bad

حتما گاهی برایتان اتفاق افتاده است که در اثر عجله و کمبود وقت و یا عصبی بودن واسترس و اضطراب وقتی چهره تان را آرایش کرده اید، رضایت خاطر نداشته و عصبانی شده اید واز خود پرسیده اید که چرا آرایش زیبایی ندارم و آرایش بر روی پوستم نمی خوابد. تنها عاملی که در این مسأله دخیل بوده و نتیجه ی مطلوب را به شما نمی دهد، داشتن ذهنی نا آرام و پردغدغه است و در این لحظه که مجبورید برای رفتن به جایی خود را آماده کنید، گریبان گیر شما شده است و البته اولین کسی که خیلی سریع متوجه ی اینچنین چهره ی به هم ریخته ای خواهد شد، خود شمایید. بنابراین در هنگام کمبود وقت و یا با وجود استرس و اضطراب، چگونه آرایشی زیبا داشته باشیم؟

هر چند وقت بسیار کمی هم داشته باشید تحت هر شرایطی در آن لحظه ۵ تا ۶ دقیقه را برای برگرداندن آرامش به خودتان اختصاص دهید.

یک نفس عمیق بکشید.

در همین مدت کوتاه اصلا به ساعت نگاه نکنید.

چندین بار صورتتان را با آب سرد وخنک بشویید.

چند لحظه آرام دراز کشیده وچند حرکت دم وبازدم انجام دهید.

اگر به خاطر شتاب وعجله ، استرس ندارید وموضوعی ذهنتان را در آن زمان خاص مشغول کرده چندین وچند بار سعی کنید که به آن فکر نکنید و از جمله ی« دیگه بسه » در ذهنتان کمک گرفته و تنها به کارهایی که الان باید انجام دهید، بپردازید.

قبل از شروع آرایش صورت با نوک انگشتانتان چند ضربه زیر چشمان وروی گونه ها واطراف لبها بزنید.

اگر فرد دیگری شما را آرایش می کند به جز آرایش چشم در بقیه ی موارد چشمانتان را ببندید واگر خودتان قرار است این کار را انجام دهید حتما در جایی که می توانید تنها و دور از سر وصدا و شلوغی باشید آرایش کنید.

کرم زیر آرایش ویا هر مرطوب کننده ای را که زیر کرم پودر و پنکک می زنید، با آرامش وبه حالت دورانی بر روی پوست بمالید.

ابتدا ریمل وسپس خط چشم بکشید ودوباره ریمل بزنید.

در این شرایط بی حوصلگی، می توانید از سایه های مدادی که کار را برایتان راحت تر می کند استفاده کنید.

پس از رژگونه همان برس را که پودر رژگونه بر روی آن کم و یا تمام شده را با حرکتهای سریع بر روی چانه وپیشانی و بینی بکشید.

گرچه عدم آرامش تاثیرش را بر روی حالت موها نیز خواهد گذاشت اما شما در این لحظه مدلی که برایتان راحت تر است را انتخاب کنید.به طور مثال اگر موهایی بلند و ویو وحالت دار دارید وقصد داشتید سشوار بکشید اما در این شرایط نمی توانید یا وقتش را ندارید بهتر است با کمی واکس مو یا کتیرا آنها را حالت داده وتنها جلوی موهایتان را سشوار بکشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: