آیا راه بهتری برای ثبت خاطرات در عکس ها وجود دارد ؟ عروسی ، تعطیلات ، یک شب به یاد ماندنی در رستوران با دوستان و .... در زندگی اتفاقات زیبای زیادی وجود دارد که ما دوست داریم همه ی آنها را با دوربین ثبت کنیم . هرچقدر هم که افراد داخل عکس ها را دوست داشته باشید ، گاهی ممکن است چهره و مشخصا آرایش فرد برای باقی ماندن در خاطره ها چندان مناسب نباشد . همیشه مطمئن شوید که نوع آرایشتان برای یک عکس کاملا مناسب است .

برای آنکه در عکس ها بدرخشید ، نیاز به یک آرایش درخشان ندارید

نکته ی اول _ در حد امکان از آرایش مات استفاده کنید و یا حداقل آرایش شما نباشد براق باشد . نور و فلش دوربین ، آرایش شما را بازتاب می دهند . وقتی آرایش شما برق بزند ، عکس ها چندان جذاب نخواهد بود و انگار پوست شما چرب شده است . در عوض ، لوازم آرایشتان را از طیف های رنگی مات انتخاب کنید .

مراقب سایه های اکلیلی باشید

هر چه زرق و برق به صورت خود بزنید ، در عکس ها ده برابر دیده می شود ! حتی گاهی سایه های چشم که فکر می کنید براق نیستند ، در عکس اکلیلی به چشم می آید . پالت سایه ی خود را خوب بگردید و مطمئن شوید برای مناسبت شما مناسب هستند .

مواد اضافی روی براش را بگیرید

دیگر نکته ی آرایشی که می توانید با آن در عکس ها بدرخشید : چه از سایه استفاده می کنید و چه از رژگونه ، حتما مواد اضافی را از روی براش پاک کنید و مطمئن شوید این مواد به صورت ناخواسته به دیگر نقاط صورت نمی روند . باید دقیق عمل کنید . البته که یک ستاره هستید ، اما بهتر است با این ایرادهای آرایشی در عکس ها مشهور نشوید .

آرایش ، گرفتن ایراد های آرایش و بعد به مهمانی بروید

بهترین راه برای آنکه آرایشی بی نقص داشته باشید ، استفاده از مواد فیکس کننده و گرفتن ایرادهای آرایش خود را در اتمام کار است . از یک کرم زیر ساز قبل از فاندیشن استفاده کنید . کانسیلر را اول و سپس روی کرم خود پودر فیکس کننده بزنید ( فقط پودر را زمانی که هنوز فاندیشن خشک نشده به صورت بزنید به این صورت فاندیشن ماندگار تر خواهد شد . برای چشم ها ، کانسیلر باید سبک و سازگار با رنگ پوست باشد . به این شکل آرایش شما برای مدت طولانی ثابت خواهد ماند .

به کمی درخشش نیاز دارید ؟

واقعا به سایه های درخشان علاقه دارید ؟ قبل از سایه ی یک پودر بی رنگ به پوست بزنید . میزان این پودر باید زیاد باشد ، به طوری که یک لایه روی پوست پلک ها ایجاد شود . این کار از گلوله شدن سایه جلوگیری می کند .سپس سایه ی رنگی دلخواهتان را روی چشم مورد استفاده قرار دهید . وقتی کار زدن سایه تمام شد ، با یک براش نرم و بزرگ پودرهای اضافی پشت چشم را کنار بزنید . سعی کنید این کار را تنها با یک حرکت انجام دهید . اگر با براش چند بار روی پوست بکشید ممکن است ارایش شما آسیب ببیند .

خط چشم

خط چشم یکی از بهترین راهها برای جلب توجه به سمت چشم می باشد .البته فقط وقتی از خط چشم به درستی استفاده کنید . همه ی ما از چالش های کشیدن یک خط چشم بی نقص آگاهی داریم . اما چطور خط چشم بکشیم تا در عکس ها زیبا تر به نظر آییم ؟ بهترین نصیحت ما به شما این است : هرچه کمتر ، بهتر ! حتی اگر یکی از طرفداران خط چشم ضخیم هستید ، از یک مدل خط چشم باریک استفاده کنید تا چشمانی شبیه راکون در عکس ها نداشته باشید . آنچه که در آینه زیبا است ، لزوما نمی تواند در عکس ها زیبا باشد . یک خط باریک در راستای خط رویش مژه ها چشمها را در عکس شاداب تر نشان می دهد .

از چشم ها به لب ها

همه ناخودآگاه در عکس به چشم ها و لب در میان دیگر اجزای چهره بیشتر توجه می کنند . اگر لب های باریک دارید ، از ترفند های گریم لب کمک بگیرید . بهترین راه هم ایجاد تاکید روی زاویه ی لب ها با یک خط لب است . این خط لب باید تنها کمی تیره تر از رژ لب شما باشد . رژ لب را در میانه و در قسمت کاملا مرکزی لب ها از یک رژ کمی روشن تر استفاده نمایید . این کار لب ها را حجیم تر نشان می دهد .

ابروها

نکته ی دیگر برای داشتن عکس های زیبا ، زیبایی ابروها است . چطور گاهی ما نسبت به ابروها بسیار بی توجه می شویم . مراقبت از ابروها کمی سخت است ، اما ارزش دارد . ابروها را همیشه تمیز کنید . البته بهتر است برداشتن ابروها را دقیقا قبل از عکس انداختن انجام ندهید . قرمزی اطراف ابروها در عکس اصلا خوشایند نیست . شاید بهتر باشد قسمت های ناخواسته ی ابرو را با شیور مخصوص ابرو بتراشید . این تیغ های مخصوص را می توانید از فروشگاه های لوازم آرایشی خریداری نمایید . این کار قسمت اضافه ی ابرو را بدون ایجاد حساسیت از بین می برد.

به ابروها برس بکشید و مطمئن شوید همه در یک جهت هستند . با یک مداد ابرو به آنها فرم دلخواه خود را بدهید . بعد داخل ابروها و قسمت هایی که خالی هستند را با سایه پر کنید . می توانید از وسایلی مثل ریمل ابرو هم استفاده کنید و مطمئن شوید آرایش ابروها در طول روز تغییر نمی کند .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: