زمانی که میزبان یک مهمانی می‌شوید، تمام مسئولیت‌های برگزاری مراسم به عهده شما خواهد بود. شما باید درمورد نحوه پذیرایی، فضای مراسم، تزئینات، دکور و... تصمیم‌گیری کنید؛ بنابراین لازم است قبل از هرچیز، برنامه‌ریزی کنید تا آمادگی کامل جهت برگزاری مراسم را داشته باشید. شما می‌توانید با امکانات گوناگون مهمانی خود را به یاد ماندنی و جذاب برگزار کنید؛ استفاده از تجهیزات نورپردازی مجالس، سیستم صوتی مناسب و اقلام پذیرایی می‌تواند به شما در برگزاری مهمانی کمک کند. برای پاسخ کامل به این سوال که چگونه یک مهمانی بی‌نقص برگزار کنیم، با ما همراه باشید.

تعیین زمان مناسب مراسم

انتخاب زمان مناسب برای مهمانی یکی از کلیدی‌ترین نکات در برگزاری یک مهمانی بی‌نقص است. شما باید زمانی را به عنوان روز برگزاری مراسم انتخاب کنید که پیش از آن فرصت کافی برای برنامه‌ریزی و فراهم کردن تدارکات مهمانی داشته‌ باشید. از این رو، مناسبت‌هایی مانند اعیاد خاص، تولد، جشن‌ها و روزهای خاص تقویم مانند روز دانشجو یا روز دختر، برای برگزاری مهمانی بسیار مناسب هستند.

شما می‌توانید در صورت امکان مهمانان خود را چند روز قبل از مراسم با برنامه‌ای ویژه به مهمانی دعوت کنید؛ استفاده از کارت دعوت، ارسال عکس‌های نوستالژیک، فرستادن پیام‌‌های خاطره‌انگیز و... می‌توانند راه‌های مناسب برگزاری یک مهمانی بی‌نقص باشند.  با این کار به مهمانان نیز فرصت برنامه ریزی و ایجاد آمادگی برای شرکت در مهمانی را نیز می‌دهید.

پوشش مناسب مهمانی

داشتن پوشش مناسب و انتخاب لباس‌هایی که با فضای مراسم همخوانی داشته باشد، به ما در رسیدن به این که چگونه یک مهمانی بی‌نقص برگزار کنیم، کمک خواهد کرد. لباسی که به عنوان میزبان مهمانی انتخاب می‌کنید، تاثیر زیادی بر ارتباط مهمانان با شما خواهد داشت.

برای انتخاب بهتر، توجه داشته باشید که لباستان با سبک مهمانی هماهنگ باشد؛ برای مثال می‌توانید در مهمانی‌های خانوادگی یا خودمانی، از لباس‌های راحت‌تر و اسپرت‌ استفاده کنید.

لباسی انتخاب کنید که با آن راحت باشید؛ به عنوان میزبان قطعا همه یا بخشی از پذیرایی به‌عهده شما خواهد بود، بنابراین مهم است لباسی را برای پوشیدن انتخاب کنید که دست و پا گیر نباشد و جلوی حرکتتان را نگیرد.

2

لیست پذیرایی و غذا

نکته دیگری که برای برگزاری یک مهمانی بی‌نقص باید به آن توجه داشته باشید، نوع پذیرایی شما از مهمانان خواهد بود. شما باید قبل از برگزاری مراسم، نوع پذیرایی خود را مشخص کنید؛ تنقلات، نوع غذا، چگونگی تهیه آن و... از جمله مواردی هستند که برای داشتن یک پذیرایی خاطره‌انگیز اهمیت دارند.

اگر تصمیم دارید غذای مهمانی را خودتان آماده کنید، بهتر است ریسک کمتری کرده و به سراغ غذایی بروید که در پختن آن تبحر دارید. امتحان کردن غذاهای جدید در هنگام برگزاری یک مهمانی ممکن است چندان موفقیت‌آمیز نباشد. علاوه بر این، با آماده کردن غذایی که در تهیه آن مهارت و تجربه دارید، مهمانان با هنر و دستپخت شما بیشتر آشنا خواهند شد.

اما اگر قصد دارید غذای مهمانی را از بیرون تهیه کنید، بهتر است به سراغ رستوران‌هایی بروید که قبلا مشتری آن‌ها بودید و از کیفیت غذای آن‌ها باخبرید.

اگر با ذائقه مهمانان آشنایی ندارید، بهتر است بیشتر به سراغ غذاهایی بروید که اکثر افراد به آن‌ها علاقه‌مند هستند. غذاهای بیش از حد شیرین، ترش یا تند ممکن است برای هر ذائقه‌ای خوشایند نباشند؛ بنابراین در این مورد باید حتما سلیقه مهمان را مد نظر قرار بدهید.

علاوه بر دیگر اقلام پذیرایی، مانند شیرینی، میوه و آجیل، می‌توانید از انواع فینگرفودها و کوکتل‌ها نیز برای یک پذیرایی بی‌نقص استفاده کنید.

3

دکوراسیون و تزئین محل برگزاری مهمانی

در پاسخ به این سوال که چگونه یک مهمانی بی‌نقص برگزار کنیم می‌توان گفت ، اولین و مهم‌ترین چیزی که باید برای آن برنامه ریزی کنیم، آماده کردن فضای مهمانی است. یک محیط مرتب، منظم و تمیز می‌تواند انرژی خوبی را در مهمانی به جریان بیاندازد و حس دلنشینی را به مهمانان منتقل کند. شما می‌توانید برای دکوراسیون محیط مهمانی از انواع شمع، بادکنک، گل و... استفاده کنید. همچنین توجه به جزئیاتی همچون تزئینات میز ناهارخوری، استفاده از شیرینی‌ها  یا دسرهای رنگارنگ، دادن هدیه‌های کوچک و خاطره‌انگیز به مهمانان و... می‌تواند مهمانی شما را به یاد ماندنی کند.

علاوه بر تزئینات معمول، می‌توانید برای جذاب‌تر شدن مهمانی خود از دستگاه‌های نور پردازی و رقص نور نیز استفاده کنید. این امکانات، به خصوص در حال حاضر که بسیاری از مراسم‌ها در منازل برگزار می‌شوند، می‌توانند جان تازه‌ای به مهمانی شما ببخشند؛ به خصوص اگر همراه با  دستگاه‌های رقص نور، از دستگاه مه ساز نیز برای فضاسازی استفاده کنید.

اگر قرار است مهمانی در منزل شما برگزار شود، بهتر است کارهایی مثل نظافت و جابه‌جایی وسایل را روز قبل از مراسم انجام بدهید. به خصوص اگر فضای منزلتان کوچک است، می‌توانید به راحتی با چند جابه‌جایی و حذف وسایل اضافه، فضای کافی برای برگزاری مهمانی ایجاد کنید.

ایده‌هایی برای برگزاری یک مهمانی بی‌نقص

وقتی در منزل شخصی و با تعداد محدودی مهمان به برگزاری مهمانی می‌پردازید، می‌توانید با انجام چند کار خلاقانه و جذاب، مهمانی خود را به یادماندنی و خاطره‌انگیز کنید. البته در این موارد همواره باید شخصیت و منش مهمانان را در نظر بگیرید و بسته به علایق آن‌ها، برای جذاب‌تر شدن مهمانی ایده‌پردازی کنید.

یکی از ایده‌هایی که کمک می‌کند چگونه یک مهمانی بی‌نقص برگزار کنیم ، تهیه غذا یا دسر به همراه مهمانان است. اگر برای برگزاری مراسم، یک فضای باز در اختیار دارید، می‌توانید همراه با افراد حاضر در مهمانی به تهیه انواع کباب بپردازید. همچنین می‌توانید همراه با هم، پیتزاهای مخصوص و منحصر به فرد درست کنید. این ایده به خصوص برای بچه‌ها می‌تواند جذاب باشد.

می‌توانید با استفاده از بلندگوهای مخصوص کارائوکه یک سرگرمی جذاب و لذت بخش برای خود و مهمانان ایجاد کنید. با تهیه یک پلی لیست از موسیقی‌های مورد علاقه افراد حاضر در مهمانی، زمانی که به کمک بلندگوها صدای خواننده حذف شد، می‌توانید از مهمانان بخواهید که به جای خواننده با میکروفن بخوانند. این لحظات به خصوص در مهمانی‌های دوستانه، خانوادگی و خودمانی بسیار خاطره‌انگیز و جذاب خواهد بود.

اگر مهمانان شما به بازی‌های دسته جمعی یا فکری علاقه دارند، می‌توانید برای برگزاری یک مهمانی خاطره‌انگیز و بی‌نقص این مورد را نیز در نظر داشته باشید. امروزه بازی‌هایی همچون پانتومیم، بیست سوالی، مافیا و... بسیار پرطرفدار بوده و برای جمع‌های دوستانه و خانوادگی مناسب‌‌اند.

4

همچنین اگر دوست دارید مراسم را با یک تم رنگی خاص برگزار کنید، علاوه بر پوشیدن لباس‌های رنگی،  با استفاده از تجهیزات نورپردازی می‌توانید رنگ نور فضا را نیز تغییر بدهید. استفاده از امکانات رقص نور حرفه ای نیز به جذابیت هرچه بیشتر مهمانی شما کمک خواهد کرد. برای استفاده از این امکانات و آگاهی پیدا کردن از قیمت رقص نور حرفه‌ای، تجهیزات نورپردازی و...، می‌توانید به وبسایت آوازک به نشانی avazac.com مراجعه کنید که به فروش یا اجاره وسایل جشن‌ و مهمانی‌ می‌پردازند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان آوازک به شماره 02191016050 تماس بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله راه‌ کارهایی برای اینکه چگونه یک مهمانی بی‌نقص برگزار کنیم معرفی کرده و ایده‌هایی را برای برگزاری یک مراسم خاطره‌انگیز و جذاب بیان کردیم. شما می‌توانید با استفاده از سیستم صوتی مناسب، نورپردازی جذاب، پذیرایی مناسب و... یک مهمانی بی‌نقص و دلنشین برگزار کنید تا هم به خودتان و هم به مهمانان خوش بگذرد. فراموش نکنید که در هنگام برگزاری مهمانی، آن چه در هنگام پذیرایی باید مد نظر قرار داده و به آن توجه کنید، سلیقه مهمانان و ذائقه آن‌هاست.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: