ریمل زدن یه روتین روزانه برای تمام دختران و بانوانی است که میکاپ می کنند. اما آیا می دانستید که ریمل زدن یک هنر محسوب می شود؟! در این مطلب به چند ترفند برای داشتن مژه های بی عیب و نقص اشاره خواهد شد. چشم ها مهمترین عضو صورت هستند و کمی ریمل روی مژه ها تغییر قابل توجهی در چهره ایجاد خواهد کرد.

خم کردن برس

21pic4

هنگامی که ریمل جدیدی تهیه می کنید، قبل از استفاده اگر برس آن را خم کنید، به آن اجازه خواهید داد، تا به ریز ترین مژه هایی که در گوشه های چشم وجود دارند، رسیده و آن ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین وقتی برس را نود درجه خم کنید طوری که شبیه حرف L شود، بدون هیچ زحمتی مژه ها ریمل زده خواهند شد. فقط به صورت ملایم این کار را انجام داده و پس از استفاده برس را به حالت عادی برگردانید.

هر دو طرف مژه ها را ریمل بزنید

اگر فقط قسمت بیرونی مژه ها را ریمل بزنید، فقط نصف کار را انجام داده اید. فراموش نکنید که هر دو طرف مژه ها ریمل زده شوند. اگر مژه های زیبا و فریبنده می خواهید، ابتدا بالا را نگاه کرده و زیر مژه ها را ریمل بزنید، سپس به پایین نگاه کرده تا بتوانید قسمت بالایی مژه ها را نیز ریمل بزنید.

حرکت زیگزاگی

یکی از بهترین ترفند های ریمل زدن برای داشتن مژه های جذاب، زیگزاگی حرکت دادن برس است. کشیدن صاف برس روی مژه ها باعث به جای ماندن توده های ریمل روی مژه ها خواهد شد پس حرکت زیگراگی برس از این عمل جلوگیری کرده و مانع به هم چسبیدن مژه ها به یکدیگر خواهد شد. این ترفندباعث ایجاد مژه های مشکی و پرپشت می شود.

استفاده از برس بادبزنی

mascara

اگر خواستار داشتن مژه های طبیعی هستید، از ریمل های بادبزنی استفاده کنید. برس بادبزنی را ریمل اندود کرده سپس روی  مژه ها کشیده آنها را مشکی کنید.

گونه های خود را بپوشانید

ریمل زدن روی مژه های بالا آسان است. اما هنگام زدن ریمل روی مژه های پایینی، دچار چالش خواهید شد. زیرا ممکن است برس ریمل به پوست شما برخورد کرده و موجب کثیف شدن آرایش شود. بنابر این بهتر است، هنگام ریمل زدن به مژه های پایین، یک قاشت و یا کارت ویزیت زیر آن ها گرفته و با خیال راحت مژه های پایینی خود را مشکی کنید.

مژه ها را چرب کنید

مژه های چرب، باعث روان تر شدن ریمل روی مژه ها می شود. بنابراین اگر صبح قصد آرایش کردن دارید، شب قبل کمی وازلین به مژه های خود زده تا  ریمل زدن آسان شود. این ترفند یکی از بهترین ترفند های ریمل زدن است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: