آیا خواهان ابرویی بی عیب و زیبا هستید؟ اگر پاسخ مثبت است، نکته مهم برای دانستن آن است که باید محصولات مورد نیاز برای آن را بشناسید. زمان ابرو برداشتن های دردناک با موچین و سایر ابزار های قدیمی به سر رسیده، اکنون راه های بهتری برای حالت دادن به ابروها وجود دارد. ایده هایی وجود دارد که اگر از عملیات مراجعه به سالن های زیبایی و وکس کردن ابرو و برداشتن آنها با موچین خسته شده اید، انجام دهید و ابروهای خود را مرتب کنید. اولین و مهم ترین وسیله برای اجرای این ترفند ها خریداری کردن یک براش ابرو است.

1-وازلین

کسانی که پوست حساسی دارند، در مقابل درد اصلاح ابرو بی طاقت ستند و دچار التهاب پوستی می شوند. بنابر این بهتر است دست از اصلاح ابرو برداشته و از وازلین برای مرتب کردن ابروها استفاده کنند. تنها لازم است با استفاده از انگشت مقداری وازلین به ابروها زده و آن را با دست حالت دهند. اگر زیاد بود با ضربه زدن دستمال کاغذی به ابرو مقدار اضافی را پاک کرده و در نهایت مقداری پودر فیکس بی رنگ روی آن بزنند.

2-برق لب

ابتدا ابروها را شانه کرده و به حالت دلخواه در آورید. سپس مقداری برق لب به آنها بزنید و اجازه دهید تمام روز ابروها در جای خود مرتب باقی بمانند.

3-اسپری فیکساتور مو

مقداری اسپری مو را به روی انگشت خود اسپری کرده و ابروها را حالت دهید. توجه داشته باشید که به طور مستقیم روی ابروها اسپری نکنید زیرا ممکن است به چشم و پوست شما آسیب وارد شود.

4-ژل ابرو

می توانید از ژل ابرو های آماده استفاده کرده و یا آن را به طور طبیعی در منزل بسازید. نصف قاشق ژلاتین را در نصف فنجان جوش حل کنید. چند قطره روغن اسطوخودوس و روغن رزماری به آن اضافه کرده و در ظرف ریمل قدیمی خود بریزید. ظرف را 12 ساعت در دمای اتاق قرار داده و سپس استفاده کنید.

5-روغن زیتون و روغن جوجوبا

یک قاشق روغن زیتون را با یک قاشق روغن جوجوبا مخلوط کرده و یک پنبه را درون آن خیس کنید و به ابرو های خود با استفاده از پنبه حالت دهید. استفاده دو بار در روز می تواند ابرو های شما را مرتب و در جای خود نگه دارد.

چند نکته برای داشتن ابروهای خوش حالت و مرتب:

  • یک مدل مناسب فرم صورت خود انتخاب کنید.
  • هنگام اصلاح ابرو، تارهای آن را در جهت رویش مو بردارید.
  • از موچین مناسب موهای نازک استفاده کنید.
  • اگر ابرو های پرپشت ندارید، با استفاده از رنگ ابرو، سایه ابرو یا مداد ابرو می توانید آن ها را پررنگ کنید.
  • دم ابرو ها را نازک کشیده تا زیباتر دیده شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: