نمی توان گفت که آماد کردن پوست قبل از شروع آرایش چقدر مهم است. آماده کردن پوست قبل از میکاپ، نه تنها آن را سطحی صاف و مناسب برای خوابیدن فن و کرم می کند، بلکه باعث می شود، میکاپ شما ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد. شاید فکر کنید استفاده از محصولات مختلف قبل از آرایش باعث می شود، پوست خسته به نظر برسد، اما بهتر است بدانید، محصولات مراقبت از پوست قبل از آرایش باعث می شود پوست قبل از زدن فن و کانسیلر صاف و براقبه نظر برسد. برای آماده کردن پوست خود قبل از آرایش می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

از یک شوینده روشن کننده صورت استفاده کنید

رنگ صورت با یک بار شستشوی معمولی روشن نخواهد شد اما شوینده های روشن کننده پوست، با از بین بردن سلول های مرده و آلودگی های عمقی، باعث می شود پوستی صاف و یک دست و روشن به دست آورید. این شوینده ها به صورت عمقی آلودگی ها را از منافذ صورت خارج کرده و پوست را سطحی صاف و آماده برای آرایش می کند.

استفاده از یخ

مالش یخ روی صورت فواید بسیاری دارد، به ویژه وقتی قبل از آرایش از آن استفاده کنید. پس از شستشوی صورت، یک تکه یخ را روی صورت ماساژ دهید تا گردش خون در صورت افزایش یافته و پوست براق و شاداب شود. این کار همچنین پف چشمها را کاهش داده و منافذ پوست را نیز می بندد.

از کرم آبرسان استفاده کنید

اگر پوست خشک دارید، باید بدانید که به شدت به یک آبرسان قوی نیاز دارید. بنابراین اگر حس می کنید پس از آرایش پوست دچار خارش شده و پوسته پوسته می شود، حتما قبل از آن از یک مرطوب کننده استفاده کنید. همچنین اگر از کرم های مرطوب کننده ای که به سرعت جذب پوست می شوند و همچنین دارای ویتامین C نیز هستند استفاده کنید، پوست هم آبرسانی شده و هم در طولانی مدت عضلات آن سفت خواهد شد.

از یک پرایمر استفاده کنید

یکی از مهمترین اقدامات قبل از آرایش، استفاده از پرایمر مناسب است. پرایمر باعث می شود، چربی اضافه پوست کنترل شود و پوست براق نشود که این کار باعث می شود، آرایش شما، مدت زمان بیشتری روی پوست باقی بماند. برخی پرایمر ها علاوه بر اینکه چربی را کنترل می کنند، منافذ پوست را نیز بسته و پوست را صاف می کنند.

نرم کننده لب را فراموش نکنید

قبل از استفاده از رژ لب مطمئن شوید، لب های شما، نرم  است. وقتی پوست لب خشک و ترک خورده باشد، رژلب زیبایی نخواهد داشت و روی لب ها کثیف جلوه می کند. برای نرم شدن لب ها می توانید از وازلین نیز استفاده کنید و آن را 5 دقیقه روی لب ها قرار دهید و سپس از رژ لب استفاده کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: