اگر مژه های پرپشت تر و بلندتری می واهید، باید آنها را فر کنید. علاوه بر این فر کردن مژه ها چشم ها را باز کرده و آنها را  درشت نشان می دهد. بنابراین اگر مژه های شما به صورت طبیعی صاف و بی حالت است، ان ترفند های آسان و راحت می تواند برای شما کار آمد باشد. استفاده از فرمژه قبل از ریمل، یکی از راه هایی است که می تواند به مژه ها حالت بدهد. اما راه های دیگری برای فر کردن مژه ها وجود دارد که می تانید با مطالعه مطلب زیر آن ها را خوانده و برای زیبایی مژه ها استفاده کنید. هنگامی که فرمژه خود را فراموش کرده اید و یا به آندسترسی ندارید می توانید از راه کار های ساده زیر برای فرکردن آنها استفاده کنید و همچنین نحوه عملکرد بهتر فرمژه را نیز یاد بگیرید.

1-استفاده از فرمژه

فرمژه را باز کرده و جایی نزدیک به ریشه مژه های بالایی قرار دهید و سپس آن را بسته و با ملایمت آن را فشار دهید. فرمژه را کمی به سمت بالا و در جهت انحنای پلک خود بالا ببرید و چند ثانیه در جای خود نگه دارید سپس بافشار ملایمی آن را به سمت نوک مژه ها حرکت دهید. اگر به این اندازه فر شدن مژه ها قانع نشدید، می توانید دوباره مراحل را تکرار کنید. در آخر ریمل بزنید و به مژه های پرپشت و بلند خود سلام کنید.

2-فر کردن مژه ها با ریمل

با فر کردن مژه ها با برس ریمل شروع کرده و آن را به صورت زیگزاگ در سرتاسر مژه ها حرکت دهید.  سپس برس را در قسمت ریشه مژه ها چند ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی به سمت نوک مژه بکشید. پس از چند دقیقه لایه دوم را نیز به همین ترتیب انجام دهید تا فر شدگی را نگه داشته و مژه ها را ضخیم تر نشان دهید.

3-فرکردن مژه ها با قاشق

قاشقی با لبه های نازک تهیه کنید و آن را زیر آب داغ نگه دارید تا دمای قاشق بالا رود ولی نه به قدری که پوست را بسوزاند. لبه قاشق را مقابل پلک نگه داشته و لبه آن را روی خط مژه ها گذاشته و سپس مژه ها را روی قاشق فشار دهید. و سپس در همین حالت ریمل را نیز به مژه ها بزنید.

4-فر کردن مژه ها با مسواک گرم

ابتدا یک مسواک تمیز را چند دقیقه در لیوان آب گرم قرار دهید و سپس با حوله آن را خشک کنید. با استفاده از مسواک به آرامی مژه ها برس کشیده و در قسمت نوک مژه ها چند ثانیه نگه دارید. اگر به اندازه دلخواه فر نشد، مسواک را دوبار گرم کرده و تکرار کنید. در آخر نیز دو لایه ریمل بزنید.

5-فرکردن مژه ها با دست هایی گرم

ابتدا انگشت های خود را با کشیدن آنها روی یکدیگر گرم کنید. حال چشم ها را بسته و بر خلاف جهت پلک برس بکشید سپس با انگشت آنها را به طرف ابرو ها فشار داده و چند ثانیه نگه دارید. می توانید این کار را تا رسیدن به اندازه دلخواه تکرار کنید. در آخر دو لایه ریل برای حجم دادن مژه ها و ثابت نگه داشتن حالت آنها بزنید.

چگونگی حفاظت و فرکردن مژه ها و تقویت رشد آنها

  • اگر به دنبال فرکردن مژه ها به روشی ایمن هستید که همزمان تمایل به تقویت مژه ها نیز دارید، ترفند های زیر را امتحان کنید.
  • شستشوی صورت قبل از خواب بسیار مهم است اما نمی توانید تنها با شستن صورت اطمینان حاصل کنید که کمترین ذرات آرایش نیز از صورت پاک شده است. اگر با ریمل یا خط چشم بخوابید خطر ابتلا به عفونت را افزایش داده و مژه ها را ضعیف و شکننده خواهد کرد و باعث ریزش آنها خواهد شد. 
  • می توانید برای پاک کردن آرایش خود از میسلار واتر، روغن بادام یا روغن نارگیل استفاده کنید. روغن ها گزینه ای مناسب برای پاک کردن آرایش هستند زیرا مژه ها و پوست را نیز تغذیه خواهند کرد.
  • همانطور که از موهای سر محافظت می کنید، مژه ها نیز نیاز به مراقبت دارند. اگر قبل از خواب از سرم یا نرم کننده مژه ها استفاده کنید با مژه های بلند و پرپشت بیدار خواهید شد.
  • اگر می خواهید از فرمژ استفاده کنید، توجه کنید تمیز باشد. لوازم آرایش کثیف میتواند  باعث بروز عفونت شود. همچنین فشار زیاد و کشیدن زیاده از حد مژه ها به وسیله فرمژه باعث ضعیف شدن آنها شده و آنها را شکننده می کند.
  • توجه داشته باشید که ریمل خود را هر سه ماه یک بار تعویض کنید. هم به دلیل خشک شدن و کاهش کیفیت آن و هم دلیل مهمتر آن این است که برس ریمل منبع تجمع باکتری شده و باعث عفونت های چشمی خواهد شد.
  • در آخر و مهمترین نکته رعایت رژیم غذایی مناسب است. خوردن غذاهای سرشار از ویتامین باعث رشد مژه ها و سلامت آنها خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: