سید علی ضیاء (زادهٔ ٢۶ شهریور ١٣۶۴ در کاشان) مجری برنامه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است. او فارغ‌التحصیل مکانیک طراحی جامدات است.

زندگی شخصی

علی ضیا سال ۱۳۶۴ به تهران آمد و از ۱۹ سالگی به‌طور اتفاقی وارد رادیو شد و کار خود را در رادیو جوان با برنامهٔ طنز پسری از کاشانه آغاز کرد که به عنوان آیتم برتر انتخاب شد و پس از ۵ سال گویندگی در رادیو، به دعوت علی زاهدی وارد تلویزیون شد و پس از پذیرفته شدن در تست گویندگی قرار شد اجرای برنامهٔ شروع خوب را به عهده بگیرد، ولی به دلیل فضای علمی‌ای که علی ضیا داشته و اختراعی که از سید علی ضیا ارائه شده بود، اجرای برنامهٔ گزینهٔ جوان به علی ضیا پیشنهاد شد و اولین برنامه‌ای که به‌طور زنده از علی ضیا روی آنتن رفت اولین کار خود را در سیما با برنامهٔ گزینهٔ جوان تجربه کرد. البته همزمان با این برنامه، برنامهٔ خط و ربط هم در رادیو اجرا می‌کرد.

کودکی

او کودکی خود را در شهرستان کاشان گذراند. علاقهٔ مادرش به کتاب و قصه‌هایی که برای او تعریف می‌کرد، علاقهٔ او را به نوشتن زیادتر می‌کرد.

کادوی علی ضیا برای کرونا

 

 

افتخارات

برگزیده جشنواره خوارزمی با طرح موتور نیم دوار با قابلیت کارکرد با انواع سوخت بدون کاهش توان

کسب رتبه اول استانی و رتبه دوم کشوری در جشنواره خوارزمی

دارای گواهینامه پذیرش علمی اختراع از سوی هیئت علمی و معاونت آموزشی دانشگاه آزاد کاشان

عضو انجمن مخترعین کشور

سمت‌ها

مدیر بازرگانی شرکت مهندسی ـ بازرگانی مبین تهران 

مدیر بازاریابی شرکت مهندسین مشاور محرکیان

گویندهٔ شبکهٔ جوان رادیو از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸

مجری شبکهٔ سوم سیما جمهوری اسلامی از سال ۱۳۸۸ تا کنون

مدیر پروژهٔ مؤسسهٔ خیریهٔ فاطمه‌الزهرا

دبیر اجرایی همایش دانشجویی کشوری مکانیک

کارگردان و مجری برنامهٔ فرمول یک از سال ۱۳۹۶ تا اکنون

اجرا در تلویزیون

 

در سال ۱۳۹۰، مجلهٔ همشهری جوان، ضیا را «پدیدهٔ اجراهای تلویزیونی» خواند. به نوشتهٔ روزنامهٔ خراسان، «ضیا برنامه‌های متعددی از قبیل ویتامین ۳، بعضیا، تحویل سال نو و ... را اجرا کرده و چهره‌ای کاملاً شناخته شده‌است.»او هم‌اکنون اجرای برنامه فرمول یک را بر عهده دارد.

 

تیتراژ

حامد همایون و هوروش بند برای اولین بار کار تیتراژ تلویزیونی خود را با برنامهٔ فرمول یک آغاز کردند، محمدرضا هدایتی بازیگر و خواننده، همراه با پیشکسوت فوتبال و هنرمند کنونی پژمان چمشیدی در برنامهٔ نبش جنت‌آباد به تهیه‌کنندگی و اجرای علی ضیا برای اولین بار تیتراژ تلویزیونی خود را آغاز کردند که با استقبال مخاطبان صدا و سیما همراه بود.

چهارشنبه‌های به یادماندنی

برنامهٔ فرمول یک، زادروز هنرمندان پیشکسوت و فرهیختهٔ ایران زمین از جمله: علی معلم، حسن جوهرچی و ورزشکاران و بازیگران و خوانندگان نامی از جمله مهدی طارمی، فریبا کوثری و محمد اصفهانی اشاره کرد.

از جذابیت‌های به یادماندنی دیگر می‌توان از رو به رو کردن سرهنگ علیفر با محسن بروفر (سازندهٔ دابسمش) و شعرخوانی سرمربی تیم ملی فوتبال، کارلوس کی روش و اولین حضور سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال، در رسانهٔ ملی، در برنامهٔ علی ضیا اشاره کرد.

کارهای فاخر برنامهٔ فرمول یک

ضیا در اقدامی کم‌نظیر در تلویزیون، (برنامهٔ فرمول یک) نزدیک به هزار نفر که تمایل سفر به مشهد را داشتند، اما توانایی مالی آن را نداشتند را به مشهد فرستاد. همچنین او توانست یک معتاد را به برنامه دعوت کنید و پس از صحبت با او، او را ترک دهد! ضیا پس از وقوع زمین‌لرزهٔ دلخراش کرمانشاه عوامل برنامهٔ فرمول یک بدون فوت وقت خود را به محل حادثه رساندند و دو قسمت از برنامه را در کنار آسیب دیدگان هموطن اجرا کردند و یک کانکس اهدایی از طرف برنامهٔ فرمول یک به زلزله‌زدگان کرمانشاه بدهد.

بازیگری

علی ضیا تجربه بازیگری را نیز دارد، به عنوان بازیگر مهمان در سریال دفترخانهٔ شمارهٔ ۱۳ را دارد و در فیلم چند اپیزودی رابطه نیز در چند سکانس نقش آفرینی کرده‌است.

- بازیگر مهمان سریال دفترخانهٔ شمارهٔ ۱۳

- بازیگری در فیلم چند اپیزودی رابطه

سه مجری برتر بیست سال اخیر صداوسیما

علی ضیا در نظرسنجی برنامهٔ سه ستاره به عنوان یکی از سه مجری برتر بیست سال اخیر شبکهٔ سه انتخاب شد او اجرای برنامه‌های مثل گزینهٔ جوان، ماه عسل، ویتامین سه، بعضیا، تحویل سال نو، امشب و ... را برعهده داشته‌است ضیا در نظرسنجی برنامهٔ «سه ستاره» به عنوان یکی از سه مجری برتر بیست سال اخیر شبکهٔ سه انتخاب شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: