سایه ابرو شباهت خیلی زیادی به تاتو ابرو دارد، در واقع سایه ابرو، رنگ روشنی از تاتو معمولی است. همان طور که میدانید تاتو ابرو پررنگ و غلیظ است در حالی که سایه ابرو ملایم میباشد احتمالا به همین علت است که امروزه طرف دار بیشتری نسبت به تاتو دارد برای این که بانوان معتقد هستند که سایه ابرو طبیعی تر است و شباهت زیادی به ابروی طبیعی دارد.

 

سایه ابرو معمولاً قسمت هایی را که تراکم موی اندکی دارد، پر میکند و مثل تاتو معمولی قاب به وجود نمی آورد . سایه ابرو ماندگاری کمتری دارد و پس از چند ماه میتوان مدل جدیدی به آن بخشید، برای این که امکان دارد پس از چند ماه مدل ابرویتان قدیمی شود و علاقه داشته باشید که مدلش را عوض کنید.

 

سایه ابرو

سایه ابرو موقت

برای سایه زدن ابرو ها اول باید با انتخاب یک رنگ روشن تر از رنگ سایه انتخابی داخل کادر ابرو را به خوبی بکشید بعد با کمک رنگ انتخابی به صورت چرخشی داخل ابرو را پر کنید و بعد روی دوران ها را بصورت زیگزاگ پر کنید با این شیوه میتوانید تمام فضای ابرو را بصورت کامل و به خوبی پر کنید.

 

تفاوت هاشور و سایه ابرو

با دانستن تعریف هاشور ابرو و سایه ابرو، تفاوتشان مشخص شد. در واقع تفاوت هاشور و سایه ابرو در این است که در هاشور داخل ابرو با خطوط نازک پر میشود که این خطوط مثل تار مو هستند ولی در سایه ابرو، تمام سطح ابرو تاتو میشود ، در واقع پوست رنگ میشود .

 

حال با دانستن اختلاف هاشور و سایه ابرو راحت‎تر میتوانید تصمیم بگیرید که ابروهایتان را هاشور کنید و یا از سایه ابرو دائمی استفاده کنید، در ظاهرشان هم متفاوت هستند و بستگی به سلیقه شخصی شما دارد که دوست دارید ابروهایتان چطور دیده شود.

 

ولی در هر دو مدل ابرو مناسب با صورت شما طراحی شده و بعد ابرو را به همان شکل درمی آورند. مدل مناسب برای صورت شما باید بر مبنای فرم صورت، چشم و … انتخاب شود در این مورد اگر خودتان تخصص ندارید، مدل مورد پسند خود را به ارایشگر نشان دهید تا خود ارایشگر که روزانه ابروهای زیادی را هاشور کرده و یا سایه ابرو میزند ، برایتان تصمیم بگیرد و بهترین مدل ابرو را برایتان انتخاب کند.

 

سایه ابرو

 

انواع سایه ابرو دائمی

سایه ابرو دارای صورت های مختلفی است، که مهم ترین آن به شرح زیر است:

 

سایه طبیعی ابرو

معمولاً افرادی که بدنبال داشتن سایه های طبیعی هستند و یا برای بار اول می خواهند سایه بزنند، این شیوه به آنها توصیه میشود . اما در سایه طبیعی ابرو، صرفا قسمتهایی از ابرو که کم تر هستند سایه زده میشود و خبری از قاب و کادر ابرو نیست.

 

نکته کلیدی:چنانچه تاج ابرو یا بالای ابرو، دارای موهای کمتری است، بهتراست که از هاشور ابرو استفاده شود تا زیبایی ابروها دوچندان شود.

 

سایه ساده ابرو

خانم هایی که می خواهند، کل ابرو را یکدست سایه بزنند، باید از شیوه سایه ساده ابرو استفاده کنند، که در تاج ابرو، باید سایه کمرنگ و در دم ابرو، سایه پررنگ تر زده شود. حال خود این شیوه دارای دو مدل است:یکی سایه ساده با قاب ابرو و دیگری سایه ساده بدون قاب ابرو.

 

سایه ابرو

سایه ساده ابرو با قاب

استفاده از این شیوه، طوری است که تمامی سطوح ابرو بهمراه قاب انجام شده و باید در تاج ابرو، تراکم و رنگ، کم تر باشد و در دم ابرو، تراکم و رنگ بیش تر. این نوع روش برای خانم هایی که می خواهند ابروهایی بی نقص و عیب و با کادر داشته باشند، مطلوب است. 

 

سایه ساده ابرو بدون قاب 

این شیوه هم مثل شیوه سایه ساده با قاب است و تنها اختلاف آن، استفاده نکردن از قاب است. افرادی که بدنبال طبیعی بودن ابرو هستند و نمی خواهند افراد دیگر متوجه سایه زدن آنها شود، از این شیوه استفاده نمایند.

 

سایه از جنس مخمل ابرو( شیدینگ)

خانم هایی که بدنبال ابروهای فانتزی هستند، و می خواهند که سایه های زیباتری بر روی ابرو داشته باشند، میتوانند از این شیوه استفاده کنند. در استفاده از سایه از جنس مخمل ابرو، از نقاط کوچک و نزدیک به هم استفاده شده و کل سطوح ابرو را می پوشاند. سایه زدن در تاج ابرو و دم ابرو، باید مثل روش های قبل استفاده شود.

 

سایه ابرو

دوام سایه دائمی ابرو چه قدر است؟

دوام این مدل سایه ها در ابرو بسته به نوع پوست، وضعیت فیزیکی بدن، عمق کاشت رنگ، میزان قرارگیری در نور افتاب و... متغیر است و در حدود بین ۶ ماه تا یک سال دوام دارد. هرچند استفاده از رنگ های تیره دوام بیشتری دارند، ولی ابرو را از وضعیت طبیعی بودن خارج میکنند .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: