عطری که استفاده می کنید، بخش مهمی از شخصیت شماست. عطر شما اثری ماندگار به جا خواهد گذاشت و چقدر جذاب است که اگر عطری منحصر به خودتان داشته باشید. اما این کار آسانی نخواهد بود. آیا مدت طولانی به دنبال عطر مخصوص خود بوده اید و هنوز آن را نیافته اید؟ با مطالعه این مطلب، این کار را به پایان خواهید رساند.

پیدا کردن رایحه مناسب کاری خسته کننده است. شما به قصد خرید عطر به فروشگاه رفته و پس از مدتی خود را در میان انبوهی از رایحه های مختلف خواهید یافت و فرشنده اصرار به امتحان رایحه های بیشتری توسط شما دارد و در نتیجه گیج شده و رایحه ها را حس نخواهید کرد. بنابراین برای کمک به شما در این موقعیت، ترفنهایی ارائه شده که می توانید بدون دردسر عطر مورد نظر خود را خریداری کنید.

1-با زبان عطر آشنا شوید

اولین چیزی که باید آشنا شوید، این است که هر عطر نت مخصوص به خود را دارد و با گذشت زمان تغییر می کند. اساسا سه نت بالا، میانه و پایین برای عطر ها وجود دارد. نت بالا همان رایحه ای است که در 15 دقیقه اول اسپری کردن عطر حس می کنید و سپس کمی محو شده و نت میانه را حس می کنید. نت میانه یکی دو ساعت ماندگار است و در نهایت نت پایین به مشام خواهد رسید که در انتهای روز و روز بعد حس خواهید کرد. بنابراین هنگام انتخاب عطر، اطمینان حاصل کنید که نت پایین و میانی عطر را دوست دارید.

2-عطرهای آشنا را انتخاب کنید

شما برای خرید عطرهایی که با آنها آشنایی دارید به فروشگاه رفته اید. بنابراین سعی کنید رایحه هایی را بو کنید که مشابه آنها باشند. وقتی به فروشگاه مرتجعه می کنید از فروشنده بخواهید عطرهایی را به شما معرفی کند که شبیه آنها را قبلا دوست داشته اید و یا پایه بوی آنها را دوست دارید. برای مثال عطر هایی با بوی چوب یا مرکبات یا رایحه گل. اگر از خرید های اینترنتی استفاده می کنید، در مشخصات عطر، رایحه آن را مشخص کرده است.

3-از رایحه های ملایم شروع کنید

وقتی عطرهای مختلف را بو می کنید، از رایحه های ملایم شروع کرده و در آخر رایحه های سنگین را بو کنید. رایحه های مشک ملایم تر و رایحه های چوبی سنگین تر هستند. بنابراین به ترتیب رایحه های مشکی، مرکباتی، گلی و در نهایت چوبی را امتحان کنید.

4-همه عطر ها را در یک روز امتحان نکنید

هرچقدر بیستر عطرهای مختلف بو کنید بیشتر دچار گیجی خواهید شد و سخت تر انتخاب خواهید کرد. بنابراین بیش از سه رایحه مختلف در یک زمان امتحان نکنید.

5-روی نبض ها عطر بزنید

اگر می خواهید ماندگاری عطر را امتحان کنید، آن را روی نقاط نبض دار مانند پشت گوش ها، زیر گلو، مچ ها، داخل آرنج و پشت زانو بزنید. این نقاط به تشدید بو کمک خواهد کرد.

6-پس از بوییدن هر عطر استراحت کنید

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید، استراحت پس از بوییدن هر عطر است. خود را در بوهای مختلف غرق نکنید. پس از هر عطر قهوه بو کنید و یا چند دقیقه خارج شده و دوباره عطر دیگری را امتحان کنید.

7-به رایحه زمان بدهید تا نمایان شود

بویی که در ابتدای اسپری کردن از عطر حس می کنید، به این معنی نیست که تمام طول روز همین بو را حس خواهید کرد. همچنین بوی بدن شما نیز روی رایحه تاثیر گذار است. همان عطر در افراد مختلف می تواند بوهای متنوعی داشته باشد. بنابراین قبل از خرید عطر یک نونه از آن بگیرید و در طول روز روی بدن خود امتحان کنید و سپس آن را خریداری کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: