به گفته متخصصین، وقتی دو نفر با یکدیگر رابطه زناشویی دارند، اگر در شرایطی باشند که دور از یکدیگر قرار داشته باشند و دچار تنش جنسی باشند، در خودارضایی مشکلی ندارد!!

رابطه زناشویی پیوندی است که بین همسران برقرار می شود و یکی از اصلی ترین بخش های زندگی را تشکیل می دهد. شاید در گذشته تنها به چشم یک وظیفه به روابط زناشویی نگاه شده و صرفاً به هدف بچه دار شدن انجام می شد. اما در حال حاضر میدانیم که روابط زناشویی علاوه بر رفع نیازهای جنسی، تأثیر مهمی در برقراری ارتباط صمیمانه دارد و موجب پایداری کانون خانواده می شود.

نه به خودارضایی در زندگی زناشویی

به گفته متخصصین، وقتی دو نفر با یکدیگر رابطه زناشویی دارند، اگر در شرایطی باشند که دور از یکدیگر قرار داشته باشند و دچار تنش جنسی باشند، خودارضایی مشکلی ندارد، ولی به فرهنگ و دین فرد نیز بستگی دارد.

اما در صورتی که خودارضایی بعد از ازدواج باعث بروز مشکلات زناشویی و مشکلات خانواده شود، از عوارض خود ارضایی بعد از ازدواج در نظر گرفته می شود و انجام آن مجاز نیست.

نکته جالب توجهی که در مجله روانشناسی امروز (psychology today) این بود که آیا خود ارضایی مردان متأهل یا خود ارضایی زنان متأهل در رابطه جنسی یا رابطه زناشویی تأثیر منفی دارد یا خیر. نتایج به دست آمده در این خصوص بسیار جالب بود که شما می توانید این نتایج را در مقاله ارتباط بین خودارضایی و رابطه زناشویی مطالعه نمایید.

می توان گفت بنا به عقاید محققان غربی، خود ارضایی باعث رفع تنش و استرس جنسی می شود و از انتقال بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند. همچنین احتمال بروز بارداری ناخواسته در خود ارضایی وجود ندارد.

اما بهتر است بدانیم که مطمئن ترین روش برای پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی در روابط زناشویی، استفاده از کاندوم است. اما یک کاندوم خوب باید چه مشخصاتی داشته باشد؟ آیا در ایران مارک های خوب کاندوم وجود دارد؟

تاثیر استفاده از کاندوم در روابط جنسی و معرفی بهترین مارک های کاندوم در ایران

برخی افراد معتقدند که بهترین کاندوم، کاندومی است که در بافت ها، شکل ها، اندازه ها و بو های منحصر به فرد وجود دارند. کاندوم ها همچنین می توانند مکانیسم های ضد بارداری مانند اسپرم کش را داشته باشند. انواع بسیار زیادی از کاندوم در ایران وجود دارد.

بهترین مارک کاندوم خارجی عبارت اند از کاندوم ایکس دریم ، کاندوم دیورکس ، کاندوم ریلکس ، کاندوم ساگامی ، کاندوم شور ، کاندوم مجستیک ، کاندوم کاپوت ، کاندوم ناچ کدکس ، کاندوم ایموشنز ، کاندوم پلی سیف و کاندوم گودلایف . همه این کاندوم ها عملکرد یکسانی دارند و کارایی آن ها به نحوه استفاده فرد بستگی دارد.

برخی از مردان به خاطر مشکل زود انزالی ، نمی توانند رابطه جنسی طولانی مدتی داشته باشند و به همین دلیل در رابطه جنسی با همسرشان به رضایت کامل نمی رسند.

بدیهی است همه افراد علاقه زیادی به رابطه جنسی طولانی دارند و به دنبال روشی برای طولانی تر کردن مدت رابطه جنسی خود هستند. استفاده از کاندوم تاخیری شاید بهترین راه برای طولانی کردن رابطه جنسی باشد.

آیا شما هم از افرادی هستید که دوست دارید رابطه جنسی طولانی مدتی را تجربه کنید؟ نگران نباشید تعداد زیادی از مردان مثل شما به دنبال شناخت بهترین نوع کاندوم تاخیری هستند تا بتوانند رابطه جنسی طولانی مدت و لذت بخشی را تجربه کنند.

اختلال جنسی چیست؟

این وضعیت به حالتی اطلاق می گردد که در هر یک از مراحل سیکل پاسخ جنسی، اتفاق افتاده و مانع از رضایت طرفین جنسی می شود . سیکل پاسخ جنسی شامل برانگیختگی یا تهیج، رابطه جنسی، ارگاسم و رهایی است.

مرحله تهیج شامل میل و برانگیختگی است. در حالی که تحقیقات اشاره می کنند، سوء عملکرد جنسی اختلال رایجی است، بسیاری از مردم از بحث درباره آن مردد هستند. با توجه به اینکه گزینه های درمانی زیادی در دسترس هستند، مهم است که نگرانی های خود را با همسر یا یک متخصص در میان بگذاید.

انواع اختلالات جنسی

سوء عملکرد جنسی عموما به ۴ مقوله تقسیم می شود:

اختلالات میل جنسی (فقدان تمایل و علاقه به فعالیت جنسی)

اختلالات براگیختگی (ناتوانی در برانگیختگی فیزیکی و تحریک شدن در طول فعالیت جنسی)

اختلالات ارگاسم (تاخیر یا نبود ارگاسم)

اختلالات درد (درد هنگام دخول)

نمونه هایی از اختلال جنسی در مردان عبارتند از:

اختلال در نعوظ

اختلالات ارگاسم/انزال

نعوظ مانا یا نعوظ دردناک

اختلالات جنسی که بر زنان تاثیرگذار هستند نیز عبارتند از:

از دست دادن علاقه نسبت به رابطه جنسی

مشکل در به ارگاسم رسیدن

افکار منفی در طول رابطه جنسی

خشک و تنگ بودن واژن که موجب درد به هنگام رابطه جنسی می گردد.

سکستراپیست یا درمانگر روابط جنسی ها

سکس تراپی نوعی روان درمانی است که مسائل مربوط به سلامت روان و یا نگرانی های عاطفی در مورد عملکرد و تمایلات جنسی را مورد بررسی قرار می دهد.

می توان گفت یکی از راه های تقویت قوای جنسی و بهبود رابطه جنسی کمک گرفتن از مشاور است. روانشناسان خاصی در این زمینه تعلیم دیده اند که به آن ها سکستراپیست یا درمانگر روابط جنسی گفته می شود.

بسیاری از مشکلاتی که در روابط زناشویی به وجود میاید به خاطر مشکلات جنسی است و خیلی از مشکلات جنسی ریشه در مشکلات ذهنی دارند. سکستراپیست برای درمان اختلالات جنسی کمک می کنند که ریشه مشکلاتشان را پیدا کرده و برای رفع آن ها تلاش کنید.

روش های انتخاب یک سکس تراپیست خوب

 

انتخاب تراپیست مناسب بستگی به وضعیت خاص فرد و یا افرادی که به دنبال درمان هستند و همچنین محدوده تخصص تراپیست دارد. فردی که به دنبال یک سکس تراپیست است ممکن است با هم جنس خود راحت تر بتواند در مورد مسائل جنسی صحبت کند.

با این حال تمام متخصصان جنسی برای آموزش مسائل احساسی، فیزیکی و بیولوژیکی که می تواند فعالیت جنسی مردان و زنان را تحت تاثیر قرار دهند آموزش دیده اند.

در جلسات، یک سکس تراپیست برای کمک به شخصی و یا زوجی که به دنبال دستیابی به یک وضعیت ذهنی و احساسی بهتر به منظور لذت بردن از تجربه جنسی خود هستند، با آنها صحبت خواهد کرد.

جلسات آموزنده و کلامی هستند و تمام تمرینات و تماس های فیزیکی در خارج از جلسه انجام می شود. تراپیست ها ممکن است به عنوان بخشی از این روند، کسانی که تحت درمان هستند را تشویق کند که تمرینات خاصی را با شریک زندگی خود انجام دهند اما هیچ وقت برای انجام کاری مجبور نمی شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: