مه شو: وقتی تب دارید، ممکن است اشتها نداشته باشید اما مهم است که حتی اگر تب دارید چیزی بخورید تا بدنتان انرژی بگیرد. غذاهای ویژه ای وجود دارند که باید زمانی که تب دارید بخورید تا فرآیند التیام را تسریع کنید. اول در این بخش از سلامت اجازه دهید نگاهی به آن هایی بیندازیم که شما باید از آن دوری کنید.

 

غذاهایی که هضم آن ها سخت است، زیرا در طول تب سیستم گوارشی شما به بهترین شکل خود کار نمی کند هم چنین شما باید از غذاهایی که هیچ ویتامین و مواد معدنی ندارند، دوری کنید بنابراین برای اینکه ایده ای به شما بدهم، در پایین برخی از آن هایی که شما نباید بخورید را آورده ایم.

 

مواد غذایی تب بر

چه غذاهایی برای تب مفید است؟

هنگام تب کدام مواد غذایی را نباید بخورید

گوشت قرمز

صدف

میان وعده غیر سالم

شیر خشک و محصولات مشابه

نوشابه

قهوه

الکل

قهوه در سرماخوردگی

اجتناب از قهوه در طول تب و سرماخوردگی

5 غذایی که باید در طول تب و سرماخوردگی از آنها خودداری کرد

 

1. نودل

حداقل نوزادها باید چیز دیگری بخورند!

از نودل و دیگر غذاهایی که با آرد تصفیه شده تولید شده اند، خودداری کنید.

2. غذاهای سرخ شده 

چربی برای هضم مشکل است و باید از غذاهای سرخ شده اجتناب کرد.

سوپ را بدون خامه و شیر غلیظ شده تهیه کنید.

برای مصرف شیر راه هایی وجود دارد. هیچ حدی برای نوشیدنی هایی که از شیر غلیظ شده تهیه شده اند، وجود ندارد.

یک لیوان ساده شیر می تواند به حالت تهوع منجر شود!

شیر را با آب یا مکمل پروتیین مورد علاقه تان رقیق کنید - در حدی که فرد در طول تب نیاز دارد.

رژیم پروتئین بالا به بهبودی سریع تر کمک می کند.

غذاهای سرخ شده

در هنگام تب غذاهای سرخ شده و چرب نخورید

 

3. غذای غیر گیاهی سنگین

مردم ممکن است احساس کنند که مرغ کره ای و غیره به آن ها انرژی می دهد. ولی برعکس است. پروتئین های سنگین، که با چربی های اضافه چرب می شوند، باعث ایجاد حالت تهوع است و مواد ضروری مثل آب و مواد معدنی را از بدن دور نگه می دارد.اگر گرسنه شدید، تخم مرغ آب پز کنید و کربوهیدرات هایی را مثل سیب زمینی آب پز به پروتیین ساده تخم مرغ خود اضافه کند.

 

4. کوکی ها، بیسکوییت های چرب، کیک

5. میوه های سنگین در مقادیر زیاد - انسان نمی تواند به تنهایی با سیب زندگی کند.

کیک

پرهیز از خوردن کیک ها در زمان سرماخوردگی

 

مواد غذایی تب بر که هنگام تب باید بخورید

زمانی که تب دارید، باید مطمئن شوید که تنها غذاهای سالم را می خورید، همچنین آن هایی که غنی از مواد مغذی هستند و بدن شما به میزان زیادی به آنها نیاز دارد ؛ بنابراین بدون دردسر بیشتر، در پایین برخی از غذاهایی که در طی تب برایتان مفید است را آورده ایم:

 

سوپ مرغ

چند دلیل وجود دارد که چرا یک کاسه سوپ مرغ داغ برای شما خوب است. اول اینکه، مصرفش مایع بدن شما را افزایش می دهد و به کاهش دمای بدن و خارج کردن سموم کمک می کند.

دوم، سوپ مرغ پروتئین را تامین می کند که شما برای درمان سریع به آن نیاز دارید.

 

سوپ مرغ

 سوپ مرغ داغ برای کاهش دمای بدن 

ماکیان و ماهی

زمانی که تب دارید، بدن شما به تمام پروتئین نیاز دارد و می تواند با سرعت بسیار بیشتری بهبود یابد.برخی از بهترین منابع پروتئین ماکیان و ماهی هستند اما مطمئن می شوند که آن ها به طور کامل برای هضم آسان پخته شده اند همچنین ماهی، مخصوصا از نوع چربش،غنی از امگا 3 است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

 

سبزیجات

هیچ چیز بهتر از سبزیجات، مواد مغذی را به بدنتان نمی رساند.این یک ایده خوبی برای شما است که سبزیجات را کاملاً بپزید، تا هضم آن ها توسط معده ضعیف آسان تر شود.

سبزیجات

سبزیجات از مواد غذایی تب بر

 

میوه

همچنین این یک ایده عالی برای شما است که مقدار زیادی از میوه ها را در زمانی که تب دارید، مصرف کنید.اکثر میوه ها غنی از ویتامین C هستند، چیزی که شما برای سیستم ایمنی قوی نیازش دارید. اگر اشتها ندارید، استفاده از آب میوه تازه به شدت توصیه می شود، چون مصرف آن ها بسیار آسان تر است.

 

ماست یونانی

پزشکان مصرف ماست یونانی را برای هر کسی که تب دارد توصیه می کنند، چون برای بدن باکتری های خوب را فراهم می کند، که به مبارزه با میکروب های مهاجم کمک می کند. ماست یونانی یک منبع عالی از پروتیین است که به التیام سریع بدن شما کمک می کند.

 

ماست یونانی

ماست یونانی به پایین آمدن تب کمک می کند

آب نارگیل

شما هم چنین اگر تب دارید، از آب نارگیل هم استفاده کنید، چون یک آبرسان فوق العاده برای بدن است و برای هر کسی که تب دارد بسیار مهم است. به خصوص اگر از اسهال خفیف رنج می برید، مصرف آب نارگیل نیز می تواند به جایگزینی مایعات حیاتی و الکترولیت ها از دست رفته کمک کند.

 

احتیاط: اگر تب شما به 40 درجه سانتیگراد رسید، فوری به پزشک مراجعه کنید ؛با این حال، نیازی نیست که صبر کنید تا دمای بدن تان قبل از رفتن به بیمارستان به 40 برسد.

اگر نوعی بدن درد یا درد یا زخم دارید نیز می توانید به پزشک مراجعه کنید.

 

این درست نیست که شما حتما باید سرما بخورید و تب داشته باشید ، بدن شما کالری بیشتری می سوزاند وقتی که تب دارید.اگر غذای کافی با مواد مغذی کافی بخورید، شما فاقد انرژی لازم برای سیستم ایمنی خود خواهید بود تا به شما کمک کند به سرعت بهبود پیدا کنید.

اگر تب دارید که بیش از 105 ℉ است و بیش از 48-72 ساعت طول کشیده و یا با گیجی، درد در هنگام دفع ادرار و یا جوش همراه است، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

 

آب نارگیل

آب نارگیل مفید برای افرادی که تب دارند 

غذاهایی پر از مایعات

طبق گفته ویلیام شافنر، پزشک مدرسه وندربیلت، بهترین روش برای مبارزه با تب، مصرف مایعات فراوان است. علاوه بر آب، چای داغ و یا آب میوه 100 درصد طبیعی، شما باید غذاهای مایع مانند سوپ گوجه یا ماکیان هم بخورید. بخار غذاهای داغ مانند سوپ مرغ، می تواند خلط خشک را در مجاری بینی شما کم و نرم کند.

 

انتخاب میوه تازه

میوه هایی مثل پرتقال، توت فرنگی، هندوانه، آناناس، کیوی و طالبی غنی از ویتامین C هستند، یک آنتی اکسیدانی که سلامتی سیستم ایمنی شما را پشتیبانی می کند.موز می تواند به جایگزینی پتاسیم از دست رفته از اسهال، تعریق و یا استفراغ کمک کند علاوه بر این، مرکبات شامل ترکیبات فلاونوئید هستند که التهاب را کاهش می دهند و عملکردهای سلول ایمنی را افزایش می دهند.

 

مصرف بالای شکر ممکن است مانع از کار کرد درست سیستم ایمنی شما شود.

میوه های تازه

درمان تب با خوردن میوه های حاوی ویتامین C

 

پروبیوتیک را انتخاب کنید

مقاله ای که در مجله "پزشکان اطفال" در سال 2008 منتشر شد، گزارش داد که به طور منظم مصرف غذاهایی که حاوی باکتری زنده مفید هستند، ممکن است موجب تب کمتری در کودکان بیمار شود. بچه هایی که پروبیوتیک می خوردند، به احتمال کمتری احتمال بیمار شدنشان وجود دارد. خوردن ماست هایی را امتحان کنید که حاوی باکتری های زنده مفید هستند. ماست کم چرب یا بدون چربی را انتخاب کنید.

 

کار بر روی پروتئین

متخصص رژیم غذایی امیلی کرووی می گوید که خوردن پروتئین در زمانی که تب دارید می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند، که انرژی لازم برای مبارزه با عفونت را تامین کند. مقدار کمی از غذاهای نرم و بی مزه را انتخاب کنید، مثلاً تخم مرغ نیمرو شده، توفو، مرغ یا بوقلمون بدون پوست بدون مزه.

 

اگر نمی توانید غذاهای جامد را بخورید، پروتئین مورد نیازتان را از شیک های پروتئینی، اسموتی هایی با شیر کم کرب یا بدون چربی، ماست یا توفو، یا چای یا قهوه با شیر.

 

پروتئین در سرماخوردگی

پروتئین ها از مواد غذایی برای کاهش تب

چند نکته کلی در مورد تغذیه زمانی که تب دارید

غذاهای نرم بخورید.

 

از هر دو وعده غذای سنگین در یک روز خودداری کنید و هر 2 ساعت یک بار چیزی بخورید.

آب به همراه محصولات ساده مبتنی بر آب باید به آرامی استفاده شود.

هرگز در طول تب چیزی را در حجم زیاد و با شدت قورت ندهید.

آرام بخورید و بیاشامید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: