glasses1

عینک همواره باید زیبایی طبیعی فرد را تقویت کند اما هرگز نباید بر آن پیشی بگیرد. عموما، بایستی آرایش چهره منطبق با شکل و رنگ عینک صورت پذیرد. بطور کلی برای نیل به تناسب و زیبایی بیشتر، عینک باید مشخصات زیر را دارا باشد:

عینک نباید ابروها را بپوشاند بلکه لبه فریم باید در موازات ابروها باشد.

اگر می خواهید که بینی شما بزرگتر بنظر برسد، عینکتان را روی ریشه بینی و اگر می خواهید که کوچکتر به نظر برسد، آن را بر روی پل بینی خود قرار دهید.

رنگ رژلب بایستی متناسب با رنگ عینک باشد.

فریم عینک نبایستی مژه ها را مخفی کند و یا با آنها تماس داشته و آنها را ازهم فاصله دهد.

اگر شیشه عینکتان رنگی است، باید رنگ آرایش چشم هایتان پررنگ باشد تا رنگ شیشه آن را مخفی نکند.

پشت شیشه های عینک نزدیک بین، چشم ها ریزتر به نظر می رسند؛ بنابراین نباید فریم باریک توأم با شیشه ضخیم انتخاب کنید. در چنین شرایطی همیشه شیشه های کم رنگ را انتخاب نمایید.

اگر دوربین هستید، چشم هایتان پشت عینک درشت تر به نظر می رسد و عینک باعث تشدید و پر رنگ تر شدن آرایش چشم ها می گردد.

بنابر این؛ توصیه می شود طوری از مداد آرایش استفاده کنید که توازن مطلوب برقرار شود.

از آنجا که هدف از آرایش، نمایش هرچه بهتر صورت شما می باشد نه عینکتان، پس درانتخاب رنگها دقت نمایید. اگر قاب عینک شما تیره باشد، در آرایش شما نیازی به استفاده از سایه چشم ندارید، فقط کافی است مژه ها را به بالا داده و از هم جدا نمایید. اگر از ریملهای قهوه ای استفاده می نمایید، سعی کنید به جای آن؛ از انوع مشکی و به صورت ملایم در آرایشتان استفاده کنید. از ریملهای چند کاره جهت استفاده در پایین مژه ها و فر دادن و صاف کردن آنها استفاده نموده و به سمت بالا آنها را حالت دهید. اگر از عینکهای کائوچویی و دسته شاخی استفاده می کنید، باید وقت بیشتری برای آرایش ابروهایتان صرف نمایید.د.

توصیه های مربوط به رنگ و مدل مو:

انتخاب عینک مناسب نیز همانند آرایش موها می تواند عیوب کوچک صورت را بپوشاند. تناسب موها و عینک نیز از اهمیت بسزائی برخوردار است. همواره عینکتان را متناسب با مدل موهایتان انتخاب کنید و اگر مدل مویتان را عوض می کنید، عینکتان را نیز تعویض کنید. اگر موهای شما سیاه است، رنگ فریم بنفش روشن، سبز روشن و یا آبی روشن مناسب تر است. اگر رنگ موهایتان بولوند است، فریم خاکستری، نقره ای، فریم نارنجی، قرمز، سبز تیره یا آبی و یا مشکی راه راه پیشنهاد می شود.

اگر سبزه رو هستید فریم های زرد، قرمز تیره، یا فریم های شفاف مناسب تر هستند. اگر موهای قرمز شرابی دارید، فریم های سبز روشن، آبی خاکستری، و قهوه ای تیره پیشنهاد می شود. در نگاه اول، عینک بر قضاوت اطرافیان نسبت به ما تأثیر بسزائی دارد. امروزه زمان آن سپری شده است که عینک صرفا یک وسیله اصلاح کننده عیب انکسار باشد؛ بلکه علاوه بر این؛ عینک تبدیل به یک وسیله تزئینی شده که بیانگر شخصیت و موقعیت اجتماعی- اقتصادی فرد است. امروزه انواع فریم های عینک این فرصت را فراهم می کنند که چهره شما زیباتر و متناسب تر گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: