پی انتشار فیلمی از عقد دختربچه حدود 9 سال برای مرد حدود 30 ساله در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی فرماندار شهرستان بهمئی نسبت به این عقد واکنش نشان داد. 

 

«حکمت الله سنایی» گفت:من هم این فیلم را در فضای مجازی مشاهده کرده ام اما از جزئیات بی خبر هستم. 

 

وی با بیان اینکه این مساله اتفاق تلخی است، اظهارکرد:به دلایلی ترجیح می دهم در این خصوص صبحت نکنم. 

 

فرماندار شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد:البته بی تفاوت نخواهیم بود و دستگاههای متولی در حدود اختیارات و وظایف قانونی ورود خواهند کرد. 

 

فیلمی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که در این فیلم که گفته می شود در شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد است دختر بچه حدود 9 سال به عقد موقت پسر حدود 30 ساله در آمده است.

 

عقد موقت دختر 10 ساله با پسر 22 ساله در کهگیلویه و بویراحمد باطل شد

علی سعیدی اظهار داشت:در چند روز اخیر شاهد انتشار فیلم با عنوان «عقد دختر بچه ای 10 ساله با مردی 30 ساله» بودیم که با همکاری دستگاه های متولی و حوزه قضایی مسئله را پیگیری کردیم. 

 

وی افزود:با پیگیری های صورت گرفته و آوردن عاقد، داماد و اولیای دختر 10 ساله متوجه شدیم که داماد 22 سال سن دارد و به رسم طایفه ای و عشیره ای و رسومات محلی که در شهرستان بهمئی رایج است دختر را برای پسر نامگذاری کرده اند تا بعد از گذشت 6 سال که دختر به سن قانونی برای همسر داری برسد، ازدواج کنند. 

 

سعیدی با بیان اینکه خانواده دختر وپسر در اظهارات خود گفته اند که برای اینکه دختر و پسر از نظر قانونی و شرعی به همدیگر محرم باشند اقدام به چنین عملی کرده اند، بیان کرد:هرپدری که در سن کوچک دختر خود را مجبور به ازدواج کند مجرم است و این جرم برای عاقد و داماد هم منصوب می شود. 

 

رئیس دادگستری شهرستان بهمئی به ابطال عقد موقت دختر 10 ساله اشاره کرد و افزود:با راهنمایی و ارشاد پدر و داماد توسط مشاورین دادگاه طبق ماده 50 حمایت از خانواده با بزل مهریه از طرف پدر عروس و بزل مدت از طرف داماد عقد این دختر ده ساله و پسر 22 ساله با رضایت هر دو خانواده ابطال شد.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: