افرادی که صورت گرد دارند، معمولا از این موضوع خوشحال نیستند. دختران و بانوانی که صورت گرد دارند، فکر میکنند صورت آنها ویژگی های برنده و جذابیت های خاص را دارا نیست. اما در حقیقت این طور نیست. افراد با صورت گرد، دارای گونه های برجسته ای هستند که بیشتر افراد آرزوی داشتن آنها را دارند. در حقیقت بسیاری از سلبریتی های جذاب و زیبا مانند سلنا گومز و آیشواریا رای دارای صورت گرد هستند. جذاب ترین بخش داشتن صورت گرد، این است که همیشه جوانتر از سن واقعی به نظر می رسید. علاوه بر این روش هایی وجود دارد که به صورت گرد شما حالت می دهد و با استفاده از برخی ترفند های آرایشی می توانید حالت تیز دلخواه را به چانه خود بدهید.

1-کانتور

کانتور صورت، اولین و مهمترین قدم در آرایش صورت گرد است. کانتور کمک می کند صورت را تراشیده کرده و به آن حالت دهید، برخی نقاط را بیشتر جلوه ببخشید و صورت را باریک تر نشان دهید. این کار، روشی نیست که هر کسی با آن آشنایی داشته و در آرایش روزانه از آن استفاده کند، اما کار سختی نیست و با تمرین می توانید یاد بگیرید. می تواید گونه ها، فک و بینی را کانتور کنید که تغییرات کانتور گونه و فک تفاوت زیادی در صورت ایجاد خواهد کرد. مقداری کرم یا پودر کانتور با استفاده از براش یا دست برداشته و از قسمت میانی گوش خود تا قسمت میانی گونه بکشید. سپس از زیر گوش تا زیر چانه خط دیگری کشیده و با استفاده از پد خطوطرا محو کنید تا سایه ای از آن باقی بماند.

2- ابروی کمانی

حالت ابرو تاثیر زیای در ظاهر کلی صورت دارد. حالت مناسب ابرو در صورت گرد، کمانی است. زیرا این حالت باعث می شود پیشانی و صورت کشیده تر نشان داده شود. بنابراین می توانید با استفاده از مداد ابرو، آنها را کمانی کرده و خطوط نازک و مو مانند بکشید تا طبیعی تر جلوه کند.

3-خط چشم دنباله دار

تلاش برای کاهش توجه به گونه های برجسته در این مرحله هدف قرار دارد. اگر صورت گرد دارید، به دنبال خط چشم بلند و دنباله دار بروید. این کار باعث می شود، گونه ها باریک تر و کشیده تر نشان داده شوند.

4-استفاده از سایه تیره

باید متوجه الگو شده باشید. در آرایش صورت گرد، بهتر است توجه را از گونه ها خارج کرده و به سمت چشم ها هدایت کنید. بنابراین بهتر است از سایه چشم های تیره تر استفاده کنید تا چشم ها را مرکز توجه قرار دهید و صورت را کشیده تر نشان دهید.

5-رژلب تیره و براق

اگر صورت گرد دارید از استفاده از رژلب با رنگ های روشن و مات پرهیز کنید زیرا باعث کوچک نشان دادن لبها و گردتر شدن صورت می شود. رژلب تیره و براق توجه را به لب ها جلب کرده و صورت را لاغر و باریک نشان می دهد.

6-رژ گونه

استفاده از رژگونه ایده خوبی است. اما بهتر است توجه داشته باشید که از کم رگ ترین رژ گونه استفاده کنید تا فقط هاله ای به گونه ها بدهید. همچنین رژگونه را کمی پایین تر از گونه ها و نزدیک خط استخوان گونه بزنید.

7-مدل مو

مدل موی شما به راحتی می تواند باعث گردتر یا کشیده تر نشان دادن صورتتان شود. از مدهای مو و کوتاهی استفاده کنید که باعث کشیده نشان دادن صورتتان شود. مدل موی لایه ای با چتری های یک طرفه روی پیشانی بهترین مدل مو برای صورت گرد است. بستن موها به صورت دم اسبی در بالای سر باعث گردتر نشان دادن صورت می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: