از کانتورکردن برای رفع عیوب صورت استفاده می شود. کانتورکردن یعنی برجسته کردن زیبایی های صورت و پوشاندن نقص ها. برای کانتور کردن صورت از کرم فشرده معمولا استفاده میشود که باید دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست باشد. در ادامه نکات و مراحل کانتورکردن صورت را بخوانید.

 

کانتور کردن به معنای سایه زدن است و یک تکنیک آرایشی است که برای آن لوازم آرایشی خاصی وجود دارد، از کانتورینگ برای تقویت و برجسته سازی اجزای صورت و یا بدن مانند سینه ها استفاده می شود.

 

کانتورینگ معمولا به صورت سرد و گرم رنگ بندی شده است، که می توان از آن برای ایجاد یک یا دو سایه تیره تر و یا روشن تر از رنگ پوست در مناطق مختلف صورت مانند گونه ها، کنار بینی، حاشیه صورت، فک، نقطه T شکل (خط روی بینی و بالای ابروها) که مایلیم به شکل برجسته و یا ریز نشان داده شوند، استفاده کرد.

 

هدف کانتور ایجاد سایه روی صورت است. اثرات این سایه ها بقدری جادویی هستند که گاهی اوقات می توانند صورت را لاغرتر، گونه ها را برجسته تر، خط چانه را بولدتر، بینی را باریک تر و لب ها را پرتر نشان دهند‌ .

 

 

مراحل کانتور کردن صورت

۱. کرم مرطوب کننده بزنید

۲. با کرم پودری که به رنگ پوست تان نزدیک است پوست تان را پوشش دهید

۳. زیر چشم، روی بینی، چانه و پیشانی را با کرم پودری که دو درجه از پوست تان روشن‌تر است هایلایت کنید

۴. بالای پیشانی و زیر گونه‌ها را کمی تیره کنید

۵. شروع کنید به محو کردن قسمت‌های مشخص شده

 

طریقه زدن کرم کانتور

زدن کانتور سراسر صورت یک ظاهرغیرطبیعی به شما می دهد. باید کانتور را به نقاط خاصی بزنید تا سایه ای طبیعی روی صورتتان بیاندازد. با استفاده از براش، کانتور را به شقیقه، گوشه های پایین بینی در دوطرف، زیر خط گونه، خط چانه و زیر خط لب پایینی بزنید.

 

به خورد پوست دهید

یکی ازعواملی که باعث کثیف شدن کانتور میشود، نادیده گرفتن این مرحله است. این مرحله زمان خیلی کمی را میگیرد اما تغییر مهمی بر جای می گذارد. با استفاده از براش و اسپانج، کانتور را روی پوست پخش کنید.

 

هایلایتر بزنید

کانتور و هایلایترهمیشه مکمل هم هستند. نقاط برجسته صورت را هایلایت کنید تا کارتان تکمیل شود. با استفاده پودر روشن کننده مثل پودرهایلایت روشن کننده لورال پاریس مدل True Match، پایین لبه های بینی، بالای گونه ها، اطراف گوشه داخلی چشم را هایلایت کنید.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: