استفاده از کرم ضدجوش برای افرادی که درگیر جوش هستند یک انتخاب مناسب است. کرم ضدجوش برای درمان جوش و جای جوش استفاده می شود. کرم ضد جوش برای انواع پوست های مختلف موجود است. کرم ضدجوش در قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارد.

 

نکته ی مهمی که در درمان جوش وجود دارد ، کشف علت آن است. اول از هرچیز، شما باید مطمئن شوید که منشأ جوش و اکنه، هورمونی و داخلی نباشد. برای این کار، با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشهای مرتبط، میتوانید از شرایط داخلی بدنتان آگاهی پیدا کنید.

 

دلایل مختلفی در بوجود آمدن جوش مؤثر است بعضی اشخاص زمانی که وارد سن بلوغ میشوند با ترشح هورمون، ترشح چربی پوست آن ها افزایش یافته و این چربی سبب بسته شدن منفذهای باز پوست آن ها میشود که این امر باعث اشکار شدن جوش هایی بر روی پوست آن ها میشود .

 

ولی گاهی برخی اشخاص با بالا رفتن سن دچار جوش های بر روی پوست خود میشوند که امکان دارد عواملی مانند چربی بی اندازه پوست، استفاده از دارو، ژنتیکی و یا تغییرات هورمونی باعث اشکار شدن جوش های پوستی آن ها باشد. بعضی اشخاص دچار جوش سرسیاه و سرسفید میباشند که برطرف نکردن اینگونه جوش ها سبب بوجود آمدن جوش التهابی و چرکی میشود .

 

 

برای درمان جوش اول باید علل آن را بدانید رژیم غذای خود را کنترل کنید. در معرض شدید نور افتاب قرار نگیرید. از ضد افتاب مناسب پوست خود استفاده نمایید. استفاده دخانیات باعث تشدید جوش ها میشود .

 

در خانم های باردار با تغییرات هورمونی در بدن آن ها باعث اشکار شدن جوش هایی بر روی پوستشان میشود که اینگونه جوش ها چنانچه درمان نشوند باعث فرورفتگی های روی پوست می گردد.

 

درمان جوش صورت

- پوست را با شوینده مناسب شست و شو دهید.

- استفاده از کرم های مرطوب کننده مناسب پوست های چرب و دارای اکنه

- استفاده از محصولات درمانی برای رفع جوش، اکنه، جوش های سرسیاه و سرسفید

- استفاده از ضدآفتاب های بی رنگ مناسب پوست چرب

 

 

محصولات درمانی ضد جوش

محصولات درمانی متفاوتی در درمان جوش موجود میباشد از جمله میتوان به ژل ضدجوش و کرم ضد جوش اشاره نمود .

 

همه ما به زیبایی پوست مان اهمیت فراوانی می دهیم و دوست داریم پوستی صاف و بدون جوش داشته باشیم. این روزها انتخاب یک محصول خوب برای پوست های حساس کار آنقدر ساده ای نیست زیرا در داروخانه ها و مغازه های لوازم آرایشی مجموعه ای از برندهای گوناگون حسابی شما را سرگردان میکنند ولی حواس تان باشد که باید محصول خود را درست انتخاب کنید.

 

وقتی جوش سطح وسیعی از پوست را فرا گرفته در درمان این جوش ها که قسمت زیادی از پوست را درگیر کرده ، باید از کرم های ضد جوش استفاده شود که با استفاده از کرم علاوه بر سرعت درمان جوش مانع از جای جوش و لک های ناشی از جوش قرمزی و التهاب خواهد شد.