مدتی طول می کشد تا هر خانمی تجربه میکاپی دقیق را به دست آورد. در ابتدا مدت ها در مقابل آینه دچار چالش می شوید اما نتیجه قانع کننده ای دریافت نمی کنید. اشتباهاتی در آرایش متداول هستند که بیشتر افراد انجام داده و بهتر است این اشتباهات را شناخته و از انجام دادن آنها بپرهیزیم.

شستشوی بیش از حد صورت

شستشو و تمیز کردن صورت یکی از اولین و مهم ترین فاکتور های آرایش است. افراد دارای انواع متفاوتی پوست هستند و با افزایش سن، پوست دچار تغییراتی می شود. در صورتی که متوجه خشکی پوست و پوسته پوسته شدن شدید، نشانه این است که باید تعداد شستشوی صورت را کاهش دهید.

آرایش روی پوست خشک

آرایش روی پوست خشک یکی از بزرگترین اشتباهات آرایشی است که پوست را کدر، ترک خورده، پیر و خسته نشان می دهد. فوندیشن جامد روی پوست مرطوب بهتر دیده خواهد شد. بنابراین قبل از آرایش از مرطوب بودن پوست صورت اطمینان حاصل کنید.

فوندیشن بیش از اندازه

فوندیشن بیش از حد ظاهر زیبایی به پوست نداده و باعث کیکی دیده شدن آرایش شما خواهد شد. این اشتباه باعث می شود تمامی خطوط و ایرادات پوست بیشتر دیده شود. همچنین انتخاب رنگ مناسب با پوست نیز مناسب است. فوندیشن را در تمام صورت استفاده نکنید. فوندیشن را روی گونه ها، بینی، زیر چشم و گوش ها و گردن بزنید. برای پوشش دادن لک های صورت از کانسیلر استفاده بفرمایید.

خط چشم اشتباه

اگر دارای پوست تیره هستید، بهتر است فقط از خط چشم مشکی استفاده کنید رنگ های دیگر خط چشم باعث زننده شدن آرایش خواهد شد. اگر پوست روشن دارید از خط چشم قهوه ای استفاده کنید. خط چشم مشکی برای افراد با موهای بلوند و چشم های آبی یکی از بزرگترین اشتباهات آرایشی است.

اشتباهاتی در ریمل زدن

اولین نکته مهم در ریمل زدن این است که رنگ ریمل شما باید حداقل دو درجه از رنگ ابروهای شما تیره تر باشد. بیش از دو لایه ریمل روی مژه ها نزنید زیرا باعث ایجاد گوله های ریمل روی مژه ها خواهد شد. سعی کنید روی مژه های پایینی ریمل نزنید اگر می خواهید به مژه های پایین هم ریمل بزنید برس ریمل را به صورت عمودی گرفته و به مژه ها بزنید. همچنین ریمل های ضد آب به نظر بهتر و ماندگار تر هستند اما تاثیرات مخرب فراوانی روی مژه ها گذاشته و به دلیل سخت بودن پاک کردن آن از روی مژه ها استفاده از آن توصیه نشده چون باعث ضعیف شدن مژه ها خواهد شد.

رنگ رژلب مناسب

رنگ رژلب تاثیر زیادی در ظاهر دارد. رژ لب مناسب رنگ پوستتان انتخاب کنید. رنگ های تیره برای رژ لب باعث بیشتر نشان دادن سن خواهد شد. بنابراین اگر مشتاق استفاده از رژلب تیره هستید، سایر رنگ های استفاده شده در آرایشتان بهتر است روشن باشد.

رژلب مایع روان

رژلب های براق باعث جذاب تر شدن لب ها می شود، اما استفاده زیاد از آنها باعث کثیف دیده شدن آرایش می شود. بهترین راه این است که ابتدا یک لایه رژ جامد زده و برای براق شدن آن یک لایه برق لب استفاده کنید و برای فیکس شدن آن از مداد لب استفاده کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: