رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان‌ها است و از نظر روانشناسی یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص محسوب می‌شود. پس اگر از رابطه جنسی لذتی نمی‌برید، باید علت آن را شناسایی کرده و درجهت رفع آن اقدام کنید. رابطه جنسی به روش‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود اما معنایی فراتر از آمیزش جنسی دارد؛ با یادگیری روش صحیح رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را ارتقا داده و به اوج لذت برسید.

مجموعه ای از کارها و رفتارها هستند که رابطه ی جنسی را نابهنجار می کنند و باعث توقف میل جنسی می شوند. توصیه می شود از این کارها و رفتارها در هنگام رابطه ی جنسی دوری کنید تا بتوانید روابط خود با همسرتان را بهبود ببخشید. در ادامه به بررسی هریک از رفتارهای نادرست در رابطه ی جنسی می پردازیم.

1. امر و نهی در هنگام رابطه ی جنسی

اکثر افراد از دستورات شریک جنسی شان حین سکس، احساس خوبی نمی کنند. این که مدام به همسرتان متذکر شوید که باید الان فلان کار را انجام بدهی یا نباید الان این کار را می کردی و... باعث می شود تا رابطه ی جنسی از حالت احساسی خارج شود و حالت اجبار و امر و نهی به خود بگیرد. ابراز احساسات در رابطه ی جنسی ایرادی ندارد اما با دستورات پیاپی از لذت آن نکاهید.

. منفعل بودن

یکی از کارهایی که رابطه ی جنسی را لذت بخش می کند تحرک و فعالیت دو طرف است؛ سعی کنید در رابطه ی جنسی منفعل نباشید. نباید در حین رابطه ی جنسی از طرف مقابل انتظار داشته باشید تا همه ی کارها را انجام دهد و شما را به لذت برساند. نشان دادن واکنش به طرف مقابل باعث می شود رابطه ی جنسی از یکنواختی در بیاید و خسته کننده نباشد.

یکی از دلایل انفعال در رابطه ی جنسی می تواند بی میلی و سرد مزاجی جنسی یکی از زوجین باشد. سردمزاجی باعث می شود تا هر دوطرف لذت کافی را از رابطه ی زناشویی نبرند.

3. بازگویی نقایص جنسی

اگر مدام از خودتان بدگویی کنید و از نقاط ضعفتان صحبت کنید در ناخودآگاه همسرتان تأثیر می گذارد و باعث می شود به تدریج از برقرای رابطه ی جنسی با شما ناامید شود. اگر بر روی توانایی ها و نکات مثبت خود و همسرتان توجه کنید، باعث می شود همسرتان بیشتر تحریک شود و رابطه ی جنسی خوبی داشته باشید.

همچنین بازگو کردن نقایص همسرتان در طول رابطه ی نزدیکی، منجر به آزاردگی خاطر و سرد مزاجی می شود. مطمئنا در این شرایط رابطه ی جنسی به خوبی پیش نمی رود. بنابراین به جای اینکه روی نقاط ضعف همسرتان تمرکز کنید، به توانایی های او توجه کنید و سعی کنید با تشویق کردن، این توانایی ها را افزایش دهید؛ با این کار علاوه بر رابطه ی جنسی، روابط عاطفیتان را نیز بهبود می بخشید.

4. پیشنهاد رابطه جنسی از جانب مردان

تصوری اشتباه در این رابطه وجود دارد. بیشتر خانم ها گمان می کنند نباید به همسرشان پیشنهاد رابطه ی جنسی بدهند و اگر در این کار پیشقدم شوند شخصیت خودشان را پایین آورده اند. در صورتی که آقایان تمایل دارند گاهی همسرشان شروع کننده ی رابطه ی جنسی باشد؛ با این کار بیشتر تحریک می شوند. می توانید در این زمینه با همسرتان صحبت کنید تا بدانید آیا همسرتان تمایل دارد شما شروع کننده ی رابطه ی جنسی باشید یا خیر.

5. تاکید بر طول زمان رابطه

یکی از تصورات غلط زوجین (مخصوصا آقایان)؛ طولانی تر بودن زمان رابطه مساوی با لذت بخش تر بودن آن است. این تصور باعث می شود مردان دائم در طول رابطه نگران انزال زود هنگام خود باشند. همین موضوع آن ها را به دنبال راهی برای بالا بردن زمان رابطه می کشاند، استفاده از داروها و مواد مختلف ناشی از همین تفکر است. در حالی که به برای لذت بخش تر کردن سکس تنها کافی است مردان و زنان ویژگی های جنسی خود و همسرشان را بشناسند و بر اساس آموزه های جنسی رابطه برقرار کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: