مه شو : مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شد. مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مربوط به ماه فروردین می شود. مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با حقوق مرداد آنها واریز شد. از امروز همچنین واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در ماه مرداد به ترتیب حروف الفبا آغاز شد. دریافت کنندگان حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت سال جاری منتظر پرداخت این مابه‌التفاوت‌ها بودند.

واریز حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از امروز بیستم بر اساس حروف الفبا شروع شده است؛ نکته مهم این است که از امروز مابه‌التفاوت‌ فروردین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در حقوق آنها اعمال شده است. بازنشستگان از اردیبهشت سال جاری منتظر پرداخت این مابه‌التفاوت‌ها بودند.

براساس وعده‌های پیشین، این معوقات باید نهایتا تا پایان این هفته یا هفته آینده به حساب بازنشستگان واریز می شد که از امروز شاهد واریز این مابه‌التفاوت‌ها هستیم.

گزارشگر : مرضیه عزتی

 

پرسش و پاسخ

 • حقوق بازنشستگان چقدر است؟
  حقوق یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و با داشتن همسر و دو فرزند چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام شده است
 • چرا حقوق بازنشستگان پرداخت نشده است؟
  علت این واریز نشدن حاکی از این است که به خاطر اعمال افزایش حقوق‌های مجدد و احکام جدید مستمری‌بگیران مابین سازمان تامین اجتماعی با بانک رفاه مشکل تامین مالی به وجود آمده است.
 • حداقل حقوق یک بازنشسته چقدر است؟
  با فرض این که یک بازنشسته دارای همسر و دو فرزند حداقل حقوقی که در فروردین دریافت می‌کند چقدر است؟ برای محاسبه حقوق یک بازنشسته با همسر و دو فرزند باید تعداد سال خدمت را در عدد ۱۴۳ ضرب کرد. اگر این بازنشسته ۳۰ سال خدمت کرده باشد، مبلغ حدود چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند. اگر ۲۰ سال خدمت کرده باشد مبلغ حقوق او دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود. همچنین اگر میزان خدمت او ۱۰ سال باشد، مبلغ یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومان برایش واریز می‌شود.
 • نوبت دوم وام بازنشستگان کی واریز می‌شود؟
  اولین نوبت وام هفت میلیون تومانی بازنشستگان در حال واریز است. همچنین دومین نوبت ثبت‌نام نیز در حال انجام است. مرحله دوم در شهریور واریز می‌شود، در واقع دومین نوبت گروه بازنشستگان متقاضی دریافت وام با حقوق ماه بعد وام دریافت می‌کنند.
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: