محققان دانشگاه بث بریتانیا در این تحقیق، ۶۰ مطالعه مربوط به تنهایی و سلامت روان برای افراد رده سنی ۴ تا ۲۱ سال را بررسی کردند و دریافتند بین تنهایی و افزایش خطر بروز مشکلات سلامت روان در کودکان و جوانان ارتباط وجود دارد.

«ماریا لودس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «در صورت ادامه تعطیلات مدارس و محیط‌های بازی، احتمال تنهایی بسیاری از کودکان ادامه می باید.»

وی در ادامه می‌افزاید: «بررسی ها نشان داد تنهایی هم با افسردگی و هم با اضطراب در ارتباط است. با توجه به پاندمی کووید ۱۹، برخی شواهد نشان می‌دهد این مدت زمان تنهایی به شدت با مشکلات بعدی بهداشت روان مرتبط است.»

مطالعات نشان می‌دهد کودکان و جوانان تنها، ممکن است در آینده سه برابر بیشتر دچار افسردگی شوند و تأثیر تنهایی بر نتایج بهداشت روان مانند علائم افسردگی ممکن است سال‌ها ادامه داشته باشد. همچنین شواهدی نشان می‌دهد که مدت زمان تنهایی بیش از شدت تنهایی، در افزایش خطر افسردگی در آینده در جوانان تأثیر دارد.

محققان تاکید دارند که هر زمان که امکان پذیر شد لازم است که کودکان و نوجوانان به فعالیت‌های نظیر بازی باهمدیگر، حتی در فضاهای باز، برگردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: