آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که از چه ماده‌ای برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید که علاوه بر تمیز کردن پوست، فوایدی نیز برای آن داشته باشد؟ در ادامه ماده‌ای به شما معرفی خواهیم کرد که هر دو عمل پاک کنندگی و تغذیه پوست را به صورت همزمان انجام دهد. در این مطلب در مورد روغن بادام صحبت خواهد شد که برای سلامت و زیبایی پوست بسیار کاربردی است.

روغن بادام به عنوان پاک کننده آرایش

یافتن پاک کننده آرایشی که بهترین نتیجه را داشته باشد و بتوان برای پاک کردن آرایش چشم ها که حساس ترین عضو صورت هستند نیز استفاده کرد، همیشه مورد توجه بوده است. ریمل و خط چشم‌هایی که استفاده می‌شود، معمولا به سختی از روی پوست پاک می‌شود. اما روغن بادام کمک می‌کند این عمل آسان‌تر انجام شود. علاوه بر این، روغن بادام برخلاف سایر پاک کننده‌های موجود در بازار، حاوی هیچگونه ماده شیمیایی مضر برای پوست نیست. ساختار روغن بادام بسیار ملایم بوده و آرایش را بدون هیچ عوارض جانبی پاک خواهد کرد.

دلیل دیگر مفید بودن روغن بادام برای پاک کردن آرایش این است که پس از مصرف، هیچگونه چربی و مواد سنگینی روی پوست باقی نخواهد گذاشت. روغن بادام بهترین گزینه برای افراد دارای پوست خشک و آسیب دیده است، که علاوه بر شاداب کردن پوست، از بروز لک، خارش، ترک و چین و چروک نیز جلوگیری خواهد کرد.

روش مصرف

مقداری روغن بادام را روی دست خود ریخته و به آرامی رو تمام پوست صورت به ویژه اطراف چشم ها ماساژ دهید. مقداری پنبه را به گلاب آغشته کرده و آرایش خود را پاک کنید. سپس صورت خود را با آب گرم شستشو دهید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: