جو دو سر یک دوست وفادار برای مو است است و باعث تغذیه، صاف شدن و رطویت مو‌های شما می‌شود. این ماده طبیعی حاوی میزان زیادی پروتئین، مواد معدنی، عناصر کم مقدار یا کمیاب و ویتامین است، در واقع همه این مواد از نیاز‌های مو به شمار می‌روند.

مو

از طرفی دیگر آلوئه ورا نیز حاوی بیش از ۷۵ ماده غذایی است که رشد مو را تحریک کرده و به عنوان یک نرم کننده فوق العاده وارد عمل می‌شود. ترکیب این دو ماده طبیعی یعنی جو دو سر و آلوده ورا باعث صاف شدن مو بدون استفاده از اتو می‌شود. کافی است این مراحل را دنبال کنید:

 

یک برگ آلوئه ورا و دو قاشق غذاخوری یا 30 گرم از جو دو سر آسیاب شده تهیه کنید.

پوسته سخت برگ آلوئه ورا را جدا کرده و دو قاشق غذاخوری از جو دو سر را به آن اضافه کنید.

 

این مخلوط را روی مو بمالید و کف سر را با آن ماساژ دهید. 20 دقیقه صبر کنید و سپس مو‌های خود را با آب سرد بشویید.

 

مو

صاف کردن مو با یاسمن و روغن زیتون

روغن زیتون یک ماده عالی برای مو است. بعد از همه اینها ، این روش درمانی موها را براق و مرطوب می کند. آلوئه ورا هم چنین به جلوگیری از ریزش مو و تضعیف آن کمک می کند.

 

در عین حال روغن یاسمن یک ماده عالی به دلیل خاصیت صافی آن است. ترکیب این دو جز باعث می شود موی سالم تر و صاف تر داشته باشید

 

2 قاشق نرم کننده طبیعی ( 30 میلی لیتر )

2 قاشق روغن زیتون ( 30 میلی لیتر )

صاف کردن مو به روش های طبیعی و خانگی

بهترین روش صاف کردن موها

5 یا 6 قطره روغن یاسمن

آماده سازی و کاربرد

 

آرد برنج و تخم مرغ

تخم مرغ با خصوصیات بسیاری که دارد، در بسیاری از ماسک مو‌ها به کار برده می‌شود، چون سلامت، قوت و استحکام و نرمی مو‌ها را افزایش می‌دهد. این ماده خوراکی در ترکیب با آرد برنج برای صاف کردن مو، پاک کردن چربی اضافه سر، از بین بردن وز شدن مو و جلوگیری از شکنندگی آن تاثیرگذار است.

 

یک عدد سفیده تخم مرغ و ۳ قاشق غذاخوری (۴۵ گرم) آرد برنج تهیه کنید. آرد را به سفیده اضافه کرده و آن‌ها را مخلوط کنید. ترکیب آماده شده را روی مو‌های خود بمالید.سپس مو‌های خود را شانه بزنید و یک ساعت صبر کنید.بعد از مدت زمان تعیین شده، مو‌های خود را با شامپو بشویید و آن را به خوبی با آب سرد آبکشی کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: