اطلاع از انواع پرده بکارت چه برای دختران و چه پسران مخصوصا در زمان ازدواج بسیار اهمیت دارد. برخی از انواع پرده بکارت خروج خون قاعدگی یا داشتن رابطه جنسی را سخت می کنند. همینطور برخی از پرده های بکارت با آمیزش جنسی آسیب نمی بینند. این تفاوت ها می تواند برای فرد مشکلاتی را به وجود آورد. به علاوه تنها راه از بین رفتن این قشا رابطه جنسی نیست. به همین دلیل حتی در برخی موارد عمل ترمیم پرده بکارت قانونی صورت می گیرد.

پرده بکارت خلاف تصور همگانی که فکر می کنند در درون واژن است دربخش فرنگی اندام تناسلی و در اولِ دهانه واژن جای دارد و در برخی از اشخاص دیدن پرده قابل رویت می باشد و در بعضا دیگر از زنان قابل رویت نیست .

این پرده یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی جذب دار می باشد . در بیشتر پرده ها یک دهنه ۱ تا ۲ سانتی متر گشوده برای خروج خون هنگام عادت ماهانه وجوددارد .

مقدار بزرگی این دهنه و صورت آن در اشخاص مختلف متمایز میباشد . به طوری که در بعضا دختران صورت یک لبه باریک را دارااست ولی در برخی دیگر به طور هلالی صورت بوده و تقریباً نیم دهنه واژن را می پوشاند .

معاینه پرده بکارت در دکتری رسمی به چه صورتی هست؟

معاینات زنان طبق معمولً روی یک صندلی منحصر و در حالتی که به حالات لیتوتومی دارای اسم و رسم می باشد انجام می شود .

دراین شرایط معاینه کننده به دستگاه تناسلی معاینه شونده اشراف بی نقص داراست و با بهرهگیری از ابزار منحصر به فرد می تواندمعاینه خودرا انجام دهد . معاینه می بایست از روش فرد دیگری صورت بپذیرد و خویش شخص قدرتمند به انجام این معاینه نیست .

اعتنا :

اعتنا داشته باشید معاینه پرده بکارت از روش شخص متبحر سبب ساز جراحت آن نخواهد شد . همچنین معاینات چندان پرده بکارت منجر جراحت به بازنگری پرده نمی گردد .

زیرا این معاینه طبق معمولً در کسانی انجام می گردد که چنین سنجیدن ای ندارند مقدور می باشد به جهت آلرژی حیطه مورد معاینه درد و اسپاسم ساخت شود .

معاینه پرده بکارت از روش خویش شخص

توجه فرمایید خویش شخص کارکشته نیست که به صدق پرده بکارت خودرا دیدن نماید و حتمی می باشد که معاینه از روش معاینه کننده حرفه ای صورت بپذیرد .

اما اعتنا داشته باشید با توجه به اینکه پرده بکارت یک بخش از دستگاه تناسلی فرنگی قلمداد می شود خویش شخص صرفا می تواند آنرا دیدن نماید البته قضاوت راجع به تندرست یا این که عدم تندرست پرده به مهارت و اشراف نیاز داراست و در ناحیه تخصص دکتری رسمی میباشد .

برای دیدن پرده بکارت می توانید جلوی یک آینه بزرگ که به دیوار توکل داده شده می باشد بنشینید و کف پاها را در دو طرف آینه به دیوار بچسبانید و دستان خودرا از زیر ران درون ببرید .

براین اساس که با بهرهگیری از انگشت های میانی و اشاره یکپارچه و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را دقیقاً گشوده میکنید

و با بهرهگیری از یک لامپ دستی یا این که لامپ خواب که محل استقرار آنرا قبلاً صحیح نموده اید روشنایی رابه آینه می تابانید تا فروغ و روشنایی به باطن مهبل منعکس شود تا به نیکی قابل روءیت باشد .

روش های نو برای معاینه پرده بکارت

در دهه های تازه با مراجعه چندان دختران برنا به مرکزها دکتری رسمی برای اعاده حیثیت و انجام گلایه در مواقعی مانند تجاوز بهرهگیری از روش های نوین برای انتخاب جور زخم دیدگی پرده بکارت انجام می گیرد .

یکی روش های نوین بهرهگیری از کولپوسکپی است .

کولپوسکوپی چه است و چه طور انجام میشود؟

کولپوسکوپی آزمایشی می باشد که جهت معاینه لگن یا این که آزمایش پاپ اسمیر و در سال های نو در رابطه با معاینه پرده بکارت مورد بهرهگیری قرار میگیرد .

کولپوسکوپی در مطب پزشک صورت میگرد و طبق معمولً ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بطول می انجامد . این تست در حالی انجام میگردد که شخص به کمر روی تخت خوابیده و پاهای خودرا عده می نماید .

پزشک یک اسپکولوم فلزی در واژن قرار می دهد . اسپکولوم کمک می نماید دهانه واژن گشوده بماند تا از این روش پزشک بتواند به سهولت دهانه رحم را بررسی کند .

آنوقت پزشک ابزار غلو خاصی بنام کولپوسکوپ را یک سری سانت درون فرج قرار میدهد . نور و روشنایی لامپ این ابزار , باطن واژن را روشن مینماید و پزشک از روش لنز دوربین کارکشته به رویت واژن می گردد .

جهت پاک کردن هر دسته مخاط , دهانه رحم و واژن با پنبه منزه می شود . ممکن می باشد پزشک از محلول سرکه یا این که بقیه محلول ها جهت پاکسازی بهرهگیری کند .

در اینصورت , این فرمان منجربه پیدایش سوزش یا این که سوزن سوزن شدن خواهد شد . محلول کمک می نماید بخش های مشکوک مشخص و معلوم شوند .

علامت ها پرده بکارت سلامت و پرده بکارت آسیب دیده

بطور کلی می توان از علامت ها زیر را برای تشخیص سالم و یا این که جراحت دیدن پرده بکارت بهرهگیری کرد . اما تمامی ی این نشانه ها در همگی ی اشخاص قابل مشاهد نیست .

روشهای تشخیص وجود پرده بکارت

علامت های پرده بکارت تندرست

پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده

خواب چین ها طبق معمولً رو به دهانه مهبل هست.

مجرای مهبل باریک و عمق آن قابل رویت نیست.

معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر پافشاری به معاینه احتمال آسبی مخاط میرود.

علائم پرده بکارت مصدوم

پرده بکارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندکی صاف تر و دارای چینهای جدا شده از هم

خواب چین ها نامنظم هست و به یک سو نیست.

مجرای مهبل باز و طبق معمولً تا دو سوم آن قابل رویت هست.

قابل معاینه با انگشت هست و حتی باز کردن آن با اسپکولومهای ظریف مقدور هست و آسیب ای به مخاط وارد نمیشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: