چه در منزل موهای خود را رنگ کنید و چه انجام این کار را به یک آرایشگر ماهر بسپارید ، همیشه کمی رنگ مو روی پوست پیشانی ، گردن و گوش ها می ماند و این اتفاق علی رغم تلاش های ما برای پیشگیری از رنگی شدن پوست می افتد .

رنگ دانه های موجود در رنگ مو طوری طراحی شده اند که به کوتیکول های بیرونی مو نفوذ کرده و همانجا باقی بمانند و به این ترتیب مدت زمان طولانی تر ، مو ، رنگ را در خود حفظ می نماید . اگر پوست و رنگ مو با هم تماس داشته باشند ، باز هم رنگ با نفوذ به لایه ی بیرونی ، رنگی تقریبا دائمی را روی پوست پدید می آورد .

پس قبل از شروع رنگ مو، این راهکارها را بخوانید تا پوستتان را هم مثل موها رنگی نکنید !

از خطرات رنگ روی پوست آگاه شوید

وقتی پوست رنگی می شود ، از نظر ما اشکالی به جز یک منظره ی نه چندان خوشایند ، ندارد .احتمالا این را می توان تنها یک مشکل آرایشی دانست و مشکلاتی مثل آلرژی و حساسیت های پوستی را بوجود نمی آورد .

اما باید بدانید که برخی از راهکارهای موضعی ممکن است منجر به پیدایش علایمی از حساسیت روی پوست شود . هرچند هر نوع پوستی ممکن است رنگ مو را به خود جذب کند ، اگر از محصولاتی مثل رتینوئید ها و یا آلفا و بتا هیدروکسی اسید استفاده کنید ، پوست در خطر آلرژی قرار می گیرد . زیرا این محصولات به عمق پوست نفوذ می کنند و اگر پوست در خود رنگ مو داشته باشد ، این رنگ را همراه خود به اعماق پوست می برند .

پوست خود را آماده کنید

قبل از بکارگیری رنگ مو ، نواحی از پوست که در معرض آغشته شدن به رنگ مو هستند ، مثل خط رویش مو ، گوش ها و پشت گردن ، را با یک پماد مخصوص و یا کرم بپوشانید . اگر پوماد مخصوص در دسترس شما نیست ؟ کمی روغن نارگیل به پوست بزنید . یک کاندیشنر قوی هم برای این کار مناسب است . فقط مراقب باشید رنگ های مشکی و قهوه ای تیره بسیار قوی هستند و در نتیجه لکه هایی که روی پوست بوجود می آورند ماندگار تر می باشند .

هرچه سریعتر رنگ را از پوست پاک کنید

هرچه سریعتر رنگ را از پوست پاک کنید بهتر است . برای این کار هم توصیه می کنیم از یک پاک کننده غیر صابونی و آب استفاده نمایید . اگر پاک کننده ی غیر صابونی موثر واقع نشد ، تونر پوست و یا ترکیبات با پایه ی الکل را امتحان کنید . و یا به عنوان گزینه ی آخر الکل را با یک پنبه روی پوست بکشید . این کار را با ملایمت دهید تا پوست آسیب نبیند . اما پاک کردن رنگ مو از پوست با اسکراب و لایه بردار به هیچ عنوان توصیه نمی شود ، زیرا ممکن است در پوست حساسیت ایجاد نماید .

بعد از پاک شدن رنگ ، با پوست خود مهربان باشید

وقتی سخت در تلاشید که با یک پاک کننده پوست را پاک کنید باید بدانید که این کار پوست را از چربی پاک می کند . خصوصا بعد از استفاده از الکل ، باید با یک مرطوب کننده ی مناسب پوست را بازسازی نمایید . محصولات با پایه ی پترولیوم برای این منظور بسیار کاربردی هستند و روی پوست یک لایه ی محافظ ایجاد می نمایند .

از باقی مانده های رنگ مو نترسید

اگر رنگ با این روش ها کاملا پاک نشد نگران نباشد . زیرا باقی مانده های این لکه ها دوام چندانی نخواهند داشت و با پروسه ی ترمیم رنگ دانه ها که خود پوست انجام می دهد نهایتا یک یا دو هفته ی دیگر باقی خواهند ماند .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: