اگر علاقه مند به آرایش هستید، بهتر است کاربرد انواع لوازم آرایشی را بدانید. همچنین باید نحوه استفاده از این ابزار را بدانید تا میکاپی زیبا انجام داده و آرایش چهره شما را پیر و بدحالت جلوه ندهد. در این مطلب چند اشتباه که هنگام استفاده از ریمل پیش می آید، نام برده شده است. با خواندن آن سعی کنید از تکرار این اشتباهات آرایشی خودداری کنید تا حرفه ای ریمل بزنید و مژه های زیبا داشته باشید.

1-بیشتر افراد ابتدا مژه های پلک بالایی را ریمل زده و سپس مژ های پایین راریمل می زنند. این کار باعث می شود مژه ها حالت نامرتب به خود بگیرند و به هم بچسبند. بنابراین ابتدا مژه های پایین را ریمل زده سپس مژه های بالایی را ریمل بزنید.

2-برس ریمل را با سرعت زیاد و پشت سر هم در ظرف ریمل نکنید. این کار باعث ورود حجم زیادی هوا به داخل ظرف ریمل شده و با سرعت بیشتری خشک شده و روی مژه ها پخش نخواهد شد.

3-اگر از فر مژه پس از ریمل استفاده می کنید، بدانید که یکی از بزرگترین اشتباهات آرایش چشم است. سعی کنید مژه های خود را پیش از ریمل زدن فر کنید.

4-سعی کنید ریمل را به دو طرف مژه ها بزنید. زدن ریمل فقط به یک طرف مژه باعث می شود فر بودن مژ ها تحت تاثیر وزن ریمل قرار گرفته از صاف می شود.

5-بیشتر افراد برس ریمل را از پایین مژه ها به طرف بالا کشیده و ریمل می زنند تا مژه ها فر شود. اما فر کردن مژه ها با این روش اتفاق نمی افتد. برس مژه را بهتر است روی مژه ها از طرفی به طرف دیگر کشیده و ریمل بزنید.

6-برس ریمل را به هیچ عنوان به صورت مشترک استفاده نکنید. اینکار به راحتی باعث انتقال میکروب ها و التهاب و عفونت چشم خواهد شد.

7-استفاده از ریمل به مدت طولانی یکی از خطرناک ترین اشتباهات آرایشی است. تعویض ریمل در مدت مشخص توصیه شده است. زیرا لوازم آرایشی می توانند محل وجود باکتری های متنوعی باشند. توجه به تاریخ انقضای لوازم آرایش یکی از ایمن ترین روش ها است.

8-از کانسیلر قبل از آرایش استفاده کرده و پوست را زیر سازی می کنیم. اما باید بدانیم که رطوبت باعث می شود ریمل آرایش را کثیف کرده و لک سیاه دور چشم باقی بماند. بنابراین بهتر است پس از زدن ریمل، از کانسیلر زیر و پشت پلک دوبار استفاده کنید.

9-برای پوشاندن ریشه مژه ها با ریمل، اگر از برس ریمل استفاده کنید، احتمال لک و سیاه شدن پشت چشم وجود دارد. برای این کار بهتر است از یک برس تخت و تمیز استفاده کنید و با ملایمت ریشه مژه ها را بپوشانید.

10-خوابیدن با ریمل روی مژ ها یکی از آسیب زننده ترین رفتار هاست که باعث آسیب شدید مژه ها می شود. سعی کنید قبل از خواب مژه ها را با یک پاک کننده آرایش ملایم یا روغن بادام پاک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: