برای پاک کردن آرایش معرفی می کنیم. در هر ساعت از روز که بخواهید از این پاک کننده ها استفاده کنید.

شیر

همانقدر که شیر برای سلامتی مفید است ، به سلامت پوست نیز کمک می کند. حتما داستان های بچگی و ملکه هایی که حمام شیر داشتند را بخاطر دارید . چربی و پروتئین موجود در شیر ، خصوصا شیر کامل ، به آبرسانی و مرطوب کنندگی پوست کمک می کند .

اگر مواد آرایشی زیادی روی پوست شما است ، کمی شیر یا روغن زیتون به همه جای پوست خود بزنید سپس با یک پد و یا یک تکه پنبه آن را پاک کنید.

همچنین می توانید از یک قاشق غذاخوری روغن بادام استفاده کنید . روغن را به یک کاسه شیر اضافه کنید و با یک تکه پنبه به همه صورت بزنید. این کار نه تنها آرایش شما را به خوبی پاک می کند ، بلکه موجب شادابی و جوانی پوست می شود. برای پاک کردن آرایش چشم هم یک تکه پنبه ی آغشته به شیر را روی چشم ها بکشید. سپس صورت خود را به خوبی با آب شست و شو دهید .

جوش شیرین و عسل

این راه حل ساده برای هر نوع میکاپی مناسب است. کمی عسل ارگانیک را روی یک پد تمیز بریزید و مقداری جوش شیرین روی آن بپاشید. سپس صورت خود را با آن تمیز کنید. ترکیب عسل و جوش شیرین مثل یک پاک کننده ی کامل و یک لایه بردار عالی عمل می کند. اصلا لازم نیست پد را محکم روی صورت بکشید. آرایش خود را با ملایمت پاک کنید و صورت خود را با آب بشویید.

روغن نارگیل

این ماده ی جادویی با وجود سادگی بسیار مفید است . با روغن نارگیل حتی مواد آرایشی ضد آب هم پاک می شوند .

در روغن نارگیل ، با وجود جرم مولکولی پایین ، سه اسید چرب ضروری وجود دارد و به اعماق پوست نفوذ می کند . این روغن همچنین سرشار از مواد آنتی باکتریال مفید است که به رطوبت رسانی پوست نیز کمک می کند . بهتر است از روغن نارگیل ده دقیقه قبل از حمام استفاده کنید.

برای استفاده ی حداکثری از فواید روغن نارگیل ، کمی از آن را کف دست بریزید و به آرامی روی پوست بمالید و یا از یک تکه پنبه ی آغشته به روغن نارگیل به این منظور استفاده کنید.

آب خیار

اکثر محصولات زیبایی و بهداشتی از خیار برای ساخت محصولات خود کمک می گیرند. پس بجای خرید این محصولات ، یک خیار را پوره کنید . خیار با خاصیت ضد التهاب خود برای پوست های حساس و آسیب پذیر به آکنه بسیار مفید است.

از یک میکسر برای پوره کردن خیار استفاده کنید . میکس کردن را تا زمانی که خیار خمیری شکل شود ادامه دهید . می توانید به دلخواه یک روغن مفید ، مثل روغن زیتون به آن اضافه کنید. از عملکرد این ترکیب برای از بین بردن مواد آرایشی روی پوست متعجب خواهید شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: