در مسیر مراقبت از پوست و میکاپ، گاهی نمی دانیم کدام یک از کرم ها برای پوست مناسب است. کرم هایی نیز وارد بازار شده اند که با حروف الفبای انگلیسی معرفی می شوند و تفاوت های آنها برای برخی از ما مجهول است. اما باید گفت این کرم ها می توانند وارد روتین مراقبت از پوست روزانه شما شده و به عنوان دوست خوبی برای پوست شما شناخته شوند. در این مطلب به معرفی کامل هر یک از این کرم ها می پردازیم تا گونه مناسب پوست و میکاپ خود را تعیین کنید.

BB کرم

BB کرم مخفف (beauty balm) به معنی نگهداری زیبایی است. این کرم در کره بسیار رایج بود و در مدت زمان کمی به دلیل فواید زیادی که دارد، به کل دنیا معرفی شد. این کرم بسیار ملایم بوده و کمی بیشتر از مرطوب کننده روزانه شما پوست را پوشش می دهد. پوست را مرطوب نگه داشته، حاوی ضد آفتاب است و همچنین چربی پوست را نیز کنترل می کند و همه این مزایا بسته به برند و فرمول BBکرم است. این کرم پوششی ملایم تا متوسط را برای پوست ارائه می دهد. در مقایسه با CCکرم و DD کرم، BB کرم کمترین پوشش را دارد. بافتی کرمی و مرطوب دارد. این کرم برای تمامی انواع پوست می تواند استفاده شود. برای استفاده از این کرم کافی است، به اندازه یک نخود از آن را روی پد یا براش زده و روی کل پوست خود پخش کنید. همچنین از انگشتان دست نیز می توانید استفاده کنید اما مطمئن شوید که به خوبی محو شود. همچنین می توانید پس از آن از پودر فیکس یا پنکیک روزانه خود نیز استفاده کنید.

اگر پوستتان نیاز به پوشش بیشتر دارد، از CC کرم استفاده کنید.

CC کرم

مخفف (color correcting) به معنی اصلاح کننده رنگ پوست است. این کرم بیشتر از BB کرم پوست را می پوشاند و عیوب پوست مانند قرمزی و لک را بیشتر پوشش می دهد. این کرم ویژه پوست های بزرگسال و رو به میانسالی است که نیاز بیشتری به پوشش دهندگی دارند، است. بنابراین می توانید از CC کرم به جای کرم پودر های پوششی نیز استفاده کنید. بافت آن سبک بوده و به سادگی جذب پوست می شود. این کرم برای پوست های چرب مناسب است اما افراد با پوست نرمال و مختلط نیز می توانند از آن استفاده کنند. برای استفاده از آن ابتدا پوست را تمیز کرده و مرطوب کننده بزنید. سپس کرم را به صورت نقطه ای روی پوست بزنید و به حالت دورانی با انگشت آن را پخش کنید. مقدار کرم مصرفی بسته به نیاز پوست به پوشش دارد.

DD کرم

DD کرم مخفف (daily defense) به معنی محافظت روزانه است. ملایم تر از CC و BB کرم است و برای پوست های خشک مناسب است. DD کرم برای زیرسازی، محافظت و زیبایی پوست طراحی شده است. حاوی مواد محافظتی موجود در BB کرم، و اصلاح کننده رنگ موجود در CC کرم و ضد آفتاب است و همچنین همزمان رطوبت رسانی نیز می کند. این کرم همچنین حاوی مواد ضد پیری بوده و انعطاف پذیری پوست را افزایش می دهد. بافت آن سبک و کرمی و مرطوب است. چون ای کرم حاوی مواد ضد پیری است و چین و چروک ها را از بین می برد، برای پوست های خشک و دارای خطوط مناسب است. می توانید همچنین از آن به عنوان پرایمر و زیرساز آرایش استفاده کنید. همچنین به عنوان کرم روزانه برای محافظت و رطوبت رسانی و ایجاد لایه پوششی روی پوست نیز به صورت روزانه از آن استفاده کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: