تمامی افراد جدا از جنسیت و سن و سال خواستار داشتن پوستی صاف و شفاف می باشند. طبیعتا افزایش سن و عوامل مختلف منجر به ایجاد چین و چروک های پوستی خواهد شد. از این رو یافتن روش مناسب برای از بین بردن این چین و چروک ها و جوانسازی پوست صورت خواسته ای است که برای تمامی افراد اهمیت دارد.

امروزه دستگاه جوانسازی پوست در انوع مختلف روی کار آمده است که به شما در داشتن پوستی صاف و شفاف کمک میکند. و استفاده از آن ها نسبت به سایر روش های تهاجمی و انجام عمل های جراحی طرفداران بیشتری دارد. چرا که هم به هزینه های کمتری نیاز دارد و هم روشی موثر و بدون عوارض می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی دستگاه جوانسازی پوست بپردازیم و شما را با انواع و کاربردهای آن آشنا کنیم. ابتدا بهتر است با عوامل مختلفی که منجر به ایجاد چین و چروک پوستی میگردد آشنا شوید.

معرفی علت های ایجاد چین و چروک در پوست!

موضوعی که بی شک همه افراد با افزایش سن با آن مواجه می شوند، ایجاد چین و چروک های پوستی می باشد. اما علاوه بر بالا رفتن سن، چین و چروک ممکن است به دلایل مختلف دیگری نیز به وجود بیاید، که در ادامه به بررسی آن میپردازیم:

 • عوامل ژنتیکی
 • عوامل محیطی مختلف
 • قرار گرفتن در معرض نور و اشعه خورشید
 • استفاده از رژیم غذایی نامناسب
 • عدم استفاده از کرم های ضد آفتاب
 • مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی
 • استرس و فشار عصبی و ...

آشنایی با انواع دستگاه جوانسازی پوست(روش کلینیکال)

به طور کل روش های درمانی که در آن از تجهیزات و دستگاه های مدرن مانند لیزر، امواج رادیویی و ... استفاده میشود، روش کلینیکال نامیده می شود. تاثیر گذاری این روش در درمان مشکلات پوستی و جوانسازی پوست بر هیچکس پوشیده نیست. چرا که از بروز ترین دستگاه های زیبایی در آن استفاده میشود و بدون ایجاد درد، عوارض و آسیب به پوست صورت میتوانید تاثیرگذاری آن را مشاهده کنید.

توصیه میکنیم برای انتخاب و استفاده از روش های مختلف زیبایی پوست حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و طبق تشخیص او از دستگاه های زیبایی استفاده نمایید. چرا که انتخاب روش و دستگاه مناسب باید با در نظر گرفتن نوع پوست، نوع مشکلات پوستی و ... انجام گیرد.

دستگاه جوانسازی پوست هایفوتراپی

امروزه یکی از دستگاه های محبوب جوان سازی پوست صورت هایفوتراپی می باشد. کاربردهای این دستگاه در از بین بردن مشکلات پوستی و جوانسازی پوست منجر گشته تا افراد بسیاری این روش را مورد استفاده قرار دهند. دستگاه های هایفوتراپی با استفاده از امواج رادیویی عمل میکنند . این امواج  روی سلول های پوستی اثر می گذارد و با تحریک آن ها منجر به افزایش تولید کلاژن می شود.

دستگاه جوانسازی پوست کربوکسی

دستگاه کربوکسی با استفاده از گاز کربن دی اکسید اثر میگذارد. این دستگاه در واقع از زیر شاخه های درمان مزوتراپی شناخته میشود که تاثیرات چشم گیری در از بین بردن تیرگی و پف دور چشم، از بین بردن چین و چروک های پوستی، رفع سلولیت های پوستی، درمان شل شدن و افتادگی پوست صورت و .... دارد.

استفاده از این دستگاه را میتوان به جرات ایمن ترین روش جوانسازی پوست دانست که مدت هاست مورد استفاده قرار میگیرد. ورود گاز کربن دی اکسید به لایه های زیرین پوست، منجر به از بین رفتن سلول های مرده، افزایش جریان خون، افزایش تولید کلاژن و ... خواهد شد. بعد از گذشت چند جلسه استفاده از این دستگاه میتوانید شاهد تاثیرات شگفت انگیز آن روی پوست باشید.

02

دستگاه جوانسازی پوست اندولیفت

دستگاه جوانسازی پوست اندولیفت از دیگر دستگاه های محبوب برای جوانسازی پوست می باشد که تاثیرگذاری آن توسط متخصصان به اثبات رسیده است. دستگاه اندولیفت به این صورت عمل میکند که پرتوهای لیزری دستگاه به پوست صورت برخورد میکند و از این طریق منجر به از بین رفتن چین و چروک و جوانسازی پوست میگردد.از دلایل محبوبیت این روش بدون خطر بودن آن است.

پرتوهای این دستگاه به مناطق عمیق پوستی نفوذ میکند و این امر در کشیدگی پوست صورت موثر است. اندورلیفت یکی از دستگاه هایی است که مزایای بی شماری دارد و استفاده از آن به صرف زمان طولانی و هزینه بالا نیاز ندارد. به عبارتی درمان با این دستگاه تنها در یک جلسه انجام می شود.

دستگاه جوانسازی پوست فرکشنال CO2

این دستگاه همانطور که از نامش نیز پیداست از طریق دی اکسید کربن تاثیر می گذارد. در واقع اشعه های لیزر که به پوست تابیده میشود دارای دی اکسید کربن بوده و در نتیجه در از بین بردن چین و چروک و خطوط عمیق پوستی اثرگذار خواهد بود. علاوه بر رفع چین و چرک این دستگاه قادر است کلیه لکه های پوستی که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می شود را بر طرف نماید.

در نتیجه با استفاده از دستگاه لیزر فرکشنال CO2 میتوانید پوستی صاف و شفاف داشته باشید. استفاده از این دستگاه مخصوصا در افرادی که پوست صورت آن ها دچار افتادگی شدید است، توصیه میشود.

دستگاه جوانسازی پوست آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال از دیگر دستگاه های جوانسازی پوست صورت می باشد که به دلیل غیر تهاجمی بودن طرفداران بسیاری دارد. نحوه عملکرد این دستگاه با استفاده از امواج رادیویی می باشد که به مناطق عمیق پوست نفوذ میکند. ورود امواج رادیویی به عمق پوست منجر به تحریک جریان گردش خون و در نتیجه افزایش تولید کلاژن می شود.

همانطور که میدانید پروتئین کلاژن قادر به ترمیم مشکلات پوستی، از بین بردن منافذ باز پوست، ترمیم جای جوش و زخم، سفت کردن و کشیدگی پوست صورت، رفع چین و چروک ها و ... خواهد شد که مجموع این عوامل تاثیرات چشم گیری در جوانسازی پوست صورت دارند.

سریع ترین روش برای جوانسازی پوست کدام است؟

همانطور که در بالا بیان کردیم استفاده از دستگاه جوانسازی پوست در زمان کم قادر به بر طرف کردن کلیه مشکلات پوستی می باشد. تاثیرگذاری این روش نسبت به سایر روش ها سریع تر صورت میگیرد. مدت زمان اثرگذاری دستگاه جوانسازی پوست در افراد مختلف و با توجه به نوع پوست، چین و چروک های پوستی و میزان افتادگی متفاوت خواهد بود.

چرا از دستگاه های جوانسازی پوست استفاده کنیم؟

حال شاید در ذهن بسیاری از شما این سوال ایجاد شده باشد که چرا از دستگاه های جوانسازی پوست استفاده کنیم؟ در پاسخ باید گفت استفاده از این دستگاه ها سریع ترین و موثر ترین روش برای درمان مشکلات پوستی می باشند. استفاده از دستگاه های جوانسازی روشی غیر تهاجمی است که علاوه بر تاثیر در جوانسازی پوست قادر است کلیه مشکلات پوستی مانند لکه های پوستی، جای زخم، تیرگی پوست و .. را درمان کند. در ادامه تعدادی از مزایای استفاده از دستگاه جوانسازی پوست را بیان میکنیم:

 • ماندگاری بالا
 • تاثیرگذاری سریع
 • عدم نیار به بستری شدن
 • عدم ایجاد درد و سوزش
 • بدون عوارض بودن (مانند قرمزی، التهاب و ...)
 • عدم نیار به عمل های جراحی
 • ایمنی بالا

03

سوالات متداول

آیا استفاده از دستگاه های جوانسازی پوست با درد همراه است؟

خیر- استفاده از دستگاه جوانسازی پوست هیچگونه احساس درد و نارحتی به همراه ندارد.

بهترین زمان برای استفاده از دستگاه های جوانسازی پوست کدام است؟

توصیه می شود زمانی که پوست شما در معرض پیری قرار میگیرد نسبت به استفاده از این روش اقدام نمایید.