داشتن غبغب یکی از عوامی نازیبای صورت است. اما اکنون زمان آن رسیده که آن را پنهان کنید تا کمتر باعث ناراحتی شما شود. برای از بین بردن غبغب نیازی نیست جرای کرده و متحمل هزینه و خطر و ریسک شوید. با خواندن این مطلب یاد خواهید گرفت با چند روش آرایشی آن را پنهان کنید.

1-هوشمندانه لباس بپوشید

تعجب خواهید کرد اگر بدانید لباسی که می پوشید چقدر در پنهان و آشکار شدن غبغب موثر است. واقعیت این است که لباس شما تفاوت زیادی ایجاد می کند. طوری لباس بپوشید تا گردن و استخوان ترقوه و حتی گلو بیشتر در معرض دید باشد.  به همین دلیل در مهمانی ها پوشیدن لباس های یقه گرد که تا زیر استخوان ترقوه باشد توصیه می شود. به علواوه چنین لباسی بسیار شیک است و می تواند با یک شلوار زیبا هماهنگ شود.

2-مدل مو

موها را طوری ببندید تا روی گردن نریزد. حجم مویی که روی گردن می ریزد باعث بیشتر نمایان شدن غبغب می شود. یکی از مدل موهای توصیه شده دم اسبی در بالای سر و یا کوتاه کردن موها تا چانه است. یکی از مدل هایی که اجتناب از آن به شدت توصیه می شود، رها کردن موها با انتهای فر شده از زیر چانه است. با این مدل غبغب شما شروع به بزرگتر دیده شدن خواهد کرد.

3-گونه ها را برجسته کنید

با استفاده از آرایش سعی کنید گونه ها را با هایلایت و کانتور برجسته تر نشان دهید. برای چشم ها می توانید از سایه ای ملایم و لایت استفاده کنید. برای برجسته نشان دادن گونه ها نیز، رژ گونه را به سمت بالا بزنید تا برجسته تر دیده شود. افزایش توجه به گونه ها و چشم ها باعث می شود تمرکز از غبغب برداشته شود.

4-لب ها

رنگ رژلب می تواند تفاوت زیادی در چهره شما ایجاد کند. اما نکته مهم رنگی است که استفاده از آن توصیه می شود. برای پنهان کردن غبغب از رنگ های قرمز تیره، قهوه ای تیره و سایر رنگ های تیره و پررنگ استفاده کنید. همچنین می توانید از رژلب های براق نیز استفاده کنید که توجه را روی لب ها جمع کرده و از نمایان شدن چانه و غبغب جلوگیری می کند.

5-نمایان کردن خط استخوان فک

همانطور که تلاش را بر نمایان کردن اجزای صورت مانند گونه، چشم و لب می گذارید، نمایان کردن استخوان فک نیز یکی از کلیدهای پنهان کردن غبغب است. برای این کار باید از یک برنزر استفاده کنید و استخوان فک خود را پررنگ کنید. اگر از پوست تیره دارید از برنزر طلایی استفاده کنید و اگر رنگ پوستتان روشن است از برنزر رزگلد استفاده کنید.

اکنون چند ترفند برای پنهان کردن غبغب را می دانید. اما توجه داشته باشید که غبغب به دلیل تجمع چربی در زیر چانه ایجاد می شود و به دلیل عدم فعالیت و تحرک بدنی ایجاد می شود. این ترفند ها موقت هستند و برای از بین بردن کامل آن بهتر است ورزش و رژیم غذایی سالم را در پیش بگیرید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: