رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان‌ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص محسوب می‌شود. پس اگر از رابطه جنسی لذتی نمی‌برید، باید علت آن را شناسایی کرده و درجهت رفع آن اقدام کنید. رابطه جنسی به روش‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود اما معنایی فراتر از آمیزش جنسی دارد؛ با یادگیری روش صحیح رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را ارتقا داده و به اوج لذت برسید.اگر دختران و پسران پیش از ازدواج به این بینش برسند که ایجاد رابطه جنسی پیش از ازدواج، شناخت و احساس صمیمیت و تولید عشق را در رابطه به تعویق میندازد، قطعاً در نوع و نحوه رفتارشان در موردپرده بکارت بافتی است حاوی دو لایه مخاط و یک لایه فیبری در وسط آن می باشد، که این بافت در جلوی ورودی واژن قرار گرفته است. در واقع پرده بکارت کار خاصی را انجام نمی دهد و زمانی که اولین دخول به داخل واژن انجام شود این پرده پاره می شود. پاره شدن پرده بکارت در برخی موارد با خونریزی اندکی همراه است، این پرده بخاطر خاصیت بافت فیبری که دارد، خونرسانی خیلی زیادی ندارد و فقط یک مقدار روی لایه مخاطی خونرسانی دارد، لذا پارگی آن مشخص نمی کند که خونرسانی خیلی زیاد است یا خیر. برخی اوقات ممکن است اولین دخول به واژن بسیار شدید باشد و سبب گردد تا پرده عمیقا پاره شود و حتی جدارهای واژن را با خود پاره نمایید، که در چنین شرایط خونریزی بسیار زیادی خواهیم داشت، مانند بعضی از مواقع که حتی بیمار بایستی برای ترمیم نواحی پارگی نیاز به جراحی خواهد داشت.

به طور معمول در اکثریت مواقع پرده بکارت خونریزی زیادی ندارد، موردی که از زمان قدیم بوده است که پارچه بایستی به طور کامل خونی شود چنین موردی با خرافات عجین شده است، البته شاید به دلیل طریقه تماس جنسی در آن زمان بوده که مقداری وحشیانه تر انجام می شد و پارگی را در نواحی دیگری داشته است ولی در روزگار جدید نیازی به خونریزی بسیار زیادی نیست و تنها مقدار خونابه ای که پس از دخول دیده شود، این نشان دهنده ی سالم بودن پرده و پاره شدن پس از دخول خواهد بود.

 

جسمشان و ایجاد رابطه شان پیش از ازدواج تجدید نظر میکردند.

عوارض پاره شدن پرده بکارت و هنجارهای جامعه چیست؟

اگر قرار باشد ما به عنوان فردی از اجتماعی باشیم که میل به پذیرفته شدن در آن اجتماع را داریم، باید شرایط و باید و نبایدهای آن جامعه را بپزیریم.

نمیتوانیم طبق میل و خواسته خودمان عمل کنیم و اصرار در تغییر هنجارها داشته باشیم. بنابراین حفظ پرده بکارت در خیلی از جوامع آسیایی، مخصوصاً خاور میانه، پیش از ازدواج الزامی است. عوارض پاره شدن پرده بکارت می تواند شامل (طرد اجتماعی، افسردگی، پایین آمدن شانس ازدواج و اضطراب) باشد.

دختران آن جامعه با پذیرش این نکته که پیش از ازدواج نمیتوانند رابطه جنسی برقرار کنند، خود را موظف به حفظ پرده بکارت میکنند که بتوانند در جامعه خود پذیرفته بشوند.

عواقب پاره کردن پرده بکارت

این پذیرش در دختران، دستاوردی به نام داشتن همسر دارد. در واقع دخترانی که پرده بکارت نداشته باشند، در این جوامع متنبه میشوند و نمیتوانند زندگی مناسبی برای خود فراهم کنند. زیرا به هر نحوی ضد قوانین نانوشته اجتماعی خود قرار گرفته اند. پس از آن، نه در خانواده خود و نه در اجتماع خود نمیتوانند چهره اجتماعی مناسبی کسب کنند و یا دستاوردی داشته باشند.

نگاه مذهبی در رابطه با پرده بکارت

البته بخش مهمی از حفظ پرده بکارت، به آیین ها و نگاه های مذهبی همان جامعه بر میگردد. در دین و آیین هایی که رابطه جنسی پیش از ازدواج غیر ممکن است، حفظ پرده بکارت نیز مهم و ضروری است. زیرا ایجاد این رابطه بدون مراسم و آیین اجتماعی پیش از آن مورد پذیرش افراد آن اجتماع و یا آن دین و مذهب نیست و انجام هر عملی به غیر از هنجار اجتماعی همان جامعه به مسئولیت خود فرد است.

دختران در چنین جوامعی حتی اگر در برخی از موارد با فردی رابطه جنسی برقرار کنند سعی در حفظ بکارت خود دارند که در واقع فرض میکنند هویت اجتماعی خود را حفظ میکنند. از این رو با این تصور غلط، احتمال آسیب و رفتارهای پر خطر در دختران و پسران در سن ازدواج بیش از قبل میشود.

اشتباه رابطه جنسی پیش از ازدواج

اگر دختران و پسران پیش از ازدواج به این بینش برسند که ایجاد رابطه جنسی پیش از ازدواج، شناخت و احساس صمیمیت و تولید عشق را در رابطه به تعویق میندازد، قطعاً در نوع و نحوه رفتارشان در مورد جسمشان و ایجاد رابطه شان پیش از ازدواج تجدید نظر میکردند.

تولید عشق و شناخت پیش از ازدواج به واسطه معاشرت های دوستانه، تولید محبت های رفتاری، حرف زدن و شناخت حاصل میشود.

روابط جنسی پیش از ازدواج، تنها افراد را در آنچه که میخواهند و نیاز به محبتشان را تغییر میدهد و راه شناختشان را به تعویق و در خیلی از موارد به غلط می اندازد.

زیرا پس از ایجاد رابطه جنسی، خواسته ها، رفتارها و تمایلات افراد تغییر میکند، دیگر تمرکز هیچ کدام بر روی شناخت صحیح از یکدیگر نیست و به واسطه آن بسیاری از رفتارهای مخرب و یا نادرست هر فردی چشم پوشی میشود و بر تصمیمی اشتباه و از روی هیجان گرفته خواهد شد.

حفظ پرده بکارت بسته به هنجار هر جامعه ایی است، اما دختران آن جامعه به اشتباه نباید فرض کنند با رفتارهایی مخرب در قبال خود، میتوانند دستاورد مناسبی داشته باشند و رعایت اصول و قوانین هر جامعه ایی پذیرش در آن جامعه را نیز بالا میبرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: